• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Články
 • Zlato – podvody v jeho prodeji

  Máte zájem investovat část svých peněžních prostředků do investičního zlata, ale bojíte se svěřit své peníze určené k nákupu slitků investičního zlata některé společnosti typu s.r.o., Gmbh nebo Ltd.?

  Se společnostmi nabízejících zájemcům z České republiky zprostředkování koupě slitků investičního zlata se doslova roztrhl pytel. Mnohé z nich jsou organizovány formou nějaké franšízy nebo multilevlu a kromě vlastní koupě slitků nabízejí i jakousi formu „spoření ve zlatě“ s uložením zlata ve vlastních nebo pronajatých skladech či trezorech na území České republiky nebo v zahraničí.

  Není všechno zlato, co se třpytí…

  Případy, kdy klient investující do investičního zlata a ukládající toto své zlato v takovémto trezoru zjistil, že v příslušném trezoru se nachází všechno možné, jen ne jeho zlato, bohužel na sebe nenechaly dlouho čekat.

  Stejně tak se v nemalé míře začaly objevovat případy, že klient, který fyzicky nakoupil slitky investičního zlata nebo stříbra, zjistil při jeho následném prodeji, že jím nakoupené slitky mají odlišné parametry, než byly při prodeji deklarovány, a tudíž pochopitelně mají mnohem nižší hodnotu.

  Aby mohl být slitek zlata kvalifikován jako slitek Investičního zlata, musí splňovat určité parametry ohledně ryzosti, množství karátů a hmotnosti slitku. Tyto atributy není schopen laik pouhým okem náležitě zhodnotit.

  Dohled nad prodejem investičního zlata

  Investiční zlato stejně jako Investiční stříbro nejsou z hlediska legislativy České republiky kvalifikovány jako finanční produkty a jejich prodej není kvalifikován jako finanční činnost.

  Tímto prodej investičního zlata a stříbra nepodléhá přísnému dohledu České národní banky nebo orgánům Ministerstva financí, a tudíž může docházet snáze k těmto praktikám.

  Každý, kdo má zájem investovat své prostředky do investičního zlata nebo investičního stříbra, by si měl v první řadě důkladně prověřit společnost, která mu tuto možnost nabízí. Měl by znát její vlastnické a majetkové poměry, její historii a zkušenosti v prodeji investičního zlata, úroveň vlastních zásob investičního zlata, logistické procesy v dodávkách slitků a osobně se přesvědčit o způsobu držení a skladování investičního zlata.

  Nákup investičního zlata v bance

  Jako nejbezpečnější formu investice do investičního zlata se doporučuje jeho nákup přímo v bance. Banky na rozdíl od výše zmíněných společností podléhají přísnému dohledu Národní banky dané země a v případě zemí Evropské unie rovněž dohledu Evropské centrální banky a unijních orgánů dbajících na dodržování přísných směrnic ohledně kolektivního investování.

  Z pohledu banky jsou služby související s investicemi do investičního zlata nebo stříbra pro ně pouhou doplňkovou službou a rozhodně proto nestojí o to, aby si nějakými nekalými praktikami spojenými s jejich prodejem uškodily na své pověsti a tím poškodily svůj hlavní byznys nebo dokonce způsobily ztrátu své bankovní licence.

  Možností investování do investičního zlata přinášející klientovi nejvíce výhod je jeho nakupování v té bance, která umožňuje klientům otevřít si bankovní účet ve zlatě.

  Aktuálně ze světa financí

  Moneta a KB podle technické analýzy

  Komerční banka lokální maximum: 1 013 lokální minimum: 945 20denní klouzavý průměr: 986 50denní klouzavý průměr: 964 200denní klouzavý průměr: 925 Akcie Komerční banky se pokoušely o překonání rezistence na 1 010, ale bez úspěchu.

  celý článek »

  Jak realistické jsou plány zakázat auta na benzin a naftu?

  Zákaz prodeje automobilů s benzinovým či naftovým motorem od roku 2040, 2030 i 2025. Stále více vlád navrhuje právě to. Jak vážně ale máme tyto termíny brát? Téma postupné eliminace motorů spalujících tradiční paliva z trhu se dostalo do popředí kvůli skandálu, který odstartovala německá automobilka Volkswagen, když se v USA přiznala k podvádění při testech emisí naftových motorů.

  celý článek »

  Je Čína důvodem k panice?

