• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,175 ↑
  CZK / CNY 3,154 ↑
  CZK / DKK 3,312 ↑
  CZK / EUR 24,710 ↑
  CZK / CAD 16,712 ↑
  CZK / PLN 5,795 ↑
  CZK / CHF 25,074 ↑
  CZK / USD 22,791 ↑
  CZK / GBP 28,835 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Září 2011

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

  Jak obchodovala Amerika 1. 9. 2011

  Čtvrteční obchodování bylo v podobném duchu jako v předešlý den. V úvodu jsme se dočkali prudšího růstu poté, co žádosti v nezaměstnanosti dopadly podle očekávání analytiků a index ISM výrobního sektoru naopak tato očekávání překonal.

  celý článek »

  ČEZ: V letech 2012 a 2013 poroste zisk

  ČEZ ohlásil nižší výsledky za druhé čtvrtletí, než se očekávalo, kvůli nižším ziskům z emisních povolenek a z jednorázových záležitostí, ale navýšil svůj výhled pro letošní rok o 1,2 % díky nižším úrokovým nákladům.

  celý článek »

  Stavební výroba USA v červenci meziročně rostla

  Stavební výroba USA zaznamenala na základě revizí první meziroční nárůst od října 2007, i když setrvala na nejnižších úrovních poslední dekády. Podle údajů zveřejněných ministerstvem obchodu za červenec poklesly výdaje na stavění meziměsíčně o 1,3%,.

  celý článek »

  Krugman: Žijeme v keynesiánském světě, ve kterém se známí investoři neumějí pohybovat

  Financial Times píší o tom, jak špatně se letošní rok vyvíjí pro známé investory, jako jsou John Paulson nebo Bill Gross. V roce 2010 přinesl Businessweek článek, ve kterém proti sobě stály mé názory a pohled Paulsona, celkově příspěvek vyzněl jasně v tom smyslu, že bychom měli věřit miliardářům a ne bláznivým akademikům.

  celý článek »

  Výrobní sektor Velké Británie v útlumu druhý měsíc

  Výrobní sektor Velké Británie setrval kvůli slabé poptávce v útlumu. Přehled Markit/CIPS za srpen uvedl, že index nákupních manažerů jen nepatrně oslabil z revidované úrovně 49,4 na 49,0 bodů a zaznamenal nejnižší čtení od června 2009. Výsledek...

  celý článek »

  Jaderné elektrárny může ohrozit politika EU, varovala Drábová. Dle Beneše (ČEZ) Temelín i Dukovany testy procházejí dobře

  U zátěžových testů jaderných elektráren není jasné, jaké požadavky EU vznese po odevzdání výsledků. Politické požadavky některých zástupců EU mohou při posuzování bezpečnosti elektráren převážit nad technickými standardy, varovala dnes na semináři hospodářského sněmovního výboru předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová.

  celý článek »

  Evropské akcie posilují po amerických datech, PX oslabuje

  I čtvrtá seance tohoto týdne přinesla evropským trhům růst . Dopolední pokles v reakci na nikterak optimistická data z eurozóny byl překonán nečekaně dobrou hodnotou amerického indexu ISM. Zisky převažují u většiny sektorů, zvláště se daří ropným a..

  celý článek »

  Poslanci učinili krok k přijetí sociální reformy

  Poslanecká sněmovna se ve čtvrtek o další krok přiblížila k přijetí sociální reformy. Ve druhém čtení projednala novelu zavádějící tzv. karty sociálních systémů i novelu o zaměstnanosti, podle které by nezaměstnaní museli po dvou..

  celý článek »

  Podpoří vyšší inflace výdaje?

  Jedním z hlavních poznatků moderní makroekonomie je pozitivní vztah mezi inflací a nominálními výdaji. Přesto jej nyní někteří ekonomové zpochybňují. Podívejme se tedy, co říkají data.

  celý článek »

  Stručná situace Wall Street: opening 1.9.11

  Dnešní úvodní seance na burzách, kterou akciové trhy vstupují do měsíce září, bude bezprostředně navazovat na solidní výkony trhů v posledních cca 6- 7 seancích. Indexy tak mohly zaznamenat již čtvrtou kladnou session.

  celý článek »

  Výrobní aktivita eurozóny poprvé po dvou letech poklesla

  Růst výrobní aktivity se v zemích eurozóny poprvé po dvou letech zastavil. Ukazatel PMI poklesl 1,4 na 49,0 bodů, nejnižší úroveň od srpna 2009, potvrdil konečný odhad Markit Economics. Výsledek byl dokonce slabší než předběžný odhad a očekávání na..

