• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,893 ↑
  CZK / CNY 3,269 ↑
  CZK / DKK 3,413 ↑
  CZK / EUR 25,420 ↑
  CZK / CAD 15,939 ↑
  CZK / PLN 6,000 ↑
  CZK / CHF 21,710 ↑
  CZK / USD 20,689 ↑
  CZK / GBP 29,079 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Březen 2018

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

  Předkupní právo komplikuje situaci na realitním trhu

  Velké problémy přineslo znovuzavedení předkupního práva spoluvlastníků do občanského zákoníku. Současná úprava totiž výrazně ovlivňuje domácí realitní trh. Podle analýzy společnosti Fincentrum Reality se předkupní právo dotýká až 50 % všech jejich...

  celý článek »

  Trumpovy rošády znervózňují Wall Street

  Akciové trhy v zámoří po solidním startu do nového dne otočily do červených čísel. Hlavním motivem dnešní obchodní seance byla zpráva z Bílého domu, že se prezident Donald Trump rozloučil se svým ministrem vnitra Rexem Tillersonem.

  celý článek »

  Closing Bell & výhled na 14. 3.

  Úterní obchodování zahajovaly indexy růstem, který byl však v průběhu dne vymazán a indexy končily ve ztrátách. Dow Jones odepisoval tři čtvrtiny procenta, technologický Nasdaq přibližně jedno procento.

  celý článek »

  Řežou si Američané pod sebou větev?

  Francie vyslala do Spojených států vážný signál: Vaše agresivní a jednostranné kroky v oblasti mezinárodního obchodu směřují k fiasku. Francouzský státní tajemník Jean-Baptiste Lemoyne v rozhovoru pro Pilitico konkrétně uvedl, že americký prezident ris...

  celý článek »

  Řežou si Američané pod sebou větev?

  Francie vyslala do Spojených států vážný signál: Vaše agresivní a jednostranné kroky v oblasti mezinárodního obchodu směřují k fiasku. Francouzský státní tajemník Jean-Baptiste Lemoyne v rozhovoru pro Pilitico konkrétně uvedl, že americký prezident riskuje zažehnutí obchodní války tím, že zavedl cla na ocel a hliník.

  celý článek »

  Co vedlo Trumpa k ukončení zápasu gigantů?

  Americký prezident Donald Trump oficiálně zablokoval akvizici Qualcommu singapurským Broadcomem. Obchod v celkové hodnotě 142 miliard dolarů údajně představuje bezpečnostní rizika, podle Trumpa existují „věrohodné důkazy“, že Broadcom by po získání ko...

  celý článek »

  Co vedlo Trumpa k ukončení zápasu gigantů?

  Americký prezident Donald Trump oficiálně zablokoval akvizici Qualcommu singapurským Broadcomem. Obchod v celkové hodnotě 142 miliard dolarů údajně představuje bezpečnostní rizika, podle Trumpa existují „věrohodné důkazy“, že Broadcom by po získání kontroly nad americkým konkurentem „mohl učinit kroky, které hrozí poškozením národní bezpečnosti Spojených Států.

  celý článek »

  LMT | Japonsko koupí dalších 20 stíhacích letounů F35A

  Autor: Ing. Libor Stoklásek, MBA Japonsko plánuje koupit v příštích šesti letech nejméně 20 dalších víceúčelových stíhacích letounů F35A od společnosti Lockeed Martin Corp. Vzhledem k japonskému rozpočtu na obranu je možné zakoupit až 25 letadel, uvedl...

  celý článek »

  Cena zemního plynu na měsíčních maximech.

  Cena zemního plynu se poprvé od počátku února dostává nad hranici 2,80 USD. Za příznivým vývojem ceny zemního plynu v uplynulých dnech jsou předpokládané podprůměrné teploty na území USA do konce března.

  celý článek »

  Deset tipů k vyplnění daňového přiznání za rok 2017

  Daňové přiznání za rok 2017 musejí podat nejen živnostníci, ale i někteří zaměstnanci či penzisté. Jak si správně splnit daňové povinnosti a přitom neplatit zbytečně vyšší daň z příjmu? 1) Nejen živnostníci podávají daňové přiznání Odevzdat daňové...

  celý článek »

  Vyšetřování Kongresu: Rusové Trumpovi vyhrát nepomohli.

