• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,893 ↑
  CZK / CNY 3,269 ↑
  CZK / DKK 3,413 ↑
  CZK / EUR 25,420 ↑
  CZK / CAD 15,939 ↑
  CZK / PLN 6,000 ↑
  CZK / CHF 21,710 ↑
  CZK / USD 20,689 ↑
  CZK / GBP 29,079 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Březen 2018

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

  Bitcoin pod 9000 USD

  Bitcoin klesl pod hranici 9000 USD poté, co Google oznámil, že od června 2018 zakáže veškerou reklamu související s kryptoměnami, tedy například i na burzy pro obchodování s kryptoměnami.

  celý článek »

  Porsche noční můrou Tesly?

  Tesla měla trh se sportovnějšími elektromobily doposud v podstatě sama pro sebe. To se ale již brzy změní. Jak poukazuje Tom Voelk na stránkách The New York Times, Model S a Model X budou muset o přízeň řidičů soupeřit s vozy tradičních luxusních a spo...

  celý článek »

  Porsche noční můrou Tesly?

  Tesla měla trh se sportovnějšími elektromobily doposud v podstatě sama pro sebe. To se ale již brzy změní. Jak poukazuje Tom Voelk na stránkách The New York Times, Model S a Model X budou muset o přízeň řidičů soupeřit s vozy tradičních luxusních a sportovních značek, které budou díky elektromobilům také schopny využívat daňových výhod.

  celý článek »

  ČSSZ informuje: Jaké svátky mění termín výplaty důchodů

  Státní svátky a ostatní svátky stanovené zákonem letos opět zasáhnou do některých výplatních termínů důchodů, které klientům zasílá ČSSZ. Ke změně výplatního termínu důchodu dojde v průběhu roku celkem sedmkrát, v pěti případech obdrží klienti díky svá...

  celý článek »

  Americký trh otevřel mírně v plusu

  Americký akciový index S&P 500 dnes otevřel o 0,4 % výše na hodnotě 2777 bodů. Důvodem mohou paradoxně být oznámená data o maloobchodních tržbách za měsíc únor, které oproti očekávanému 0,3% růstu poklesla o 0,1 %.

  celý článek »

  Ceny v průmyslu rostou

  Index cen v průmyslu vzrostl v únoru podle očekávání trhů na 2,8 % meziročně oproti lednovým 2,7 %. Jádrový index vzrostl na 2,5 % oproti 2,2 % v lednu. Trhy očekávaly růst na 2,6 %.

  celý článek »

  Globální trendy a žlutý mor na našich polích

  Snaha ulehčit přírodě biopalivy u nás dospěla do bodu, kdy hovoříme o žlutém moru na našich polích. V předchozím příspěvku jsem poukazoval na to, že globální poptávka po potravinových komoditách se v budoucnu zdaleka nemusí vyvíjet s takovým boomem, ja...

  celý článek »

  Globální trendy a žlutý mor na našich polích

  Snaha ulehčit přírodě biopalivy u nás dospěla do bodu, kdy hovoříme o žlutém moru na našich polích. V předchozím příspěvku jsem poukazoval na to, že globální poptávka po potravinových komoditách se v budoucnu zdaleka nemusí vyvíjet s takovým boomem, jak se dříve předpokládalo (s odpovídajícím dopadem na některé komoditní i akciové investiční teze).

  celý článek »

  Francie bude pokutovat americké IT giganty

  Francie zvažuje uvalení pokut na společnosti Alphabet (Google) a Apple. Společnosti jsou obviňovány ze zneužívání a porušování kontraktů s francouzskými vývojáři internetových a mobilních aplikací.

  celý článek »

  Europoslanci vydali zprávu o smrti Kuciaka

  Kontrolní delegace poslanců Evropského parlamentu vydala zprávu o 39 stránkách ze své cesty na Slovensko v souvislosti s vraždou novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny. Situaci prověřovali z hlediska respektování základních práv a hodnot, na kt...

  celý článek »

  Nejlepší čas pro investici do stříbra

  Stříbro je v současnosti jedním z nejpodhodnocenějších aktiv. Jeho cena je 80krát nižší než cena stříbra, komoditní experti proto upozorňují, že nastala správná doba přikoupit stříbro do svého portfolia.