  celý článek »

  Žádosti o podporu v USA výrazně poklesly

  Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti se před týdnem ve Spojených Státech výrazně snížily. Federální úřady práce registrovaly do 27. srpna pokles o 12 tisíc na 409 tisíc žádostí, zatímco před rokem žádalo o dávky 468 tisíc osob. O týden dříve se..

  celý článek »

  Drastický měsíc srpen na pražské burze

  Světové burzy byly v uplynulém měsíci dějištěm velkých změn. Na trhy se vrátily obavy ze zpomalení růstu světové ekonomiky a ceny akcií a některých komodit na to reagovaly prudkým oslabením.

  celý článek »

  Bernanke hraje pokr. A vede si zatím dobře

  Čestně prohlašuji, že jsem patřil k té části trhu, která čekala, že Ben Bernanke se vydá cestou dalšího kvantitativního uvolňování (QE - kvantitative easing). Ale realita je jiná a tady je můj pohled na věc.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 01.09.2011

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát Kód Počet Kurz Kurz 31.8Změna1.9 Austrálie AUD 117.8131.57%18.093 Brazílie BRL...

  celý článek »

  Aktivita výrobního sektoru Česka v srpnu stagnovala

  Aktivita výrobního sektoru Česka v srpnu pouze stagnovala ale zůstala nad dlouhodobým průměrem. Podle přehledu Markit Economics setrval index PMI beze změn na 53,4 bodů, v červenci poklesl o 1,7 bodů na nejnižší úroveň od ledna 2010. Nad neutrální...

  celý článek »

  Slabý priemysel zráža cenu eura

  Kurz EUR/USD dnes klesá o 0,6 percenta na 1,4277 USD za 1 EUR. Príčinou oslabovania eura je údaj o ďalšom poklese priemyselnej aktivity v eurozóne. Spoločnosť Markit Economics dnes uviedla, že jej index nákupných manažérov pre tento región poklesol..

  celý článek »

  Roubini: Fiskální náboje jsou vystřílené a vlády sešlapávají brzdu, pravděpodobnost recese 60 procent

  Jakmile se ekonom Nouriel Roubini začne objevovat v médiích, investor zpozorní a čeká z úst „temného prognostika“ tu nejhorší předpověď. Roubini, kterému se pozornosti dostalo v průběhu globální finanční krize, před jejímž příchodem varoval, nyní prohlásil, že riziko další recese se výrazně zvyšuje, a pravděpodobnost druhého dna odhadl na 60 procent.

  celý článek »

  Estonská ekonomika letos vzroste až o sedm procent

  TALLIN (MEDIAFAX) - Estonské hospodářství v letošním roce posílí až o sedm procent, sdělil tamní premiér Andrus Ansip. To je téměř dvakrát více, než byl předchozí odhad, informovala agentura Reuters.„Prognóza z letošního jara očekávala růst hrubého..

  celý článek »

  Kanadská ekonomika ve 2Q překvapivě poklesla o 0,4%

  Kanadská ekonomika ve druhém čtvrtletí na ročním základu nečekaně poklesla o 0,4% a následovala růst o 3,6 % v prvním čtvrtletí, uvedl předběžný odhad statistického úřadu. Byl to první pokles od recese v 2Q 2009. Navíc roční HDP za 1Q byl sestupně...

  celý článek »

  Míra nezaměstnanosti ve Francii mírně klesla

  PAŘÍŽ (MEDIAFAX) - Míra nezaměstnanosti ve Francii v druhém čtvrtletí letošního roku klesla o 0,1 procentního bodu na 9,1 procenta. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AFP a deník Le Figaro s odkazem na údaje tamního statistického úřadu...

  celý článek »

  Probuďte se: Trh vykreslil formaci Smrtícího kříže!

  Tržní optimismus nám dnes pomalu, ale jistě vyprchává a parket zalévá znovu krev. Analytici zvládnou maximálně opsat názor od souseda, investoři jakbysmet, hospodářskopolitickým autoritám nezbývá takřka nic jiného, než složit ruce do klína a sledovat...

  celý článek »

  Pololetní zpráva emitenta cenného papíru za 1.pol. 2011 - Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost

  Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost (IČ 00011789)Povinně uveřejňovaná informace Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost, se sídlem Revoluční 1930/86, 400 32 Ústí nad Labem, IČ: 00011789 (dále jen „Společnost“), tímto uveřejňuje a zpřístupňuje dokument "Pololetní zpráva emitenta kótovaného cenného papíru za první pololetí roku 2011".

  celý článek »

  11.h - BCPP ztrácí více než 1%

  Akciový index pražské burzy PX ztrácí krátce po začátku čtvrtečního obchodování 1,15 procenta a při objemu obchodů za více než 287 milionů korun se propadl na hodnotu 1036,4 bodu. Vyplývá to z oficiálních informací Burzy cenných...

  celý článek »

  Jacksonova díra II.

