• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,085 ↑
  CZK / CNY 3,149 ↑
  CZK / DKK 3,315 ↑
  CZK / EUR 24,730 ↑
  CZK / CAD 16,634 ↑
  CZK / PLN 5,812 ↑
  CZK / CHF 24,914 ↑
  CZK / USD 22,807 ↑
  CZK / GBP 29,013 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Červen 2015

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

  Jak obchodovala Amerika 1. 6. 2015

  První obchodní den nového měsíce se nesl v pozitivním sentimentu a hlavní americké indexy zavíraly v zelených číslech následovně: DJIA (+0,16 %), S&P 500 (+0,21 %) a technologický NASDAQ (+0,25 %). Pár EUR/USD osciluje na hladině 1,0926.

  celý článek »

  Wall Street horko těžko udržela zisky

  Obchodování na amerických burzách se dnes neslo v duchu lepších makroekonomických údajů. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu rostl v měsíci květnu na hodnotu 52,8 bodů oproti minulé hodnotě 51,5 (očekávání trhu bylo 52 bodů).

  celý článek »

  10 důvodů, proč musíte dát výpověď

  Úspěšný podnikatel, investor a spisovatel James Altucher ve svém příspěvku na LinkedInu svým followerům působivě vysvětluje, proč v současnosti nedává smysl nechat se zotročovat v zaměstnání. 1.

  celý článek »

  Tak už se to blíží…

  Tento týden budou trhy, co se týče nových dat sledovat asi zejména vývoj v USA. Mimo jiné budou totiž zveřejněna čerstvá data týkající se vývoje na trhu práce (v pátek).

  celý článek »

  Evropa zakončila nerozhodně, Vestas po sníženém doporučení -5 %

  Volatilní obchodování dnes zaznamenaly evropské akciové indexy, které nakonec zakončily první seanci nového týdne nerozhodně. Sledovaná byla kromě vývoje situace v Řecku rovněž makrodata, přičemž indexy nákupních manažerů dosáhly přibližně na odhady analytiků a index ISM v průmyslu ze Spojených států naopak konsensus překonal.

  celý článek »

  Jak obchodovala Evropa 1.6. 2015

  Řecká vláda se v květnu nedokázala dohodnout s mezinárodními věřiteli, přestože to v minulém týdnu opakovaně slibovala. Dnes se první den po rozštěpení O2 obchodovaly její akcie na pražské burze.

  celý článek »

  Pražská burza na úvod týdne rostla

  Vývoj na pražské burze byl na úvod týdne pozitivně ovlivněn růstem hodnoty akcií ČEZ a také posílením titulu O2 ČR po jejím plánovaném rozdělní. Akcie ČEZ se v pátek ocitly pod lokálně významným prodejním tlakem, který srazil ocenění titulu téměř až k úrovni 620Kč/a.

  celý článek »

  Proč nebude Budweiser nadávat na organizaci FIFA?

  Autor: Bc. Stuchlík Aleš Budweiser je velkým zastáncem FIFA. Tohle přátelství započalo již v roce 1986 na světovém šampionátu v Mexiko City. Tato značka je tak úzce spjata s FIFA, že řídící orgán světové fotbalové asociace přinutil Brazílii, aby stáhli...

  celý článek »

  O2 - strop cenové nabídky PPF by měl být jasný

  Víkendové překvapivé vyjádření skupiny PPF, že dá akcionářům další možnost vystoupit ze společnosti O2 C.R., byl dnes novou živou vodou pro již rozdělenou společnost. Můžeme jen spekulovat, zda majoritního akcionáře k akci „donutilo“ dění různých...

  celý článek »

  Středoevropské měny na úvod týdne proti sobě

  Na středoevropských devizových trzích se na úvod týdne žádný společný trend neprosazoval. Tradičně nejklidnější vývoj panoval na české koruně. Ta měla vůči euru tendenci oslabovat. Zatímco první ranní kotace se nacházely u 27,40 CZK/EUR,...

  celý článek »

  Malaysia Airlines "technicky" zbankrotovaly

  Letecká společnost Malaysia Airlines oznámila, že "technicky zbankrotovala". Firmu postihly loni dvě katastrofy - v březnu se její letadlo s 239 lidmi na palubě ztratilo cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu, o čtyři měsíce později byl další její letoun s 298 pasažéry a členy posádky sestřelen nad Ukrajinou.

  celý článek »