  celý článek »

  Zemřel Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking dnes zemřel. Dožil se 76 let, přestože trpěl vzácnou a nevyléčitelnou neurodegenerativní chorobou ALS a lékaři mu kdysi předpovídali, že se nedožije 25. narozenin.

  celý článek »

  Fortuna zítra zveřejní čísla za minulý rok

  Fortuna zítra ráno zveřejní výsledky hospodaření za minulý rok. Reportovaná čísla by měla být v souladu s celoročním výhledem managementu. Očekáváme meziroční nárůst přijatých sázek o 86 % na 1 936 mil. EUR.

  celý článek »

  Long signál na akcie Logitech

  Investiční newsletter Breakout Trader od LYNX přináší každý týden 5 investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny).

  celý článek »

  Pegas NW má schválenou pobídku

  Společnost získala rozhodnutí o příslibu investiční pobídky na rozšíření výroby netkaných textilií v závodě Znojmo-Přímětice. Investiční pobídka je ve formě slevy na dani a hmotné podpory vytváření nových pracovních míst.

  celý článek »

  Ranní přehled: Na trhy se vrací volatilita

  Komentář k akciovému trhu Pražská burza - Index PX: 1,124 bodů (-0.3% d/d); objem: 707 mil. Kč Na globální akciové trhy se vrátily prodejci a většina indexů odmazala nedávné zisky. Zdá se, že se vrací zpět volatilita, která vystrašila trhy v únoru.

  celý článek »

  USA: Hike se blíží

  Včera vyšla v USA ostře sledovaná data spotřebitelské inflace za únor. Jednak kvůli tomu, že se začaly v USA opět postupně zvyšovat inflační tlaky a také kvůli tomu, že se blíží zasedání FEDu. Ceny rostly meziměsíčně o 0,2 % a meziročně o 2,2 %.

  celý článek »

  Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 14.3.2018

  Klíčové události • USA: Spotřebitelské ceny v únoru vzrostly o 0,2 % m/m a o 2,2 % r/r, když jádrová inflace setrvala na 1,8 % r/r. Index optimismu NFIB mezi malými podniky v únoru vzrostl na 107,6 bodu. Průměrné reálné hodinové výdělky v únoru vzrostl...

  celý článek »

  Stojíme na prahu světové dolarové krize?

  Na první pohled to vypadá, že si světové finanční trhy v posledních týdnech udržují – i po turbulencích ze začátku února – relativně optimistickou náladu. Ne nadarmo se však říká, že zdání klame. V pozadí všeho se totiž dost možná rýsuje začátek světov...

  celý článek »

  Středeční obchodní seance 14. 3. 2018

  Středa 14. 3. 2018 --------------------------------- USA: DJIA (-0,68 %), S&P500 (-0,64 %) a NASDAQ (-1,02 %). Evropa: DAX (-1,59 %), CAC40 (-0,64 %), FTSE 100 (-1,05 %). Čína: Hang Seng (-1,28 %), Shanghai Comp. (-0,57 %), CSI 300 (-0,44 %).

  celý článek »

  Realitní trhy se přehřívají. V Česku, Německu i USA

  Německá Bundesbanka vydala varování. Největší evropský trh s bydlením je nadhodnocen až o třicet procent. Ceny bytů v Česku loni rostly o více než osminu a newyorská radnice pomáhá lidem se splácením hypoték. Bydlení v České republice zdražilo ve třetí...

  celý článek »

  Realitní trhy se přehřívají. V Česku, Německu i USA

  Německá Bundesbanka vydala varování. Největší evropský trh s bydlením je nadhodnocen až o třicet procent. Ceny bytů v Česku loni rostly o více než osminu a newyorská radnice pomáhá lidem se splácením hypoték. Bydlení v České republice zdražilo ve třetí...

