• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,857 ↑
  CZK / CNY 3,304 ↑
  CZK / DKK 3,415 ↑
  CZK / EUR 25,435 ↑
  CZK / CAD 16,239 ↑
  CZK / PLN 6,056 ↑
  CZK / CHF 21,297 ↑
  CZK / USD 20,827 ↑
  CZK / GBP 29,078 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Únor 2018

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

  Býci na Wall Street se předchozím šoku pomalu probouzejí

  Hlavní americké trhy dnes zavřely druhý den v zisku a opět byla znát nižší volatilita. Index Dow Jones dnes dokázal zavřít v zisku 0,16 %. Lépe se však dařilo širšímu indexu S&P 500, který si připsal 0,27 % a nejlépe si dnes vedl technologický index Nasdaq , který zavřel v zisku 0,45 %.

  celý článek »

  Býci na Wall Street se po předchozím šoku pomalu probouzejí

  Hlavní americké trhy dnes zavřely druhý den v zisku a opět byla znát nižší volatilita. Index Dow Jones dnes dokázal zavřít v zisku 0,16 %. Lépe se však dařilo širšímu indexu S&P 500, který si připsal 0,27 % a nejlépe si dnes vedl technologický index Nasdaq , který zavřel v zisku 0,45 %.

  celý článek »

  Tržní predátoři vydělávají více než kdy jindy, cítí to celá ekonomika

  Když už i Goldman Sachs, který je ukázkou moci oligopolů, varuje před rostoucí mocí několika málo amerických firem, je jasné, že se něco děje. Jak na stránkách FTAlphaville poukazuje Alexandra Scaggs, stratégové banky tvrdí, že zatím se na utlumeném růstu mezd v americké ekonomice mnoho nemění a příčinou jsou podle nich do značné míry i korporátní superhvězdy.

  celý článek »

  Spojené státy otevírají v červeném, S&P 500 -0,5 %

  Po včerejších solidních růstech se zámořské akciové trhy dnes propadají do záporu, široký index S&P 500 se po půlhodině obchodování nachází o 0,5 % níže na 2 641 bodech. Obchodování v příštích dnech bude zřejmě nadále poměrně volatilní poté, co trhy v...

  celý článek »

  Nadprůměrné platy v IT? Zdaleka ne všude

  Praha, 13. února 2018 – Nedostatek lidí v IT oborech se projevuje již několik let, s digitalizací téměř všech oblastí podnikání i života se jen prohlubuje. Studium IT oborů je v současné době téměř zárukou toho, že absolventi mají postaráno o platově...

  celý článek »

  Jak se vypořádat s tím, že nás západní Evropa „kolonizuje“?

  Thomas Piketty se již nějakou dobu řadí mezi hvězdné světové ekonomy a nebojí se pouštět do kontroverzních témat. Před nedávnem se například vyjádřil v tom smyslu, že země východní Evropy jsou vlastněny bohatšími státy ze Západu, a to u nich vede k rostoucí oblibě populistických stran.

  celý článek »

  Maďarská inflace stagnuje

  Index spotřebitelských cen zůstává i v lednu na úrovni 2,1 % meziročně stejně jako v prosinci. Trhy očekávaly mírný pokles na 2 %.

  celý článek »

  Nedostatek vody trápí nejen Kapské město

  Dlouho se mluví o tom, že v budoucnosti se bude bojovat o vodu. Nedostatek vody ale není budoucností, ale současností. V Kapském městě voda již dochází a hrozí kolaps. Jde ale jen o špičku ledovce.

  celý článek »

  Těžba bitcoinů na Islandu spotřebuje více energie než domácnosti

  Na Islandu se v letošním roce spotřebuje více energie na tzv. těžbu bitcoinů a dalších virtuálním měn než kolik spotřebují domácnosti. Na provoz počítačů, které vytvářejí bitcoiny a další virtuální měny, je potřeba obrovské množství elektřiny a na ostrově s množstvím obnovitelných zdrojů energie si vytvořila svoji základnu řada firem zaměřených na virtuální měny, píše agentura AP.

  celý článek »