  K žádné tajné spolupráci mezi týmem Donalda Trumpa a Ruskem před americkými prezidentskými volbami nedocházelo, tvrdí republikánští kongresmani v závěrečné zprávě z vyšetřování, které se údajnými kontakty Trumpova týmu s Rusy zabývalo. Opoziční demokra...

  celý článek »

  Kde by mohla nastat příští bankovní krize?

  Čína, Kanada a Hong Kong patří mezi ekonomiky nejvíce ohrožené bankovní krizí. Na základě indikátorů časného varování to tvrdí Banka pro mezinárodní vypořádání (BIS), která pravidelně shromažďuje a analyzuje data sledující zranitelnost globálního finan...

  celý článek »

  Kde by mohla nastat příští bankovní krize?

  Čína, Kanada a Hong Kong patří mezi ekonomiky nejvíce ohrožené bankovní krizí. Na základě indikátorů časného varování to tvrdí Banka pro mezinárodní vypořádání (BIS), která pravidelně shromažďuje a analyzuje data sledující zranitelnost globálního finančního systému.

  celý článek »

  Jak na sociální pojištění za rok 2017?

  Sociální pojištění tvoří u mnohých zaměstnanců a živnostníků nejvyšší daňovou položku. Kdo nemusí sociální pojištění za rok 2017 vůbec platit? Jaký to má dopad? A pro koho je povinností odevzdat za rok 2017 přehled o příjmech a výdajích na OSSZ?...

  celý článek »

  Jak na sociální pojištění za rok 2017? (13.3.2018)

  Sociální pojištění tvoří u mnohých zaměstnanců a živnostníků nejvyšší daňovou položku. Kdo nemusí sociální pojištění za rok 2017 vůbec platit? Jaký to má dopad? A pro koho je povinností odevzdat za rok 2017 přehled o příjmech a výdajích na OSSZ?...

  celý článek »

  Jak na zdravotní pojištění za rok 2017?

  Zdravotní pojištění musí být placeno vždy. Jak si tedy splnit své povinnosti ohledně platby zdravotního pojištění za rok 2017? A kdo by si neměl zapomenout změnit trvalý bankovní příkaz pro platbu zdravotního pojištění?

  celý článek »

  Praha roste, v Německu pokračují námluvy

  Pražská burza se dnes dopoledne musí obejít bez výraznějších kurzotvorných informací. Index PX mírně roste (+ 0,3 %) a hlavním tahounem je energetická společnost ČEZ, která se obchoduje za 518 CZK a připisuje 1 %.

  celý článek »

  Trump: Chceme jednat o clech EU proti našemu zboží

  Donald Trump včera napsal, že americký ministr obchodu bude mluvit se zástupci EU o clech, které se používají proti USA (má na mysli především zemědělská cla). EU naopak uvedla, že Trump se snaží odvrátit debatu od amerických cel na ocel a hliník, která..

  celý článek »

  Trump zatrhnul spojení Qualcommu s Broadcomem

  Americký prezident Donald Trump vydal nařízení, kterým zablokoval převzetí společnosti Qualcomm ze strany Broadcomu. Zablokování transakce doporučila komise, která posuzuje akvizice amerických společností zahraničními subjekty.

  celý článek »

  Výsledky RWE za r. 2017 v souladu s odhady

  RWE oznámilo dnes ráno výsledky za minulý rok. Č. zisk je 1,23 mld. EUR, což je ve shodě s danou indikací 1,0-1,3 mld. EUR. EBITDA 5,76 mld. EUR mírně originální prognózu (5,4-5,7 mld. EUR) překonala. V letošním roce by měla EBITDA dosáhnout 4,9-5,2 mld.

  celý článek »

  Úterní obchodní seance 13. 3. 2018

  Úterý 13. 3. 2018 --------------------------------- USA: DJIA (-0,62 %), S&P500 (-0,13 %) a NASDAQ (+0,36 %). Evropa: DAX (+0,58 %), CAC40 (+0,04 %), FTSE 100 (-0,13 %). Čína: Hang Seng (-0,35 %), Shanghai Comp. (+0,49 %), CSI 300 (-0,88 %).

