Rozevírající se nůžky mezi evropskou a americkou ekonomikou se dále projevují také na akciových trzích. Minulý týden byl totiž pro evropské akcie potřetí v řadě sestupným, navzdory tomu, že americké akcie rostly. Stěžejní bylo jednání ECB a následný komentář Draghiho. Ten sice diskutoval o dalších možných prostředcích stimulace, ke konkrétním krokům se ale neodhodlal. Americké trhy naopak potěšila makrodata z trhu práce. Ta skončila dle očekávání a zatím nebudou nutit tamní Fed k omezení kvantitativního uvolňování. Panevropský index Stoxx klesnul za týden o 1,8 %.
V Německu se nedařilo správci investičních fondů Man Group. Jeho diverzifikovaný fond Man AHL odepsal 6,1 % ze své hodnoty jen za minulý týden. Všimla si toho , která snížila doporučení pro akcie . Odliv investorů z tohoto fondu by mohl mít negativní vliv na tržby společnosti. Akcie propadly o 18 % a byly tak nejhorším zástupcem indexu Stoxx 600. Na německé burze klesaly také akcie stavební společnosti . 7. června jim srazili doporučení analytici Berenberg Bank kvůli zhoršenému výhledu pro těžbu a stavebnictví v Austrálii. DAX za týden sklouznul o 1,1 %.
Ještě méně se dařilo společnostem na britském trhu. Tamní index FTSE propadnul o 2,6 %. Nedařilo se titulům z komoditního sektoru. Ty byly s 4,8% poklesem nejhorším sektorem minulého týdne. Evraz a odepsaly kolem 8 %. Švýcarský Holding klesnul o 3,2 %. Studie léku Avastin proti rakovině mozku neprokázala pozitivní výsledky. Francouzský index CAC 40 odepsal 1,9 %. Nedařilo se tamní vodárenské společnosti a telekomunikačnímu .