David Matulay (InvestingFox)
Okénko BIG EXPERT  |  08.04.2025 13:38:57

Zažily americké akcie nejhorší den od pandemie nebo největší investiční příležitost?

Ve čtvrtek zaznamenal americký akciový trh nejprudší pokles od pandemie COVID-19 v roce 2020. Tento vývoj byl způsoben zavedením recipročních cel ze strany Spojených států, které podepsal prezident Donald Trump. I když tato situace představuje určitá krátkodobá rizika pro kapitálové trhy, otevírá také mimořádně zajímavé investiční příležitosti v dlouhodobém horizontu. Fundamentálně silné společnosti se nyní obchodují s cenovými slevami v desítkách procent, což představuje nejvýhodnější nákupní podmínky za posledních pět let.

Jak postupovat při výběru akcií?

Z dlouhodobého hlediska je klíčovým pilířem úspěchu správná diverzifikace. Očekávat, že jedna firma přinese určitý potenciální výnos při stejném riziku jako diverzifikované portfolio, je vysoce nepravděpodobné. Dokonce i investiční legendy jako Warren Buffett vždy zdůrazňují potřebu rozložení rizika.

Každá nová investiční pozice by měla být otevřena na základě důkladné analýzy, která ukáže, že firma se obchoduje pod svou reálnou hodnotou a zároveň má potenciál pro dlouhodobý růst. Současná cenová korekce o 20 až 30 % pro přední technologické společnosti tuto strategii ještě více zdůrazňuje.

U některých investorů může prudký pokles cen vyvolávat obavy, ale ve skutečnosti je to okamžik, kdy by emocionální rozhodnutí měla být nahrazena racionálním přístupem. Pokud využijete současné situace k nákupu kvalitních akcií, váš kapitál se může zhodnotit právě tím, že vrátí cenu na původní úroveň, aniž byste museli dosáhnout nového maxima. [1]

Které společnosti mají největší potenciál?

Z našeho pohledu je vhodné se zaměřit na společnosti Alphabet (Google), Amazon a Microsoft. Trojice technologických lídrů, kteří dlouhodobě patří mezi nejvýkonnější společnosti v americkém indexu Nasdaq 100. Jejich produkty a služby jsou nedílnou součástí našeho každodenního života a poskytují jim stabilní základ pro růst. [2]

Proč právě tyto tituly?

Společnosti jako Alphabet, Amazon a Microsoft se vyznačují extrémně silnou fundamentální podmínkou. Mají nízkou úroveň dluhu, což jim dává větší flexibilitu při řízení a investování. Zároveň dosahují stabilního růstu tržeb a čistého zisku, což potvrzuje jejich schopnost dlouhodobě vytvářet hodnotu pro akcionáře. V neposlední řadě je důležitým faktorem také silné volné cash flow, které jim umožňuje inovovat, rozšiřovat své působení v rámci technologických trendů a udržovat si konkurenční výhodu. [3]

Fundamentální situace těchto společností zůstává pevná a nezměněná, mění se pouze jejich cena, která dnes představuje atraktivní příležitost ke vstupu. Je to jako koupit si svůj oblíbený model bot. Nakupujeme, když jsou slevy, že?

David Matulay, hlavní analytik InvestingFox

[1], [2], [3] Výhledová prohlášení představují předpoklady a současná očekávání, která nemusí být přesná nebo jsou založena na současném ekonomickém prostředí, které se může změnit. Tato prohlášení nezaručují budoucí výkon. Výhledová prohlášení zahrnují ze své podstaty riziko a nejistotu, protože se vztahují k budoucím událostem a okolnostem, které nelze předvídat, a skutečný vývoj a výsledky se mohou podstatně lišit od těch, které jsou vyjádřeny nebo naznačeny v jakýchkoli výhledových prohlášeních.    

Varování! Tento marketingový materiál není a neměl by být vykládán jako investiční poradenství. Údaje vztahující se k minulosti nejsou zárukou budoucích výnosů. Investování do cizí měny může ovlivnit výnosy v důsledku kolísání. Všechny obchody s cennými papíry mohou vést k ziskům i ztrátám. Výhledová prohlášení představují předpoklady a současná očekávání, které nemusí být přesné nebo jsou založeny na současném ekonomickém prostředí, které se může změnit. Tato prohlášení nezaručují budoucí výkon. InvestingFox je ochranná známka společnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s., regulované Národní bankou Slovenska.

David Matulay

David Matulay je analytikem InvestingFox. Do této společnosti nastoupil v roce 2023 jako vedoucí oddělení dealingu a portfolio manažer. Před tím získával tři roky zkušenosti jako finanční analytik v Advena Hedge Fund.

David vystudoval Průmyslovou informatiku na SPŠ Elektrotechnická v Bratislavě a Finance, bankovnictví a investování na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. V současnosti dálkově studuje Mezinárodní a diplomatická studia na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze.

 

InvestingFox je registrovaná ochranná známka společnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s., obchodníka s cennými papíry podle rozhodnutí uděleného Národní bankou Slovenska č. OPK-2297/2007-PLP. Svým partnerům poskytuje silné zázemí díky 16 letům zkušeností na finančních trzích.

Naši specialisté nabízejí vysokou odbornost a prvotřídní služby s možností obchodovat s více než 1 000 obchodními nástroji prostřednictvím CFD derivátů. U nás si můžete být jisti, že osobní údaje, účty i vklady nebo výběry jsou chráněny přísnými standardy kybernetické bezpečnosti.

Více informací na https://investingfox.com/

K článku zatím nejsou žádné komentáře.
Přidat komentář




Otázka pro bezdětné muže na rodinu
Chlapi, proč nemáte nebo jste neměli děti?
Nechci mít děti
6%
Nemůžu mít děti, jsem neplodný
2%
Radši dělám svou práci
1%
Nemám vhodnou partnerku
43%
Jsem ještě moc mladý
2%
Mám málo prostředků na dítě
8%
Mám radši koníčky, volný čas
2%
Děti jsou moc drahé
2%
Riziko rozvodu - stejně bych byl bez dětí
2%
Necítím se na to být otcem
3%
Do tohoto světa a nejistoty nechci děti
25%
Mám špatné zkušenosti z rodiny
1%
Jiný důvod (napište prosím do diskuze)
1%
Zatím hlasů:338


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

Vyloučení odpovědnosti

Copyright © 2000 - 2025

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688