• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,085 ↑
  CZK / CNY 3,149 ↑
  CZK / DKK 3,315 ↑
  CZK / EUR 24,730 ↑
  CZK / CAD 16,634 ↑
  CZK / PLN 5,812 ↑
  CZK / CHF 24,914 ↑
  CZK / USD 22,807 ↑
  CZK / GBP 29,013 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Únor 2018

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

  Closing Bell & výhled na 2. 2. 18.

  Čtvrtek nepřinesl na trhy výraznější posun. Indy zahajovaly lehce v zeleném, v průběhu dne dosáhly zisků, které v závěrečných hodinách odevzdaly a končily blízko nuly. Dnešní makro přineslo smíšená čísla počtů žádostí v nezaměstnanosti, lepší výsledek...

  celý článek »

  Bitcoin blízko klíčové hladiny 9 000 USD

  Bitcoin dnes klesl do kontaktní vzdálenosti s hranicí 9 000 USD. Tu již dříve někteří analytici označovali za klíčovou respektive za možné dno, na kterém by se měli do hry ve větší míře vracet kupci.Bitcoin je v polovině 5.

  celý článek »

  Tržby Alibaby ve 4Q17 rostly o 56%

  Alibaba za 4Q17 (třetí fiskální) vykázala meziroční růst tržeb o 56% na 83,03 mld. CNY = cca 13,19 mld. USD. Trh očekával 79,8 mld. CNY.Čistý zisk dosáhl úrovně 24,07 mld. CNY = 1,41 USD na akcii, což představuje meziroční zlepšení o 34,8%.

  celý článek »

  ČNB po prosincové pauze opět zvedla sazby

  Česká národní banka po prosincové pauze opět zvedla úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazba je vyšší o 25 bodů, nově tedy dosahuje 0,75 %. ČNB současně rozhodla o zvýšení lombardní sazby o 50 bodů na 1,50 % a o ponechání diskontní sazby na úrovni 0,05 %.

  celý článek »

  Co vysvětloval Babiš špičkám EU – pohled z Bruselu

  „Premiér České republiky Andrej Babiš se staví proti uprchlickým kvótám EU, viní Unii z přílišné těžkopádnosti a protestuje proti přílišnému vlivu Paříže, Berlína a Evropské komise,“ píše na stránkách Politico Siegfried Mortkowitz.

  celý článek »

  Jak by (také) mohl vypadat klíč k dělení ČEZu

  Spekulace o možném dělení ČEZ jsou o něco konkrétnější. Vedení polostátního podniku usiluje o vyčlenění distribuce, obnovitelných zdrojů, prodeje energií drobným odběratelům a energetických služeb do nové firmy, napsaly dnešní Hospodářské noviny.

  celý článek »

  Co vysvětloval Babiš špičkám EU – pohled z Bruselu

  „Premiér České republiky Andrej Babiš se staví proti uprchlickým kvótám EU, viní Unii z přílišné těžkopádnosti a protestuje proti přílišnému vlivu Paříže, Berlína a Evropské komise,“ píše na stránkách Politico Siegfried Mortkowitz.

  celý článek »

  Bitcoin pod 10 000 USD, ripple u 1 USD

  Kryptoměny dnes pokračují ve své korekci. Bitcoin na začátku února klesá pod hranici 10 000 USD, ripple respektive jeho XRP mince klesají k 1 USD. Konkrétně bitcoin má za sebou zatím historicky nejhorší měsíc, když v lednu jeho cena poklesla o 30% a z...

  celý článek »

  Management ČEZu preferuje rozdělení firmy

  ČEZ v prezentaci pro poslance v Dukovanech označil možné oddělení síťové a “obnovitelné” části a její částečný prodej na burze za preferovanou možnost, jak financovat výstavbu nových jaderných bloků.

  celý článek »

