• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 16,704 ↑
  CZK / CNY 3,454 ↑
  CZK / DKK 3,459 ↑
  CZK / EUR 25,765 ↑
  CZK / CAD 17,033 ↑
  CZK / PLN 5,979 ↑
  CZK / CHF 22,226 ↑
  CZK / USD 22,070 ↑
  CZK / GBP 29,438 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Květen 2018

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

  Closing Bell & výhled na 17. 5.

  Ve středu si indexy připisovaly zisky. Dow Jones rostl o desetinu procenta, Nasdaq si však polepšil o půl procenta. Dnešní růst indexů byl veden téměř procentním ziskem sektoru služeb, kde byl sentiment podpořen více než jedenáctiprocentním,...

  celý článek »

  Wall street opět v zelených číslech

  Americké akciové indexy po vlažnějším startu zrychlily tempo a uzavřely obchodování několik desetin do plusu. Dařilo se zejména technologiím, když Nasdaq Composite zpevnil o 0,6 %.

  celý článek »

  Akcie s principem „čím hůře pro vás, tím lépe pro nás“

  Zlata není pod zemí neomezené množství a podle některých odhadů se bude těžit už jen asi 20 let (viz má včerejší úvaha). U většiny obchodovaných společností se počítá s tím, že budou existovat stále, ale u těžařů zlata by to s ohledem na uvedené mohl být nemístný optimismus.

  celý článek »

  PŘIVÁDÍME: Heineken. Je libo diverzifikaci do spotřebního sektoru?

  Heineken je druhou největší pivovarnickou skupinou na světě a evropskou jedničkou mezi výrobci piva. Patria Finance v rámci cíle nabídnout lokálním investorům možnost obchodovat významné a atraktivní zahraniční cenné papíry "s českou stopou" na domácím trhu a v české koruně, přivádí na trh Free Market pražské burzy celkem 11 nových zajímavých titulů, které Vám těchto dnech na Patria.

  celý článek »

  Nezapomeňte na daň z nemovitosti

  Na rozdíl od většiny daní a poplatků se daň z nemovitých věcí platí dopředu. Pro rok 2018 je nutné ji zaplatit do konce května 2018. Jak je to při prodeji nemovitosti během roku? Kdy je nutné podat daňové přiznání? Daň z nemovitých věcí, kterou tvoří daň.

  celý článek »

  Kim může ze Severní Koreje udělat nový Vietnam, má oproti němu výhodu

  Pro Severní Koreu by nebylo těžké, s trochou dobré vůle ze strany jejího vládce Kim Čong-una, následovat ve stopách ekonomického úspěchu Vietnamu. Země totiž dnes svou ekonomikou až pozoruhodně připomíná stát v jihovýchodní Asii v roce 1986, kdy tamní komunistická vláda podnikla balík reforem „Doi Moi“, který zemi nasměroval na cestu vedoucí ke kapitalismu.

  celý článek »

  Rusnok (ČNB): Slabší koruna přibližuje zvýšení sazeb

  V rozhovoru pro agenturu Bloomberg včera guvernér ČNB J. Rusnok varoval, že pokud bude koruna dále oslabovat, může jeho instituce zvažovat zvyšování úrokových sazeb dříve. U včerejšího poněkud slabšího než očekávaného prvního odhadu růstu HDP za 1Q18...

  celý článek »

  Jak by Kofola řešila dividendu?

  Včerejší konferenční hovor společnosti Kofola potvrdil výhled na letošní rok. Příznivé počastí pozitivně ovlivňuje druhé čtvrtletí. Stávající ceny cukru jsou pod firmou zajištěnými úrovněmi na rok 2018.

  celý článek »

  API: Zásoby ropy v USA v 19. týdnu rostly o 4,8 mb

  Podle statistik a odhadů American Petroleum Institute (API) zásoby ropy v USA v uplynulém tedy 19. týdnu rostly o výrazných 4,854 miliónu barelů. Zásoby benzínu poklesly o 3,4 miliónu barelů.Zásoby ropných destilátů poklesly o 0,768 miliónu barelů.

  celý článek »

  Long signál na akcie General Electric

  Investiční newsletter Breakout Trader od LYNX přináší každý týden 5 investičních analýz. Jedná se o analýzu čtyř světových akcií a jednoho ETF. Analýzy obsahují konkrétní úrovně vstupu i výstupu (stop-loss i cílové ceny).

  celý článek »

  Rozbřesk: Nepřekvapivé zpomalení české ekonomiky

  I když první odhad HDP za 1. čtvrtletí mírně zaostal za očekáváním, dá se říct, že se české ekonomice vedlo dobře i v úvodu letošního roku. Mezičtvrtletní růst o 0,5 % je s ohledem na postupné vyčerpávání kapacit ještě velmi solidním číslem, a pokud jd...

  celý článek »

  Rozbřesk: Nepřekvapivé zpomalení české ekonomiky

  I když první odhad HDP za 1. čtvrtletí mírně zaostal za očekáváním, dá se říct, že se české ekonomice vedlo dobře i v úvodu letošního roku. Mezičtvrtletní růst o 0,5 % je s ohledem na postupné vyčerpávání kapacit ještě velmi solidním číslem, a pokud jde o meziroční zvolnění tempa na 4,5 %, tak rozhodně nelze hovořit o nějakém prudkém obratu.

  celý článek »

  Zaměřte se na revoluční technologie s ETF

  Autor: Zuzana Janková Pokud může být jakýkoliv sektor považován za revoluční, je to zajisté sektor technologií. Na světovém trhu si investor může vybírat z několika burzovně obchodovaných fondů orientující se právě na výše zmíněný sektor.

  celý článek »

  Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 16.5.2018

  Klíčové události • ČR: Domácí ekonomika v 1. čtvrtletí podle předběžného odhadu vzrostla o 0,5 % k/k a 4,5 % r/r. • Eurozóna: HDP v 1. čtvrtletí podle předběžného odhadu vzrostl o 0,4 % k/k a 2,5 % r/r. Průmyslová produkce v březnu vzrostla o 3,0 % r/r...

  celý článek »

  Povedou nové technologie k vyšším příjmům, či ztrátě pracovních míst? Záleží na nás

  Adrian Peralta a Agustin Roitman z Mezinárodního měnového fondu tvrdí, že řada lidí se obává dopadu nových technologií na pracovní místa. A nejde o jev nový, protože podobné obavy jsou patrné již od dob průmyslové revoluce, na síle získaly i během Velké deprese, v šedesátých a osmdesátých letech a poté s příchodem IT revoluce.

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  Ceny ropy čeká velká revoluce

  Ceny ropy v poslední době reagují na rétoriku ohledně stažení jaderné dohody s Íránem a na možné uvalení sankcí na Venezuelu kvůli nespravedlivému volebnímu procesu.

  celý článek »