Po úterní obchodní seanci jsou na většině regionálních trhů v Asii silnější. A to proto, že řadu globálních makro ekonomických dat vyhodnotili investoři jako potvrzení známek, že globální ekonomika je v dobrém stavu a inflace zůstává v dobrém trendu. Regionální benchmark akciový index MSCI Asia – Pacific (mimo Japonsko) přidal 0,5 procenta, když k ziskům pomohly hlavně nárůsty finančních a energetických akcií.
Japonský akciový index Topix přidal 0,60 %, index Nikkei 225 posílil o 0,31 % na 19 984,73 bodu. Japonský jen se vůči americkému dolaru obchodoval za 110,27 jenu za dolar. MSCI ACWI, index 47 světových akciových trhů, zaznamenal v červenci již devátý měsíc po sobě jdoucí zisky. To je nejdelší ziskové období od roku 2003-04. Rizikem ovšem začíná být stále oslabující dolar, který může řadě asijských exportérů přinést komplikace v podobě zhoršení výsledků hospodaření a snížit jejich konkurenceschopnost.
Jihokorejský akciový index Kospi přidal 0,74 procenta. Zisky tentokrát pomohly zajistit akcie společnosti Samsung, jenž přidal 0,75 % a letecké společnosti Asiana, které atakovaly zisk ve výši 2 %. Australské akcie těží s růstu cen komodit. Po včerejšku index S&P/ASX 200 roste o 0,91 %, s růsty hlavně těžařských a ropných společností, včetně , a Woodside Petroleum. Ceny ropy totiž během seance atakovaly dvouměsíční maxima, což umožnilo americkým a mezinárodním ropným benchmarkům zaznamenat největší měsíční zisky v červenci v roce 2017. Během úterý se čeká na zprávu australské centrální banky. Očekávání nepředpokládají žádné zásadní změny politiky, investoři se zaměřují na to, jak „tvrdý“ komentář může mít banka ohledně nedávných zisků australského dolaru.
Čínský akciový index Shanghai Composite posílil o 0,11 %, index CSI 300 přidal 0,27 procenta. Hongkongský akciový index Hang Seng posiluje o 0,69 % a Hang Seng China Enterprises roste o 1,66 %.