  Jackson Hole v americkém Wyomingu. Jen těžko byste hledali odlehlejší místo pro konání výroční konference guvernérů americké centrální banky Fed. Přesto se zde toto setkání koncem srpna každoročně koná a navzdory své odlehlosti k sobě váže pozornost celého (finančního) světa.

  celý článek »

  ČEZ: Nižší ceny CO2 povolenek nemění celkovou situaci

  Nižší ceny CO2 povolenek nemění celkovou situaci Ø S posunem období predikce snižujeme naši cílovou cenu pro ČEZ o 7 % na 902 Kč za akcii kvůli vyššímu odhadu čistého dluhu ke konci roku 2011 a mírně nižším střednědobým odhadům, což částečně...

  celý článek »

  Brazílie riskuje. Vyplatí se jí to?

  Brazilská centrální banka snížila ve středu klíčovou úrokovou sazbu z 12,5% na 12%. Komise pro monetární politiku hlasovala v poměru 5 – 2, ve prospěch snížení sazeb o 50 bazických bodů.

  celý článek »

  Změny cílových cen a doporučení akcií z 31. srpna

  Bank of Nova Scotia (NYSE: BNS), akcie obdržely zvýšené doporučení od Scotia Capital z sector perform rating na outperform rating. Century Aluminum Company (NASDAQ: CENX), akcie obdržely zvýšené doporučení od Goldman Sachs z sell rating na neutral rating.

  celý článek »

  Ranní komentář: Akciové indexy opět mírně posílily

  Včera americké akciové indexy dokázaly opět mírně posílit a zaznamenaly tak největší osmidenní zisky od roku 2009. (S&P 500 +0,00 %, Nasdaq +0,13 %). V srpnu bylo podle indexu ADP v soukromých sektorech vytvořeno 91 tis. pracovních míst (méně než oč.

  celý článek »

  Orcu v prvním pololetí propadly tržby o 55%

  Společnost Orco Property Group včera po zavření trhu zveřejnila hospodářské výsledky za 1H11. Orco vykázalo výrazný úbytek tržeb (-55 % r/r na 73,6 mil. EUR) zejména kvůli sníženému počtu dokončených projektů v letošní první polovině roku.

  celý článek »

  FX výhled 1. 9. 2011

  ForexGlobal Expert je exkluzivní analýza světových doporučení na měnové páry. Každý den v ranních hodinách přinášíme všem forexovým obchodníkům přehlednou tabulku, kde denně zpracováváme a shrnujeme většinový názor nejvlivnějších světových hráčů a...

  celý článek »

  Koruna k dolaru mírně ztrácí

  CZK/EUR Přehled středečních zpráv Německo: maloobchodní tržby za červenec stagnovaly m/m a klesly o 1,6 % y/y Německo: nezaměstnanost v srpnu stagnuje na 7 % eurozóna: nezaměstnanost v červenci 10 %, hůře než trhy čekaly eurozóna: index...

  celý článek »

  Dolar po solidních ukazatelích z USA posílil

  Obchodování na trhu eura s dolarem bylo včera poměrně poklidné, nezasáhlo do něj žádné zásadní překvapení jak z makroekonomiky, tak z politiky. Největší vliv měl zřejmě ADP report z USA, který sice skončil mírně pod konsenzem trhu, výsledek však...

  celý článek »

  Americké akcie zaznamenaly další růst (1.9.2011)

  NEW YORK (MEDIAFAX) - Ceny amerických akcií během středečního obchodování zaznamenaly další nárůst. Informovala o tom v noci na čtvrtek agentura Reuters.Průmyslový index Dow Jones posílil o 53,58 bodu (0,46 procenta) a uzavíral obchodování na...

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  O víkendu vrcholí festival Open House Praha (video)

  O víkendu vrcholí festival Open House Praha. Desátý ročník veřejnosti zpřístupňuje přes stovku veřejných i soukromých budov a spolu s tím nabízí i pestrou přehlídku moderních architektonických stylů – brutalismu, kubismu i funkcionalismu....

  celý článek »