  CME: Janus Henderson Group reportoval podíl nad 5 %

  Investiční společnost Janus Henderson Group reportovala, že k 31.12. 2017 držela 7,61 mil. akcií či 5,2% podíl v CME. Podíl držela skrz několik investičních společností, které ovládá. Po Time Warneru a TCS Capital Management je tak 3.

  celý článek »

  Ranní komentář: Trhy jako na horské dráze

  Komentář k akciovému trhu Pražská burza - Index PX: 1,111 bodů (+0.4% d/d); objem: 447 mil. Kč Globální trhy zažívají poslední dny jízdu jako na horské dráze. Několikaprocentní propady střídají obdobné růsty, každý den jinak.

  celý článek »

  Úterní obchodní seance 13. 2. 2018

  Úterý 13. 2. 2018 --------------------------------- USA: DJIA (+1,70 % ), S&P500 (+1,39 %) a NASDAQ (+1,56 %). Evropa: DAX (+1,45 %), CAC40 (+1,20 %), FTSE 100 (+1,19 %). Čína: Hang Seng (+1,44 %), Shanghai Comp. (+0,96 %), CSI 300 (+1,15 %).

  celý článek »

  Sdílená ekonomika a města mohou být dobrými partnery

  Municipality často své úsilí se nějak vypořádat se společnostmi typu Uber nebo Airbnb vzdaly. Přitom obě strany mohou přispět k nalezení společné řeči a efektivního řešení. Sdílená ekonomika zaznamenala během několika málo let obrovský rozmach. Zatímco...

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 25.4.2018

  Klíčové události • ČR: Souhrnná ekonomická důvěra v dubnu vzrostla o 0,4 bodu na hodnotu 100,1. • Německo: Index podnikatelského klimatu Ifo v dubnu poklesl na 102,1 z březnových 103,2 bodu. • USA: Index cen nemovitostí S&P/Case-Shiller v únoru vzrostl...

  celý článek »

  2018 – rok, kdy Tesla na kolena klesla?

  Když šéf společnosti Tesla Elon Musk v roce 2006 představil investorům svou celkovou strategii, hovořil mimo jiné o tom, že firma se zaměří na prémiovou část trhu, ale poté začne představovat dostupnější modely.

  celý článek »

  Rozbřesk: Optimismus v ekonomice na maximech

  Zatímco dřívější optimismus německých podnikatelů bere každý měsíc stále více za své, nálada v české ekonomice zůstává velmi příznivá. Podnikatelský sentiment je aktuálně na desetiletých maximech a důvěra spotřebitelů v ekonomiku je jen těsně pod historickým rekordem.

  celý článek »

  2018 – rok, kdy Tesla na kolena klesla?

  Když šéf společnosti Tesla Elon Musk v roce 2006 představil investorům svou celkovou strategii, hovořil mimo jiné o tom, že firma se zaměří na prémiovou část trhu, ale poté začne představovat dostupnější modely.

  celý článek »

  ČNB zvažuje rozšířit doporučení bankám

  Včera vyšel v E15 rozhovor se členem bankovní rady Markem Morou. Vypíchl bych pár věcí. Zaprvé, dle pana Mory koruna posiluje o trochu pomaleji, než ČNB čekala. Pokud to takto bude pokračovat i nadále, zvyšuje se prostor pro zvýšení sazeb.

  celý článek »

  Česká republika má své Manažeři čtvrtstolení

  Česká manažerská asociace ocenila ve čtvrtek 19.4.2018 TOP 10 manažerských osobností ČR posledního čtvrtstolení. U příležitosti jubilejních 25 let trvání prestižní soutěže MANAŽER ROKU, kterou vyhlašuje a organizuje, vybrala 10 manažerských osobností, a..

  celý článek »

  Výsledky Credit Suisse za 1Q18 nad odhady trhu

  Švýcarská banka Credit Suisse reportovala za 1Q čistý zisk ve výši 694 mil. CHF (oček. 649 mil. CHF) při tržbách 5,64 mld. CHF (oček. 5,49 mld. CHF). Za dobrými výsledky je především příliv nových aktiv pod správu (+14,4 mld.

  celý článek »

  Apple Irsku doplatí 13 mld. USD na daních

  Podle agenturních zpráv se Apple dohodl s Irskem na doplacení 13 mld. USD z daňových nedoplatků plynoucích z neoprávněného čerpání daňových výhod. Apple by měl zmíněnou sumu postupně splácet na speciální účet, kde budou blokovány a budou čekat na...

  celý článek »

  Quo vadis, dolare?

