• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • A & L Management s.r.o.
 • Sjednejte si schůzku

  Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Hlavní město Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj

  Hlavní město Praha

  A & L Management s.r.o.

  Hošťálkova 1c
  169 00 Praha 6 – Břevnov

  další kanceláře »

  Tři kroky k finanční nezávislosti

  Být finančně nezávislý na svém zaměstnání nebo na svém podnikání je patrně snem každého jednotlivce. Přitom dosažení finanční svobody nemusí být pro nikoho z nás nějak složitou a časově nebo finančně náročnou záležitostí.

  S pomocí programu „Tři kroky k finanční nezávislosti“, na základě jednouchého a logického postupu může finanční nezávislosti dosáhnout poměrně snadno každý „průměrný“ jedinec, a to ještě během produktivního období svého života.

  Osobní spotřeba

  První krok na cestě k finanční nezávislosti se opírá o naši osobní spotřebu.

  Pravidelné odkládání i poměrně malé části z našich příjmů (pomyslného „desátku“) se při smysluplném následném využití těchto prostředků může skutečně stát základem naší budoucí finanční nezávislosti.

  Tvorba kapitálu

  V druhém kroku je důležité tyto prostředky použít na tvorbu našeho kapitálu. V této oblasti se tedy zaměřujeme na ta aktiva, která generují dlouhodobě stabilní a velmi slušný nárůst své kapitálové hodnoty, aniž by nás výrazněji zatěžovala rizikem případné ztráty těchto prostředků.

  Investice

  Teprve ve třetím kroku se soustředíme na investice. Ty uskutečňujeme s pomocí kapitálu vytvořeného v předcházejícím kroku.

  V investicích se však již tolik nezaměřujeme na růst kapitálové hodnoty, ale nejdůležitějším sledovaným atributem realizované investice je peněžní tok, který nám tato investice dokáže generovat.

  Pasivní příjem

  Finanční nezávislost nám přináší pouze stálý, nevysychající peněžní tok z našich investic, tzv. penězovod – tok příjmů, které plynou, i když pro ně již nic neděláme.

  Tento penězovod nám zajišťuje stálý pasivní příjem bez ohledu na pokles kapitálové hodnoty našich investic, na aktuální hospodářský vývoj nebo na různé peněžní, dluhové a jiné ekonomické krize.

  Aktuálně ze světa financí

  Vejce mohou zdražit na 6 korun za kus.

  Ceny vajec v Česku rostou! To vyvolalo obavy, že budou zdražovat podobným tempem jako máslo a v obchodech nastane další šílenství. Odborník řekl, jak se bude cena vajíček dál vyvíjet a jestli se mají lidé obávat nedostatku na Vánoce.

  celý článek »

  Medvědí scénář pro zlato

  Podle technických analytiků z Goldman Sachs by dolarovou cenu zlata dost možná mohl čekat sestup až do blízkosti 1 100 USD za trojskou unci. Opakování Černého pondělí? Nikdy neříkej nikdy! Před třiceti lety investoři na Wall Street zažili něco,..

  celý článek »

  ČSSD ostrouhala, proč?

  Nadpis článku na jednom serveru, ČSSD nezúročila prosperitu a brutálně propadla , vystihuje velmi dobře to, k čemu v právě proběhlých volbách došlo. Odhlédnu-li, zatím, od názoru na české voliče, tak socialisté splnili více cílů, než možná sami očekávali.

  celý článek »

  DOWER-D: Volby 2017: Jak ovlivní tuzemský akciový trh?

  K opravdovému investování mají politické strany v Česku na vládní i členské úrovni tradičně daleko. Volby 2017 situaci potvrdily. Vítězové mají blízko k tzv. family offices a posilování střední třídy prostřednictvím akciového trhu nejspíš podporovat...

  celý článek »

  Na studený začátek týdne naváže dočasné oteplení

  Teplé počasí v místech, kde nepřevládla nízká oblačnost, ukončila studená fronta od západu , na které se zejména během neděle vyskytovaly srážky. Za ní pronikne do střední Evropy studený vzduch , který se postará o nízké teploty nejvíce během pondělí a...

  celý článek »