• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • A & L Management s.r.o.
 • Sjednejte si schůzku

  Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Mapa ČR Hlavní město Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj

  Hlavní město Praha

  A & L Management s.r.o.

  Žukovského 887/4
  161 00 Praha 6 – Ruzyně

  další kanceláře »

  Tři kroky k finanční nezávislosti

  Být finančně nezávislý na svém zaměstnání nebo na svém podnikání je patrně snem každého jednotlivce. Přitom dosažení finanční svobody nemusí být pro nikoho z nás nějak složitou a časově nebo finančně náročnou záležitostí.

  S pomocí programu „Tři kroky k finanční nezávislosti“, na základě jednouchého a logického postupu může finanční nezávislosti dosáhnout poměrně snadno každý „průměrný“ jedinec, a to ještě během produktivního období svého života.

  Osobní spotřeba

  První krok na cestě k finanční nezávislosti se opírá o naši osobní spotřebu.

  Pravidelné odkládání i poměrně malé části z našich příjmů (pomyslného „desátku“) se při smysluplném následném využití těchto prostředků může skutečně stát základem naší budoucí finanční nezávislosti.

  Tvorba kapitálu

  V druhém kroku je důležité tyto prostředky použít na tvorbu našeho kapitálu. V této oblasti se tedy zaměřujeme na ta aktiva, která generují dlouhodobě stabilní a velmi slušný nárůst své kapitálové hodnoty, aniž by nás výrazněji zatěžovala rizikem případné ztráty těchto prostředků.

  Investice

  Teprve ve třetím kroku se soustředíme na investice. Ty uskutečňujeme s pomocí kapitálu vytvořeného v předcházejícím kroku.

  V investicích se však již tolik nezaměřujeme na růst kapitálové hodnoty, ale nejdůležitějším sledovaným atributem realizované investice je peněžní tok, který nám tato investice dokáže generovat.

  Pasivní příjem

  Finanční nezávislost nám přináší pouze stálý, nevysychající peněžní tok z našich investic, tzv. penězovod – tok příjmů, které plynou, i když pro ně již nic neděláme.

  Tento penězovod nám zajišťuje stálý pasivní příjem bez ohledu na pokles kapitálové hodnoty našich investic, na aktuální hospodářský vývoj nebo na různé peněžní, dluhové a jiné ekonomické krize.

  Aktuálně ze světa financí