  Tesla má strategii, jak si zajistit lithium

  Zatímco Tesla rozšiřuje produkci svého prvního masově vyráběného elektrického auta, začíná tato automobilka jednat s firmou SQM, největším chilským producentem lithia, o investicích do dodávek tohoto klíčového materiálu pro výrobu baterií.

  celý článek »

  Tesla má strategii, jak si zajistit lithium

  Zatímco Tesla rozšiřuje produkci svého prvního masově vyráběného elektrického auta, začíná tato automobilka jednat s firmou SQM, největším chilským producentem lithia, o investicích do dodávek tohoto klíčového materiálu pro výrobu baterií.

  celý článek »

  Dopad robotizace je hodně v našich rukou

  Existují různé nepřímé indikace, že česká firemní sféra řeší nedostatek pracovníků nejen zvyšováním mezd, ale také přesunem k větší automatizaci a robotizaci. To neustále vyvolává polekané otázky, jestli roboti nevezmou lidem práci.

  celý článek »

  Výsledky AT&T ve 4Q17 nad odhady trhu

  Největší americký telefonní operátor AT&T měl ve 4Q17 tržby 41,68 mld. USD, nad očekáváním trhu 41,19 mld., a upravený zisk na akcii 78 centů, výrazně nad očekáváním trhu 65 centů a nad nejvyšším odhadem trhu.

  celý článek »

  Výsledky Boeingu ve 4Q17 výrazně překonaly odhady

  Boeing (4,93 %, 354,37 USD) reportoval výsledky za 4Q17, které podstatně překonaly očekávání trhu. EPS je 3,06 USD, zatímco trh čekal 2,9 USD a to při tržbách 25,4 mld. USD (oček. 24,8 mld. USD). FCF bylo 2,47 mld. USD (oček. 1,66 mld. USD).

  celý článek »

  Výsledky Daimleru ve 4Q17 smíšené, tlak na marže

  Daimler vykázal za 4Q17 tržby 43,59 mld. EUR, mírně nad očekáváním trhu 43,47 mld., a provozní zisk 3,47 mld. EUR, značně pod očekáváním trhu 3,73 mld. Provozní zisk byl dokonce nižší než nejnižší odhad mezi analytiky (3,56 mld.).

  celý článek »

  Fed (ne)překvapil. Štafetu přebírá ČNB

  Středa a čtvrtek. To jsou dny tohoto týdne, které patří centrálním bankám. Včerejší výstup z dvoudenního zasedání Federálního rezervního systému nepřekvapil i překvapil. Teď je otázkou, zda to samé můžeme čekat i od České národní banky.

  celý článek »

  Prognóza kurzu koruny

  Během roku 2018 se na trhu očekává další posilování kurzu koruny vůči euru k hranici 25 EUR/CZK. Toto očekávání je částečně založeno i na postupném zvyšování úrokových sazeb ČNB, kde trh letos očekává 2-3 zvýšení.

  celý článek »

  Komerční banka, a.s.: Oznámení o neuplatnění přechodných opatření při zavádění IFRS 9

  Komerční banka, a.s. IČ 45317054 Oznámení o neuplatnění přechodných opatření při zavádění IFRS 9 Praha, 1. února 2018 - Komerční banka, a.s., se sídlem Na Příkopě 33/969, 114 07 Praha 1, IČ 45317054, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1360 (dále jen Komerční banka) oznamuje, že Komerční banka se rozhodla neuplatnit přechodná opatření při zavádění účetního standardu IFRS 9 podle článku 473a nařízení EU č.

  celý článek »

  Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 1.2.2018

  Klíčové události • ČR: Obecná míra nezaměstnanosti v prosinci činila pouze 2,4 %. • Eurozóna: Spotřebitelské ceny podle předběžného odhadu v lednu vzrostly o 1,3 % r/r, když jádrový růst cen činil 1,0 % r/r. Míra nezaměstnanosti v prosinci setrvala na ...

  celý článek »

  Slabý dolar je nyní negativem pro ekonomiku i akcie

  Dolar během posledního roku oslabil proti koši významných světových měn o 11 %. V posledních dnech mu k tomu značně dopomohl americký ministr financí Steven Mnuchin, který prohlásil, že by mu nevadil ještě slabší kurz, který by pomohl americkým exportům.