  Akcie O2 dnes poprvé po rozštěpení na burze

  Dnes se první den po rozštěpení O2 obchodují její akcie na pražské burze. Oproti hypotetické hodnotě z minulého týdne se cena pohybuje na víc než dvojnásobku. Finanční skupina PPF včera oznámila, že všem akcionářům nabídne výkup akcií a že firmu nezatíží.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pondělí 01.06.2015

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 29.5.Změna1.6. Americký dolar USD 1 24.9780 +0.40%25.0780...

  celý článek »

  Tankery varují ropné býky

  Ropa se už čtvrtým měsícem zvedá z nejhlubšího cenového propadu za posledních šest let, trh s tankery ale vysílá signál, že ropná rally je ohrožena. Došlo totiž k prudkému růstu poptávky po přepravě ropy tankery a ceny této přepravy vzrostly během posledních dvou týdnů o celých 57 %.

  celý článek »

  Humana jedná o převzetí, akcie na historických maximech

  Závěr týdne se nesl na vlně negativního sentimentu, když hrubý domácí produkt USA klesl v prvním kvartálu letošního roku o 0,7 %. Ačkoliv byl propad v konečném výsledku menší, než se očekávalo, jedná se o nejhorší výkon americké ekonomiky od roku...

  celý článek »

  O2 - odkupy akcií za kolik ? Trocha kalkulací ...

  Oznámení o záměru PPF nabídnout odkup všem akcionářům CETIN a všem akcionářům O2‘ (tak značíme O2 po odštěpení CETINu) inspiruje k otázce: za kolik? V obou případech je odpověď jen velmi spekulativní, neboť data za oddělené společnosti nejsou k...

  celý článek »

  T. Vlk: Americká makrodata a jednání ECB (video)

  Začínající týden přinese důležitá data (nejen) z amerického trhu práce, která by mohla pomoci poodhalit termín zvýšení sazeb ze strany Fedu. V Evropě bude patřit mezi nejsledovanější událost zasedaní ECB, kde se však žádné výrazné změny v nastavení monetární politiky nečekají.

  celý článek »

  Euro osciluje blízko důležité 1,094

  Euro k dolaru ztrácí 0,7 % d/d na 1,091. Euro ve druhé polovině května ztratilo téměř 50 % zisků z jarních minim, růstový trend byl vážně poškozen. Mnoho na tom nezměnily ani smíšené ek. informace USA. Květnový firemní barometr Chicaga nečekaně...

  celý článek »

  Vezmou nám roboti místa, nebo nám je naopak vytvoří?

  Roboti budou hrát ve výrobním procesu stále důležitější roli. Často se objevují otázky, jaký dopad bude mít rostoucí automatizace na pracovní místa: Povede k vyšší produktivitě a růstu mezd, nebo spíše k destrukci pracovních míst s vyššími platy? Jinak řečeno, může se projevit Schumpeteriánský mechanismus, v jehož rámci by byla pracovní místa pro lidi s nižší kvalifikací nahrazena roboty a celkově by rostl počet pracovních míst s požadavky na vyšší kvalifikaci.

  celý článek »

  Bankám se v Česku daří, pomáhá jim rostoucí ekonomika

  Bankám v České republice se v prvním čtvrtletí roku 2015 mimořádně dařilo. Většině bank se totiž zisky zvyšují. Důvodem je zvyšující se zájem o úvěry, hypotéky i další produkty bank i rekordně rostoucí ekonomika. Vývoj hospodaření bank, které..

  celý článek »

  O2: Odkup PPF také pro akcie O2 a nejenom pro CETIN!

  Majoritní akcionář PPF uvedl, že během června vyhlásí odkup akcií pro CETIN i pro pokračující O2 CR a současně požádá o finanční asistenci 32,2 mld. Kč jen společnost CETIN. PPF v průběhu června vyhlásí odkup akcií pro všechny akcionáře CETIN, který bude.

  celý článek »

  Evropa zahájila týden v plusu, daří se farmaceutickým společnostem

  Evropské akciové trhy vstoupily do nového týdne v plusových hodnotách, kdy tak posilují poprvé za poslední tři dny. Pozornost v úvodu zamířila na zveřejňovaná makrodata, a to konkrétně indexy nákupních manažerů v průmyslu z Francie, Německa a eurozóny, které dosáhly přibližně na odhady analytiků.

  celý článek »

  Český tygr pod drobnohledem - zásoby vyhnaly HDP na 4%

  Růst HDP v prvním čtvrtletí na 4,2% meziročně zahřeje. ČSÚ totiž zvýšil svůj první odhad. Hlavním zdrojem tak vysokého čísla jsou zásoby, které vysvětlují polovinu růstu. A jak je vidět z grafů, v minulosti průměrný příspěvek zásob je cca nula.