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  Praha otevřela do plusu, Moneta prorazila hranici 85 Kč

  Index pražské burzy dnes otevírá do kladných čísel a připisuje si 0,4 %. Hlavním tahounem je energetická společnost ČEZ, která připisuje 1,8 %. Kolem energetického gigantu pokračují spekulace o možnostech rozdělení společnosti po vzoru jeho kolegů z Německa.

  celý článek »

  Většina zemí G20 se postavila proti Donaldu Trumpovi

  „Mezinárodní obchod zvyšuje bohatství všech jeho účastníků. V případě navyšování bariér volného obchodu, bude docházet k narůstání pocitů křivdy a nespravedlnosti. Těchto pocitů mohou využít extrémisté, což může destabilizovat současné ekonomické vztahy..

  celý článek »

  Budou korunoví spekulanti za dva roky pryč?

  Loni skončený kurzový závazek ČNB vedl k masivnímu přílivu kapitálu spekulujícího na výdělek z posílení koruny po skončení závazku. Tento kapitál chtěl korunu zase opustit, sotva investice do ní přestane být dostatečně atraktivní.

  celý článek »

  Long signál na akcie E.ON

  Investiční newsletter Breakout Trader od LYNX přináší každý týden 5 investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny).

  celý článek »

  Acton (WhatsApp) radí smazat facebookové účty

  Spoluzakladatel WhatsAppu Brian Acton v souvislosti s poslední aférou Facebooku s neoprávněným využitím dat 50 miliónů jeho uživatelů na svém Twitterovém profilu svým odběratelům stručně naznačil, že je čas zrušit facebookové účty.

  celý článek »

  Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 21.3.2018

  Klíčové události • Eurozóna: Index ekonomického sentimentu ZEW ve složce očekávání poklesl v březnu na 13,4 bodu. Spotřebitelská důvěra v březnu setrvala na hodnotě 0,1 bodu. • Německo: Ceny průmyslových výrobců v únoru poklesly o 0,1 % m/m a vzrostly ...

  celý článek »

  21.03.2018 Pohyb obyvatelstva - rok 2017

  Kód: 130080-17 [1] Informace o produktu [2] Kód: 130080-17 Periodicita: Čtvrtletní Název produktu: Pohyb obyvatelstva Poznámka: Data za 4Q: + 7 dní (z důvodů pozdějšího ukončení zpracování ve srovnání s předchozími čtvrtletími). Anotace: Nejnovější...

  celý článek »

  Paradox hodnoty evropských a amerických akcií

  Autor: Bc. Martin Pohl Proč jen málo bankovních institucí upřednostňuje evropské akciové tituly před těmi americkými? JPMorgan Chase & Co. a například Natixis jsou jedni z mála, kteří evropské akciové tituly doporučují a to vzhledem k jejich ohodnocení a.

  celý článek »

  Trh vyhlíží rozhodnutí Fedu

  Hlavní událostí dne je měnové jednání Fedu. RBI i trh shodně odhadují, že úrokové sazby budou zvýšeny o čtvrt procentního bodu na 1,75 %. Americká centrální banka tak pošesté od roku 2015 zvýší své sazby.

  celý článek »

  Investice do drahého kovu, krále komodit.

  Kdy, jak a do čeho vůbec investovat? Kdy je ten správný čas pro nákup investičních mincí a cihel? Jak nepodléhat tlakům obchodníků, že zrovna teď je ten správný čas? Tyto otázky dostávám od svých klientů každý den.

  celý článek »

  Centrální banky uvažují o zavedení vlastních kryptoměn

  Bitcoin, ethereum, XRP, stellar, cardano: Svět kryptoměn neexistuje zase tak dlouho, je už ale neuvěřitelně přeplněný. A centrální banky od Singapuru po Švýcarsko v této změti blockchainových rádoby substitutů oficiálních měn uvažují nad tím, zda nevydat digitální verze těch svých.

  celý článek »

  Jaro se opatrně vrací, postupně bude 10°C

  Velmi nízké odpolední teploty jsou u konce . Jaro se bude vracet jen opatrně a pomalu , mrazy odpoledne už ale čekat nemusíme. Ráno budou nadále četné. Oteplování bude pomalé a den za dnem budou teploty po stupíncích stoupat.

  celý článek »

  Closing Bell & výhled na 22. 3.

  Během středečního obchodování, které zahajovaly indexy lehce v záporu, Dow Jones krátce posiloval o více než dvě stovky bodů, aby poté zisky odevzdal a končil blízko nuly. První polovina dnešní seance probíhala spíše klidně a investoři očekávali závěry...

  celý článek »