Cyrrus (Cyrrus)
Finance  |  17.01.2012 17:36:30

Ratingy v Evropě „padají“, akciové trhy rostou…

I přes včerejší snížení ratingu záchranného fondu EFSF o jeden stupeň na AA+ z předchozího AAA agenturou S&P, dnes akciové trhy  v Asii i Evropě posilují. Agentura Fitch pak očekává brzký default Řecka. Myslím, že investoři jsou již “nabaženi” špatných zpráv a v ocenění akciových trhů je v současnosti započten velký diskont.

Výsledková sezóna v USA přináší informace o hospodaření firem za 4Q 2011. Okolo 14. hodiny SEČ ohlásila výsledky Citigroup. Výsledky tohoto finančního gigantu byly horší než očekávané. Naopak investory potěšila banka Wells Fargo, jejíž tržby i zisk byly lehce nad očekávání.

Pražšká burza se většinu dne drží v zelených číslech. V závěrečné aukci však dochází k výraznějšímu poklesu a index PX zavírá slabší o 0,68%. Výraznější nárůst, přes 2%, zaznamenaly dnes jen akcie Erste Group.

Očekávám, že pro vývoj v nadcházejícím období bude podstatené, jakým způsobem se budou vyvíjet zvěřejňované hospodářské výsledky firem v USA, neboť právě ty mohou být podstatnějším katalyzátorem vývoje v Evropě.



Poslední zprávy z rubriky Finance:

28.02.2012  Jak obchodovala Amerika 28. 2. 2012 Grant Capital (Grant Capital)
27.02.2012  Jak obchodovala Amerika 27. 2. 2012 Grant Capital (Grant Capital)
27.02.2012  Evropské burzy oslabují, pražská burza udržela úroveň z konce minulého týdne Investiční bankovnictví (Komerční banka)
27.02.2012  ECB už 2 týdny nekoupila žádné vládní dluhopisy Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)

Přečtěte si také:

07.06.2024Týden na akciových trzích: Růst v Evropě i zámoří, kromě Prahy - Komentář Investiční bankovnictví (Komerční banka)
27.05.2024Akciové trhy: Evropa roste, v Praze po-dividendový pokles - Komentář Investiční bankovnictví (Komerční banka)
12.03.2024Akciové trhy pokračují i dnes v růstu, v Evropě a USA opět maxima (Komentář) Investiční bankovnictví (Komerční banka)


Zvýšení mzdy či platu v roce 2025
Jak vám letos zaměstnavatel zvýšil mzdu nebo plat?
O více jak 5 000Kč/měsíc
5%
O více jak 3 000Kč/měsíc
4%
O více jak 2 000Kč/měsíc
7%
O více jak 1 000Kč/měsíc
17%
Mám tak stejně, jako loni
45%
Mám méně o víc jak 1 000Kč/měsíc
9%
Přišel(přišla) jsem o zaměstníní
5%
Nemám mzdu ani plat
9%
Zatím hlasů:2516


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby, Hypotéky

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzda, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Katastrální úřady

Ochranné známky

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Registr vozidel - Technický průkaz, eTechničák

Finanční katalog

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat, Cookies

Vyloučení odpovědnosti

Copyright © 2000 - 2025

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o.

ISSN 1801-8688