  celý článek »

  NWR: CFO Jelínek rezignoval

  Finanční ředitel NWR Marek Jelínek rezignoval. Nahradí ho Boudewijn Wentink. Změny ve vrcholném managementu společností nevnímají obvykle investoři dobře. Jelínek byl z našeho pohledu tváří NWR a provedl společnost restrukturalizací.

  celý článek »

  VIG: Divi schválena na 1,4 EUR na akcii

  Valná hromada akcionářů VIG, která se konala v pátek, schválila navrhovanou dividendu ze zisku roku 2014 ve výši 1,4 EUR na akcii. Poslední obchodní den s nárokem na dividendu je úterý 2. června.

  celý článek »

  Diversifikace ETF fondu - hloubka a rovnováha

  Existuje celá řada měřítek, které se zaměřují na diverzifikaci. Vezměte je na vědomí všechny. Při pokusu zjistit, jak diverzifikované je konkrétní ETF, existuje celá řada měření, které můžeme vzít v úvahu.

  celý článek »

  Pražská burza dnes otevře s velkým zájmem

  Pražská burza během poslední obchodní seance minulého týdne klesala, index PX ztratil 0,4 %.Elektrárenská společnost ČEZ v pátek prožila poměrně bouřlivý den, když titul odepsal 1,7 % na 621,80 Kč s denním maximem až na 635,80 Kč.

  celý článek »

  Souhrn pátečního vývoje na světových burzách

  ČRElektrárenská společnost ČEZ v pátek prožila poměrně bouřlivý den, když titul odepsal 1,7 % na 621,80 Kč s denním maximem až na 635,80 Kč. Díky rebalancingu jsme v závěrečné aukci byly svědky velmi solidního objemu, když bylo zobchodováno 517 tis.

  celý článek »

  MasterCard zavádí v rámci Android Pay mobilní platby

  Google představil službu Android Pay, která umožní držitelům karet MasterCard používat mobilní telefony s operačním systémem Android k nákupům v obchodech. Tato novinka poskytuje držitelům karet MasterCard ještě více možností, jak platit i v pohybu.

  celý článek »

  Euro pokračovalo v poklesu především kvůli Řecku

  Euro pokračovalo minulý týden v oslabování na trhu s dolarem. Společná evropská měna si v celotýdenním hodnocení odepsala zhruba půl procenta, když se kurz ustálil pevně pod 1,10 USD/EUR. Ve středu se přitom euro propadlo dokonce na měsíční minimum.

  celý článek »

  10 akcií, které nečeká hezké léto

  Tým opčních stratégů Goldman Sachs doporučuje klientům vsadit na pokles cen akcií, které před tradiční slabou letní obchodní sezónou působí mimořádně zranitelně. Analytici zkoumali historii a odhalili akcie, které nebyly od Goldman Sachs doporučovány ke..

  celý článek »

  CzechInvest ocenil investory, cenu si odnesl Armin Delong

  CzechInvest rozdal ceny za investorské projekty, cenu za celoživotní příspěvek ke vzniku investičního prostředí v Česku dostal profesor Armin Delong. Agentura CzechInvest spolu se Sdružením pro zahraniční investice – AFI udělili ceny třinácti...

  celý článek »

  CzechInvest ocenil investory, cenu si odnesl Armin Delong

  CzechInvest rozdal ceny za investorské projekty, cenu za celoživotní příspěvek ke vzniku investičního prostředí v Česku dostal profesor Armin Delong. Agentura CzechInvest spolu se Sdružením pro zahraniční investice – AFI udělili ceny třinácti...

  celý článek »

  Řecko už víc neunese

  Pokud někdo sleduje vývoj na rozvíjejících se trzích, musí mu být od počátku jasné, že řecká ekonomika není už delší čas schopná snížit poměr dluhu k HDP.

  celý článek »

  Změny v zákoně o veřejných zakázkách (I. část): Co má usnadnit život zadavatelům?

