Pražská burza ve středu klesala o 0,6 procenta na 1021 bodů. I na ostatních trzích byla pesimistická nálada. Kauza okolo odvolání šéfa americké Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeyho prezidentem Donaldem Trumpem měla dohru na amerických trzích, když S&P 500 klesl o 1,8 procenta, podobně jako Dow Jones Industrial Average.
Z finančního sektoru se v Praze dařilo , která rostla o 0,4 procenta na 895,50 korun za kus a , která přidala půl procenta na 977 korun za kus. Podle analytika Patria Finance Václava Kmínka bankovní tituly v regionu těží hlavně ze solidního růstu HDP ve střední Evropě. Nedařilo se ale pojišťovací skupině , která klesla o 2,9 procenta, ani tuzemské Monetě, jejíž akcie přišly o 0,4 procenta hodnoty.
Politická nestabilita za oceánem si zřejmě na pražské burze vybrala oběť v podobě akcií mediální skupiny , které jsou obchodované i ve Spojených státech. Na pražské lince její akcie klesly o 6,4 procenta na 98,30 korun za kus, smazaly tak zisky za minulý týden a vrátily se pod hranici 100 korun za jednu.
ČEZ klesl o 2,35 procenta na 441 korun za jeden cenný papír a poprvé po čtyřech dnech se tak akcie energetického giganta octly v červeném. Skupina Czech Coal včera prodloužila nabídku na koupi elektrárny Počerady, kterou ve čtvrtek zřejmě projedná dozorčí rada . Nabídka byla původně platná jen do konce dubna. Také bude záležet na stanovisku ministerstva financí, z jehož čela pravděpodobně brzy odejde kvůli koaliční krizi šéf hnutí ANO Babiš. Včera se premiér Sobotka nechal slyšet, že souhlasí s návrhem hnutí, aby Babiše nahradil poslanec a bývalý šéf české pobočky Ivan Pilný.
Pohyby futures kontraktů na evropské akciové indexy jsou před začátkem obchodování minimální, ale spíše naznačují pokračování červeného dne. Futures na německý DAX klesají o 0,01 procenta, zatímco ty na francouzský CAC 40 ztrácejí 0,11 procenta.