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  I dnes nás čeká tvorba bouřek, a to i silných

  I dnes nás čeká tvorba bouřek?, a to i silných. Už teď dopoledne postupují přeháňky a slabé bouřky přes Moravu i přes Čechy k severozápadu. Během dne se budou tvořit bouřky další, a to kdekoliv po republice. Budou mít podobu jednotlivých...

  celý článek »

  Trh EUR/GBP se propadl na zásadní support

  EUR/GBP byl na začátku měsíce sražen k 200dennímu jednoduchému klouzavému průměru (SMA), následně ztratil přibližně 1,0 % a dosáhl kritické pivotní zóny 0,8490-0,8500, která pár zachránila počtvrté od července 2023.

  celý článek »

  Graf dne - Ethereum (24.05.2024)

  Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ve čtvrtek schválila žádosti Nasdaqu, CBOE a newyorské burzy o registraci ETF navázaných na cenu Etherea, čímž potenciálně otevřela cestu k tomu, aby se s těmito produkty začalo obchodovat ještě letos

  celý článek »

  Desatero obrany před energošmejdy

  Nenechte se nutit Nenechte se nikým do ničeho nutit. Energošmejdi používají nátlakové metody, snaží se odvést vaši pozornost a přinutit vás k rychlému neuváženému podpisu. Nechte si čas na rozmyšlenou, nikdy nic nepodepisujte okamžitě a pod tlakem.

  celý článek »

  Vyšší sazby a silnější kurz? V Japonsku to neplatí

  Výsledek japonské inflace za duben potvrdil, že země vycházejícího slunce opravdu nemá inflační problém, jako měla Evropa nebo USA. Inflace na cíli s důrazem na jeho udržení na prognózovaném horizontu je pro Bank of Japan signálem pro první krůčky v „n...

  celý článek »

  Macron představil svou vizi pro Evropu

  Vize Macrona pro evropskou ekonomiku: zdvojnásobit výdaje na výzkum, deregulovat průmysl, uvolnil kapitálové trhy, zvýšit chuť Evropanů riskovat, přestat rozdělovat dotace podle toho, aby každá země dostala zpět víceméně tolik, kolik do nich vložila.

  celý článek »

  Colt CZ: Hlavni body z konferenčního hovoru k 1Q24

  Na konferenčním hovoru management řekl, že nízké marže v 1Q24 byly důsledkem agresivních cenových a marketingových aktivit na civilním trhu v USA s cílem oživit prodeje. Druhým důvodem byly problémy s kvalitou výroby u připravovaných nových modelů.

  celý článek »

  Pokles trhů kvůli obavám z inflace

  Americké indexy včera výrazněji klesaly, kdy S&P 500 odepsal 0,74 % a Nasdaq 0,39 %. Trh reagoval zejména na proinflační data z indexů nákupních manažerů, která překonala očekávání.

  celý článek »

  Ranní shrnutí (24.05.2024)

  Poslední seance týdne na trzích APAC přinesla pokles většiny hlavních indexů z tohoto regionu. Japonský Nikkei ztrácí téměř 1 %, Hang Seng klesá o 1,2 % a australský ASX 200 odečítá 1,1 %. Takto slabý sentiment je především důsledkem překyselení nálady...

  celý článek »

  Než otevře Wall Street: Apple, Workday

  Hlavní zámořské indexy včera po výsledcích Nvidie nedokázaly udržet pozitivní náladu a většina akcií v indexu oslabovala. Akcie ukázkově reagovaly na růst výnosů US dluhopisů, a tak akcie opačným směrem oslabovaly.

  celý článek »