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  Praha otevřela do plusu, Moneta prorazila hranici 85 Kč

  Index pražské burzy dnes otevírá do kladných čísel a připisuje si 0,4 %. Hlavním tahounem je energetická společnost ČEZ, která připisuje 1,8 %. Kolem energetického gigantu pokračují spekulace o možnostech rozdělení společnosti po vzoru jeho kolegů z Německa.

  celý článek »

  Většina zemí G20 se postavila proti Donaldu Trumpovi

  „Mezinárodní obchod zvyšuje bohatství všech jeho účastníků. V případě navyšování bariér volného obchodu, bude docházet k narůstání pocitů křivdy a nespravedlnosti. Těchto pocitů mohou využít extrémisté, což může destabilizovat současné ekonomické vztahy..

  celý článek »

  Budou korunoví spekulanti za dva roky pryč?

  Loni skončený kurzový závazek ČNB vedl k masivnímu přílivu kapitálu spekulujícího na výdělek z posílení koruny po skončení závazku. Tento kapitál chtěl korunu zase opustit, sotva investice do ní přestane být dostatečně atraktivní.

  celý článek »

  Long signál na akcie E.ON

  Investiční newsletter Breakout Trader od LYNX přináší každý týden 5 investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny).

  celý článek »

  Acton (WhatsApp) radí smazat facebookové účty

  Spoluzakladatel WhatsAppu Brian Acton v souvislosti s poslední aférou Facebooku s neoprávněným využitím dat 50 miliónů jeho uživatelů na svém Twitterovém profilu svým odběratelům stručně naznačil, že je čas zrušit facebookové účty.

  celý článek »

  Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 21.3.2018

  Klíčové události • Eurozóna: Index ekonomického sentimentu ZEW ve složce očekávání poklesl v březnu na 13,4 bodu. Spotřebitelská důvěra v březnu setrvala na hodnotě 0,1 bodu. • Německo: Ceny průmyslových výrobců v únoru poklesly o 0,1 % m/m a vzrostly ...

  celý článek »

  21.03.2018 Pohyb obyvatelstva - rok 2017

  Kód: 130080-17 [1] Informace o produktu [2] Kód: 130080-17 Periodicita: Čtvrtletní Název produktu: Pohyb obyvatelstva Poznámka: Data za 4Q: + 7 dní (z důvodů pozdějšího ukončení zpracování ve srovnání s předchozími čtvrtletími). Anotace: Nejnovější...

  celý článek »

  Paradox hodnoty evropských a amerických akcií

  Autor: Bc. Martin Pohl Proč jen málo bankovních institucí upřednostňuje evropské akciové tituly před těmi americkými? JPMorgan Chase & Co. a například Natixis jsou jedni z mála, kteří evropské akciové tituly doporučují a to vzhledem k jejich ohodnocení a.

  celý článek »

  Trh vyhlíží rozhodnutí Fedu

  Hlavní událostí dne je měnové jednání Fedu. RBI i trh shodně odhadují, že úrokové sazby budou zvýšeny o čtvrt procentního bodu na 1,75 %. Americká centrální banka tak pošesté od roku 2015 zvýší své sazby.

  celý článek »

  Investice do drahého kovu, krále komodit.

  Kdy, jak a do čeho vůbec investovat? Kdy je ten správný čas pro nákup investičních mincí a cihel? Jak nepodléhat tlakům obchodníků, že zrovna teď je ten správný čas? Tyto otázky dostávám od svých klientů každý den.

  celý článek »

  Centrální banky uvažují o zavedení vlastních kryptoměn

  Bitcoin, ethereum, XRP, stellar, cardano: Svět kryptoměn neexistuje zase tak dlouho, je už ale neuvěřitelně přeplněný. A centrální banky od Singapuru po Švýcarsko v této změti blockchainových rádoby substitutů oficiálních měn uvažují nad tím, zda nevydat digitální verze těch svých.

  celý článek »

  Jaro se opatrně vrací, postupně bude 10°C

  Velmi nízké odpolední teploty jsou u konce . Jaro se bude vracet jen opatrně a pomalu , mrazy odpoledne už ale čekat nemusíme. Ráno budou nadále četné. Oteplování bude pomalé a den za dnem budou teploty po stupíncích stoupat.

  celý článek »

  Closing Bell & výhled na 22. 3.

  Během středečního obchodování, které zahajovaly indexy lehce v záporu, Dow Jones krátce posiloval o více než dvě stovky bodů, aby poté zisky odevzdal a končil blízko nuly. První polovina dnešní seance probíhala spíše klidně a investoři očekávali závěry...

  celý článek »