  Čas od času si svět všimne, že Čína je nějaká divná, ale o to větší země. A začne panikařit. Jak to vypadá teď? Makro data nevybočují z očekávání, ekonomika roste „stabilně“ mezi 6,5-7 procenty a tlak na FX už nenutí centrální banku vyprodávat devizové...

  celý článek »

  Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 21.8.2017

  Klíčové události • Německo: Index cen výrobců v červenci +0,2 % m/m a +2,3 % r/r. • Polsko: Průmyslová produkce v červenci +6,2 % r/r. Maloobchodní prodeje v červenci +7,1 % r/r. • Eurozóna: Běžný účet platební bilance v přebytku 21,2 mld. EUR. • USA...

  celý článek »

  Pondělní obchodní seance 21. 8. 2017

  Pondělí 21. 8. 2017 --------------------------------- USA: DJIA (-0,35 %), S&P500 (-0,18 %) a NASDAQ (-0,09 %). Evropa: DAX (-0,31 %), CAC40 (-0,64 %), FTSE 100 (-0,86 %). Čína: Hang Seng (+0,50 %), Shanghai Comp. (+0,50 %), CSI 300 (+0,29 %).

  celý článek »

  Čínané krouží kolem Jeepu. Bude se opakovat příběh Volva?

  Rychle rostoucí divize Jeep evropsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles NV se prý zalíbila čínskému výrobci tzv. SUV Great Wall Motor Co. Konkurenční rival má zájem o převzetí této divize, což ukazuje na to, že asijští výrobci automobilů hledají nákupní příležitosti v Evropě a USA.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pondělí 21.08.2017

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 18.8.Změna21.8. Americký dolar USD 1 22.2430 -0.29%22.1770...

  celý článek »

  Hledání obchodní výhody v cenovém rozpětí!

  Autor: Bc. Jan Kolář Minule jsme se věnovali čtení trhu na určitých cenových hladinách, které jsou pro většinu trhu něčím zajímavé, a zvyšují se u nich tržní očekávání. Při správném čtení trhu, vyžadující osobní zkušenosti, můžeme mít pravděpodobnost...

  celý článek »

  Úplné zatmění Slunce je tu!

  Celý svět očekává s napětím úžasnou kosmickou podívanou. Štěstí vidět úplné zatmění Slunce se sice naskytne lidem, kteří jsou na americkém kontinentu, jedinečnou událost ale mohou lidé sledovat on-line po celém světě.

  celý článek »

  Jágr se vrátí jedině do Devils, píší v zámoří

  Experti uznávaného kanadského webu Sportsnet mají o budoucnosti Jaromíra Jágra jasno. Pokud bude hrát v NHL, tak za New Jersey a mají to podloženo několika logickými argumenty. Jinak prý nevidí žádnou jinou variantu, kde by jinde Jágr v zámoří hrál.

  celý článek »

  Zatmění Měsíce, jev opředený magií a tajemstvími

  Nedávno jsme byli svědky částečného zatmění Měsíce po setmění. Jak vůbec podobný jev vzniká? Pokud v tom máte trochu zmatek, dneska vám celý proces vysvětlíme jak z přírodního vědeckého hlediska, tak i zajímavého magického podtextu, který si lidé při...

  celý článek »

  Wall Street zahájila týden nevýraznou seancí

  Americké akcie v pondělí neměly impuls ani z makrodat ani z korporátních výsledků firem a tak zavřely kolem nuly. Dow Jones Industrial Average posílil o desetinu procenta a v rámci indexu se nejlépe dařilo akciím Home Depot (+1,2%), S&P500 rovněž přidal 0,1% a technologický Nasdaq Composite 0,1% ztratil.

  celý článek »

  Wall Street zahájila týden nevýraznou seancí

  Americké akcie v pondělí neměly impuls ani z makrodat ani z korporátních výsledků firem a tak zavřely kolem nuly. Dow Jones Industrial Average posílil o desetinu procenta a v rámci indexu se nejlépe dařilo akciím Home Depot (+1,2%), S&P500 rovněž přid...

  celý článek »

  Designové dveře: příčné dekory sladí interiér

  Popusťte uzdu fantazii a oživte si byt netradičním designem dveří s vodorovnou orientací dekoru. Na dveřích u nás zatím není zcela běžná na rozdíl od klasického vertikálního směru přírodního dekoru, ale věřte, že otočení dekoru o 90°udělá s vaším...

  celý článek »