  Perly týdne: Kapitulace medvědích scénářů

  V Morgan Stanley došlo k obratu a banka po dlouhé době nehovoří o tom, že americké akcie by měly klesnout. Proč došlo k takovému posunu? A jak dnes vidí pravděpodobnost recese trhy a Goldman Sachs? Přinášíme pravidelné Perly týdne.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pátek 24.05.2024

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 23.5.Změna24.5. Americký dolar USD 1 22.7950 +0.05%22.8070...

  celý článek »

  Oprava silnice I/20 v Karlových Varech

  Dne 27. 5. zahájíme opravu silnice I/20 na průtahu Karlovými Vary v části Doubí. Celková délka úseku je 0,7 km. Zhotovitelem je firma Silnice Topolany a. s. s cenou 10,59 mil. Kč (bez DPH). V rámci opravy provedeme rekonstrukci silnice I/20

  celý článek »

  Dezinflační proces v Maďarsku na začátku letošního roku výrazně zpomalil a v dubnu inflace po dlouhé době mírně vzrostla - Globální ekonomický výhled květen 2024 - Maďarsko

  Dezinflační proces v Maďarsku na začátku letošního roku výrazně zpomalil a v dubnu inflace po dlouhé době mírně vzrostla. Centrální banka (MNB) dle očekávání zpomalila tempo uvolňování měnové politiky a v dubnu snížila svou úrokovou sazbu „jen“ o 0,5 p.

  celý článek »

  HDP mezičtvrtletně klesl o 0,5 %, k čemuž vedle ochlazujících se vývozů i investic významně přispěly výdaje spotřebitelů - Globální ekonomický výhled květen 2024 - Japonsko

  Ekonomická aktivita se v prvním čtvrtletí snížila, když spotřeba prodloužila svůj tři čtvrtletí trvající pokles a navrátila se pod úroveň před příchodem pandemie covid-19. HDP mezičtvrtletně klesl o 0,5 %, k čemuž vedle ochlazujících se vývozů i investic&

  celý článek »

  Kapitulace medvědích scénářů (Perly týdne)

  V Morgan Stanley došlo k obratu a banka po dlouhé době nehovoří o tom, že americké akcie by měly klesnout. Proč došlo k takovému posunu? A jak dnes vidí pravděpodobnost recese trhy a Goldman Sachs? Obrat Morgan Stanley: Stratég Morgan Stanley Michael

  celý článek »

  Důvěry v českou ekonomiku vychládá

  „Důvěra v českou ekonomiku v květnu mírně ochladla. Indikátor důvěry, který sestavuje ČSÚ, se v květnu meziměsíčně snížil o 0,6 bodu na hodnotu 96,4. Jde však jen o mírný pokles a ve srovnání s loňským květnem je indikátor na vyšší hodnotě.

  celý článek »

  Varování před cestami do určitých oblastí (Arménie)

  MZV ČR varuje české občany před cestami do oblastí přiléhajících ke společné hranici Arménie a Ázerbájdžánu. V některých oblastech Arménie hrozí riziko zhoršení bezpečnostní situace a je třeba dbát zvýšené opatrnosti. MZV ČR varuje české občany před.

  celý článek »

  Hodnotové akcie hledejte v Evropě, ne v USA

  Evropa má mnohem větší zásobu akcií, které se v současné době obchodují na zajímavějších násobcích než jejich americké protějšky. Poselství tohoto týdne je jednoduché. Pokud hledáte hodnotové akcie, Evropa je nyní mnohem lepším lovištěm než USA.

  celý článek »

  US100 získává více než 1,2 %📈

  Dnešní obchodní seance přinesla výrazné oživení akciového trhu, které podpořil oslabující americký dolar. Vzestupný trend se zrychlil po 15:00 SEČ po zveřejnění konečného spotřebitelského sentimentu a inflačních očekávání Michiganské univerzity. Nálada...

  celý článek »