• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • A & L Management s.r.o.
 • Sjednejte si schůzku

  Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Hlavní město Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj

  Hlavní město Praha

  A & L Management s.r.o.

  Žukovského 887/4
  161 00 Praha 6 – Ruzyně

  další kanceláře »

  Tři kroky k finanční nezávislosti

  Být finančně nezávislý na svém zaměstnání nebo na svém podnikání je patrně snem každého jednotlivce. Přitom dosažení finanční svobody nemusí být pro nikoho z nás nějak složitou a časově nebo finančně náročnou záležitostí.

  S pomocí programu „Tři kroky k finanční nezávislosti“, na základě jednouchého a logického postupu může finanční nezávislosti dosáhnout poměrně snadno každý „průměrný“ jedinec, a to ještě během produktivního období svého života.

  Osobní spotřeba

  První krok na cestě k finanční nezávislosti se opírá o naši osobní spotřebu.

  Pravidelné odkládání i poměrně malé části z našich příjmů (pomyslného „desátku“) se při smysluplném následném využití těchto prostředků může skutečně stát základem naší budoucí finanční nezávislosti.

  Tvorba kapitálu

  V druhém kroku je důležité tyto prostředky použít na tvorbu našeho kapitálu. V této oblasti se tedy zaměřujeme na ta aktiva, která generují dlouhodobě stabilní a velmi slušný nárůst své kapitálové hodnoty, aniž by nás výrazněji zatěžovala rizikem případné ztráty těchto prostředků.

  Investice

  Teprve ve třetím kroku se soustředíme na investice. Ty uskutečňujeme s pomocí kapitálu vytvořeného v předcházejícím kroku.

  V investicích se však již tolik nezaměřujeme na růst kapitálové hodnoty, ale nejdůležitějším sledovaným atributem realizované investice je peněžní tok, který nám tato investice dokáže generovat.

  Pasivní příjem

  Finanční nezávislost nám přináší pouze stálý, nevysychající peněžní tok z našich investic, tzv. penězovod – tok příjmů, které plynou, i když pro ně již nic neděláme.

  Tento penězovod nám zajišťuje stálý pasivní příjem bez ohledu na pokles kapitálové hodnoty našich investic, na aktuální hospodářský vývoj nebo na různé peněžní, dluhové a jiné ekonomické krize.

  Aktuálně ze světa financí

  Braňo Soták: Update investičních tezí

  V průběhu letoška se nám postupně množila klientská poptávka po updatu investičních tezí v rámci Investičních tipů. A protože se snažíme vycházet klientům vstříc, níže uvádíme přehled investičních tezí v USA a Evropě, uvádí seniorní akciový analytik Braňo Soták svou zprávu.

  celý článek »

  Rozbřesk: Další propad americké inflace otvírá Fedu dveře k předvolební redukci sazeb, E. Zamrazilová: nižší inflace neznamená strmý pád sazeb

  Soudě podle posledních dvou měsíčních reportů ohledně růstu spotřebitelských cen byl inflační problém v americké ekonomice vyřešen. Červnová inflační data totiž přinesla zásadní zpomalení ve všech klíčových položkách, které Fed bedlivě sleduje a věří, že je dokáže ovlivnit svojí (restriktivní) politikou.

  celý článek »

  Měnový pár AUD/USD míří k předchozím maximům

  AUD/USD se již více než dva měsíce obchoduje v neutrálním pásmu a není schopen přijmout jasný směrový impuls. V několika posledních seancích se však býkům podařilo tento pár vystrčit nad tuto rangebound strukturu a ve čtvrtek jej poslali na...

  celý článek »

  Průvodce pojištěním auta pro cesty do zahraničí

  Co dělat v případě nehody? Jaké mít správné pojištění? Plánujete cestu autem do zahraničí? Ať už se chystáte na krátký výlet nebo delší dovolenou, je důležité mít správné pojištění, které vás ochrání před nečekanými událostmi v cizině.

  celý článek »

  PepsiCo klesla téměř o 2 % po zisku za Q2 2024

  Společnost PepsiCo dnes oznámila výsledky za 2Q24. Společnost dosáhla mírného nárůstu tržeb na 22,5 miliardy USD (+0,8 % r/r). Na úrovni provozního zisku společnost vykázala 11% r/r nárůst, což znamená 7% nárůst při konstantních směnných kurzech

  celý článek »

  Graf dne - HK.cash (12.07.2024)

  Navzdory včerejšímu silnému výprodeji největších amerických společností (Nasdaq 100 poklesl o více než 2 %) a převážně slabým akciovým indexům v asijsko-pacifickém regionu se dnes futures na čínské referenční kontrakty obchodují výrazně výše

  celý článek »

  Ranní okénko - Týden uzavřou další data z USA

  Poslední pracovní den tohoto týdne přinese další informace ohledně vývoje cen ve Spojených státech, konkrétně půjde o index cen výrobců (PPI). V meziročním vyjádření by měla červnová výrobní inflace dle mediánu analytických odhadů jen nepatrně vzrůst...

  celý článek »

  Broadcom: Dnes proběhne rozdělení akcií 10:1

  Dnes po obchodních hodinách proběhne již dříve oznámené rozdělení akcií v poměru 10:1, tedy za každou 1 drženou akcii společnosti, obdrží investor 10 akcií. Rozdělení akcií je účetní operací a nemá vliv na hodnotu investorových prostředků ve společnosti.

  celý článek »

  Ranní shrnutí (12.07.2024)

  Americké indexy uzavřely včerejší seanci výrazně pod tlakem vlny výprodejů v hlavním technologickém sektoru. Nasdaq 100 ztratil téměř -2,2 %, S&P 500 téměř -0,9 %, ale DJIA uzavřel seanci beze změny, zatímco Russell 2000 se vyšplhal o více než 3,5 % vý...

  celý článek »

  Dnešek přinese znovu velmi silné bouřky

  Dnešek přinese znovu velmi silné bouřky. Během brzkého odpoledne se až velmi silné bouřky začnou vytvářet na západě a jihozápadě Čech a během odpoledne a večera budou postupovat k východu. ??Bouřky budou lokálně doprovázeny přívalovými srážkami s...

  celý článek »