  Jak se zdá, dolarová rally posledních dní si dala pauzu. Americká měna během úterý krátce pokořila hranici 1,220 za euro, následně se však posunula zpět k o něco slabším hodnotám. Klíčová otázka tak zní – jsou nedávné zisky dolaru první krůčky nového b...

  celý článek »

  Rozbřesk: Optimismus v ekonomice na maximech

  Zatímco dřívější optimismus německých podnikatelů bere každý měsíc stále více za své, nálada v české ekonomice zůstává velmi příznivá. Podnikatelský sentiment je aktuálně na desetiletých maximech a důvěra spotřebitelů v ekonomiku je jen těsně pod histo...

  celý článek »

  Long signál na Magna International (MGA)

  Investiční newsletter Breakout Trader od LYNX přináší každý týden 5 investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny).

  celý článek »

  Středeční obchodní seance 25. 4. 2018

  Středa 25. 4. 2018 --------------------------------- USA: DJIA (-1,74 %), S&P500 (-1,34 %) a NASDAQ (-1,70 %). Evropa: DAX (-0,17 %), CAC40 (+0,10 %), FTSE 100 (+0,36 %). Čína: Hang Seng (-1,02 %), Shanghai Comp. (-0,39 %), CSI 300 (-0,45 %).

  celý článek »

  25.04.2018 ČSÚ vydal publikaci o volbě prezidenta

  25. dubna 2018 Lišany, Kadolec, Morašice, Milhostov a Brod nad Tichou – pět obcí, kde získal nejvyšší podíl hlasů ve druhém kole lednové prezidentské volby Miloš Zeman. Jeho protikandidát Jiří Drahoš zase ovládl obce Strážné, Pec pod Sněžkou,...

  celý článek »

  Trhy se připravují na zítřejší ECB

  Dnešní kalendář je naprosto nezajímavý. Finanční trhy se pomalu budou připravovat na zítřejší jednání ECB. Změna v nastavení měnové politiky se nečeká. Trhy ale bude zajímat, jak závažné je pro evropské centrální bankéře ochlazení ekonomické...

  celý článek »

  Společnost Twitter vykázala překvapivé tržby

  Americká internetová společnost Twitter podruhé za sebou vykázala čtvrtletní zisk, její tržby navíc překonaly očekávání analytiků. Firma dnes oznámila, že v letošním prvním čtvrtletí vydělala 61 milionů dolarů (1,3 miliardy Kč) po ztrátě 61,6 milionu dolarů před rokem.

  celý článek »

  Strach z Fedu je zpět, dolar však dnes postupuje opatrně

  Situace na finančních trzích v posledních dnech celkem jasně naznačuje, že strach z Fedu, respektive rychlého utahování jeho politiky, je zpět. Ropa se během tohoto měsíce vytáhla citelně výš a je vidět i vyšší citlivost investorů na nákladové položky v rámci firemních výsledků, což považujeme za zdroj obav z vyšších nabídkových inflačních tlaků právě skrze komodity či mzdy.

  celý článek »

  Bouře na trzích s hliníkem. Mračna nad Rusalem

  Po dvou týdnech politických bouří vyvolaných americkými sankcemi vůči Rusalu udeřil na trhu s kovy další hrom. Mnoho obchodníků sázelo na to, že ruský gigant s hliníkem byl jen dny od toho, aby musel zavřít své továrny od Švédska až po Jamajku.

  celý článek »

  Bouře na trzích s hliníkem. Mračna nad Rusalem

  Po dvou týdnech politických bouří vyvolaných americkými sankcemi vůči Rusalu udeřil na trhu s kovy další hrom. Mnoho obchodníků sázelo na to, že ruský gigant s hliníkem byl jen dny od toho, aby musel zavřít své továrny od Švédska až po Jamajku.

  celý článek »