SSŠVT (SSŠVT)
Práce  |  29.02.2016 10:26:32

Jak vybrat tu správnou IT školu? Poradíme

Pokud máte doma malého „ajťáka“ a necháte ho, aby se tomuto oboru věnoval, určitě se nebude mít v budoucnu zle. Mnoho lidí o sobě tvrdí, že jsou IT specialisté, ale ne všichni informatice opravdu rozumí. Základní kámen je potřeba položit už při studiu střední školy, která dá žákům kvalitní základy a připraví je buď na vlastní business, nebo na studium na vysoké škole.

Proto je důležité věnovat výběru střední školy opravdu velkou pozornost. Nejprve je potřeba si uvědomit, jak velký potenciál IT obor má. Nejde pouze o hraní počítačových her, jak si může kde kdo myslet, ale především o schopnosti v programování či správě počítačové sítě. Právě to jsou vlastnosti, které hrají pro zaměstnavatele prim, proto bývá IT oddělení stěžejní v každé větší firmě.

itvybaveni3.jpg

www.sssvt.cz

Protože jde o obor, který „táhne“, mohou rodiče i žáci vybírat z velkého množství středních škol, které jsou zaměřené na výpočetní techniku a informatiku. Rozhodně by proto neměli vybírat jen z jedné školy. „Zdrojů, ze kterých je možné získat informace o školách, je celá řada – internet, burzy středních škol, inspekční zprávy nebo konzultace s výchovným poradcem. Ještě lepší jsou reference od známých a osobní návštěva školy,“ říká Martin Vodička, ředitel pražské Soukromé střední školy výpočetní techniky (SSŠVT).

Přesvědčte se na vlastní oči

Právě na dnech otevřených dveří či individuálních návštěvách se zájemci dozvědí nejvíce informací jak od vyučujících, tak od studentů. Navíc se mohou na vlastní oči přesvědčit o kvalitě a technickém zázemí školy. „Důležitým, nikoli však jediným předpokladem kvalitní výuky je materiální zázemí školy. IT výuka na úrovni není bez kvalitního vybavení možná,“ potvrzuje Vodička, jehož SSŠVT patří mezi přední IT školy v ČR.

Jak uvádí na příkladu – pokud se škola prezentuje pěti učebnami ICT, zní to sice lákavě, ale je důležité si zjistit, kolik studentů škola má a jak často se do takových učeben dostanou. Kvalitní ajťák by měl mít především široké praktické dovednosti, teorie v tomto oboru opravdu nestačí. „Zajímejte se tedy o počty hodin výuky, které studenti tráví přímo u počítače. Zeptejte se, co se v jednotlivých předmětech učí a zda vyučující spolupracují s praxí. Kolik žáků pokračuje ve studiu na VŠ a podobně. Ptejte se, ať si můžete vytvořit ucelený názor,“ radí Vodička z www.sssvt.cz.

Upřednostňujte kvalitu, ne kvantitu

Pozor si dávejte také na množství specializací, které škola nabízí. V tomto oboru platí, že jde především o kvalitu než kvantitu. Pokud tedy škola nabízí mnoho oborů, může hrozit, že jejich výuka nebude tak kvalitní, jak by měla být. Zaměřit se můžete také na historii školy, protože dlouhá tradice svědčí o dobrém fungování školy.

V neposlední řadě je důležitou otázkou, zda vybrat státní či soukromou školu. „Odpověď na tuto otázku by neměla být při výběru na prvním místě. Je třeba zvážit všechny důvody pro a proti, porovnat jednotlivé školy a pak se teprve rozhodnout,“ uzavírá Vodička s tím, že prostředky vložené do kvalitního vzdělávání se vyplatí a vrátí.

Soukromá střední škola výpočetní techniky Praha (SSŠVT)           

Soukromá střední škola výpočetní techniky, s.r.o. je střední odborná škola s dlouholetou tradicí, fungující od r. 1994. Studentům nabízí studium specializací: grafické systémy a tvorba webových stránek, správa počítačových sítí, programování a databázové systémy. V současné době patří mezi nejmoderněji softwarově i hardwarově vybavené školy v ČR. Jejím výrazným kladem je také kvalita pedagogů. Jak vyučující odborných, tak i všeobecně vzdělávacích předmětů, kteří jsou ve svých oborech fundovanými profesionály. Kvalita výuky se každoročně odráží ve vysokém počtu absolventů přijímaných na vysoké školy. O absolventy školy je rovněž značný zájem na trhu práce. Uplatňují se v širokém spektru zaměstnání spojených s využitím výpočetní techniky a informačních technologií. SSŠVT je členem Sdružení soukromých škol ČMS.

Více informací o společnosti naleznete na http://www.sssvt.cz.
 

 

Poslední zprávy z rubriky Práce:

Et 10:12  Podíl nezaměstnaných nad 4 % Raiffeisenbank a.s. (Raiffeisenbank a.s.)



Investice v roce 2025
Do čeho se chystáte v roce 2025 investovat nejvíce?
Akcie ve světě (Německo, USA, ...)
19%
Akcie v ČR (Česká burza)
5%
Komodity, drahé kovy, energie
5%
Investiční fondy, kolektivní investování
3%
Bitcoin, Krypto
7%
Nemovitosti, byty, domy, půda
5%
Vlastní podnikání, podnikání rodiny, přátel
2%
Cizí měny, dolar, euro, ..
1%
Dluhopisy
2%
Umění, sběratelství, alternativní investice
1%
Do zdraví, odpočinku, rodiny, koníčků
26%
Do něčeho jiného (napište prosím do diskuze)
1%
Nebudu investovat
20%
Zatím hlasů:205





Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

Vyloučení odpovědnosti

Copyright © 2000 - 2025

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688