Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Amerika otočila směr v poslední hodině

Amerika otočila směr v poslední hodině

07.04.2015 22:15
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Po pátečních horších číslech z trhu práce panovala na burzách v New Yorku dobrá nálada, obrat přišel v poslední obchodní hodině. Strašák v podobě červnového termínu zvýšení úrokových sazeb se pomalu schoval do ústraní a trhy už s oddechem odsouvají první pohyb na sazbách od roku 2006 nejdříve na září. Narayana Kocherlakota, prezident Fedu distriktu Minneapolis, se dnes vyjádřil, že by představitelé centrální banky měli být výjimečně trpěliví ohledně redukování stupně monetárního přizpůsobení. Mírnou nervozitu mohl přivodit zítřejší neoficiální start výsledkové sezóny (Alcoa reportuje po trhu) a zítra zveřejněný zápis ze zasedání FOMC (Federal Open Market Comittee).

Index Dow Jones Industrial Average dnes skončil na hodnotě 17875 bodů (-0,0 %). S&P 500 dnes odepsal 2 desetiny na úroveň 2076 bodů, nejvíce se dařilo sektoru zdravotní péče (+0,3 %), na opačné straně je sektor nemovitostí (-1,4 %). Technologický Nasdaq nedokázal udržet zisky, poklesl o 0,1 % na hodnotu 4910 bodů.

Měnový pár EURUSD dnes kontinuálně ztrácel a postupně se přibližoval k hranici 1,08 USD za jedno Euro. Kontra posilujícímu dolaru se pohybovalo zlato, kdy trojská unce zlevnila o 0,4 % na cenu 1210 USD. Horská dráha na ropě stále pokračuje a tato komodita dokazuje, že intradenní pohyb o 3 dolary ji nedělá sebemenší problém. Goldman Sachs sice predikuje, že se bude držet níže v delším horizontu, ale skutečnost, že se objevují zprávy o uzavírání nálezišt v USA, působí pozitivně. Květnový kontrakt na WTI skončil na 53,77 USD/barel.

Akcie společnosti FedEx dnes po schválení akvizice holandské firmy TNT Express rostly o 2,69 procenta. FedEx si evropského konkurenta cení na 4,4 mld. EUR v hotovosti. Americká automobilka General Motors dnes ztratila přes 2 procenta své hodnoty, když kanadská vláda oznámila odprodej podílu v hodnotě 2,7 mld. USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.02.2025
22:04Americký prezident opět v jedné z hlavních rolí pátečního dne na Wall Street  
17:19Německo ukazuje, že s dluhy to jde i druhým směrem
17:01Český státní dluh loni vzrostl o 254,3 mld. Kč na 3,365 bilionu Kč
16:59Indexy kompenzují týdenní propad  
16:33Předaukční výstava v Galerii KODL: Filla, Zrzavý, Toyen i nové naděje
16:00Tatry mountain resorts, a.s.: Výroční zpráva společnosti
15:38Výsledky Duolingo (-19 %): Zelená sova pod tlakem – Po Cybertrucku ji nejspíš přejede i trh  
15:15UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
15:05Index: Nájmy v ČR koncem roku mezičtvrtletně klesly na 309 Kč za metr čtvereční
14:49Proč Evropa nešlape? MMF si bere na mušku jednotný trh
14:16Česká ekonomika loni vzrostla o procento. Tahounem spotřeba domácností, brzdou zahraničí
13:36Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Záměr o dluhopisech
13:14Perly týdne: Varující Warren Buffett
13:06Česká ekonomika loni stoupla o procento, potvrdil ČSÚ svůj předchozí odhad
12:03Nejistota v USA, německé volby – hlavní témata pro trhy pohledem Invesco
10:53Výprodej rizika se přenáší do Evropy a postupně ztrácí na síle  
10:31Chybka Citigroup: Klientovi omylem připsala 81 bilionů dolarů
9:06Rozbřesk: Evropský automotive pod tlakem D. Trumpa - kdo je nejvíce zranitelný?
8:44Erste vykázala růst provozního zisku na 5,9 miliardy eur, Zelenskyj přijíždí na schůzku do Bílého domu. Evropské futures a bitcoin nicméně drtí hrozba cel  
8:29Erste Group ohlásila růst provozního zisku za loňský rok o 6,6 procenta na 5,9 miliardy eur

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data