  Začátkem března letošního roku nabyla účinnosti další novela zákona o veřejných zakázkách. Přestože ji její tvůrci označovali jako „technickou novelu“, ve skutečnosti přinesla celou řadu podstatných změn. Mezi nejdůležitější z nich patři bezesporu konec povinnosti zrušit zadávací řízení v případech „jedné nabídky“, jednodušší zadávání víceprací a změny související s přezkumným řízením u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  I dnes nás čeká tvorba bouřek, a to i silných

  I dnes nás čeká tvorba bouřek?, a to i silných. Už teď dopoledne postupují přeháňky a slabé bouřky přes Moravu i přes Čechy k severozápadu. Během dne se budou tvořit bouřky další, a to kdekoliv po republice. Budou mít podobu jednotlivých...

  celý článek »

  Trh EUR/GBP se propadl na zásadní support

  EUR/GBP byl na začátku měsíce sražen k 200dennímu jednoduchému klouzavému průměru (SMA), následně ztratil přibližně 1,0 % a dosáhl kritické pivotní zóny 0,8490-0,8500, která pár zachránila počtvrté od července 2023.

  celý článek »

  Graf dne - Ethereum (24.05.2024)

  Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ve čtvrtek schválila žádosti Nasdaqu, CBOE a newyorské burzy o registraci ETF navázaných na cenu Etherea, čímž potenciálně otevřela cestu k tomu, aby se s těmito produkty začalo obchodovat ještě letos

  celý článek »

  Desatero obrany před energošmejdy

  Nenechte se nutit Nenechte se nikým do ničeho nutit. Energošmejdi používají nátlakové metody, snaží se odvést vaši pozornost a přinutit vás k rychlému neuváženému podpisu. Nechte si čas na rozmyšlenou, nikdy nic nepodepisujte okamžitě a pod tlakem.

  celý článek »

  Vyšší sazby a silnější kurz? V Japonsku to neplatí

  Výsledek japonské inflace za duben potvrdil, že země vycházejícího slunce opravdu nemá inflační problém, jako měla Evropa nebo USA. Inflace na cíli s důrazem na jeho udržení na prognózovaném horizontu je pro Bank of Japan signálem pro první krůčky v „n...

  celý článek »

  Macron představil svou vizi pro Evropu

  Vize Macrona pro evropskou ekonomiku: zdvojnásobit výdaje na výzkum, deregulovat průmysl, uvolnil kapitálové trhy, zvýšit chuť Evropanů riskovat, přestat rozdělovat dotace podle toho, aby každá země dostala zpět víceméně tolik, kolik do nich vložila.

  celý článek »

  Colt CZ: Hlavni body z konferenčního hovoru k 1Q24

  Na konferenčním hovoru management řekl, že nízké marže v 1Q24 byly důsledkem agresivních cenových a marketingových aktivit na civilním trhu v USA s cílem oživit prodeje. Druhým důvodem byly problémy s kvalitou výroby u připravovaných nových modelů.

  celý článek »

  Pokles trhů kvůli obavám z inflace

  Americké indexy včera výrazněji klesaly, kdy S&P 500 odepsal 0,74 % a Nasdaq 0,39 %. Trh reagoval zejména na proinflační data z indexů nákupních manažerů, která překonala očekávání.

  celý článek »

  Ranní shrnutí (24.05.2024)

  Poslední seance týdne na trzích APAC přinesla pokles většiny hlavních indexů z tohoto regionu. Japonský Nikkei ztrácí téměř 1 %, Hang Seng klesá o 1,2 % a australský ASX 200 odečítá 1,1 %. Takto slabý sentiment je především důsledkem překyselení nálady...

  celý článek »

  Než otevře Wall Street: Apple, Workday

  Hlavní zámořské indexy včera po výsledcích Nvidie nedokázaly udržet pozitivní náladu a většina akcií v indexu oslabovala. Akcie ukázkově reagovaly na růst výnosů US dluhopisů, a tak akcie opačným směrem oslabovaly.

  celý článek »

  Perly týdne: Kapitulace medvědích scénářů

  V Morgan Stanley došlo k obratu a banka po dlouhé době nehovoří o tom, že americké akcie by měly klesnout. Proč došlo k takovému posunu? A jak dnes vidí pravděpodobnost recese trhy a Goldman Sachs? Přinášíme pravidelné Perly týdne.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pátek 24.05.2024

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 23.5.Změna24.5. Americký dolar USD 1 22.7950 +0.05%22.8070...

  celý článek »

  Oprava silnice I/20 v Karlových Varech

  Dne 27. 5. zahájíme opravu silnice I/20 na průtahu Karlovými Vary v části Doubí. Celková délka úseku je 0,7 km. Zhotovitelem je firma Silnice Topolany a. s. s cenou 10,59 mil. Kč (bez DPH). V rámci opravy provedeme rekonstrukci silnice I/20

  celý článek »

  Dezinflační proces v Maďarsku na začátku letošního roku výrazně zpomalil a v dubnu inflace po dlouhé době mírně vzrostla - Globální ekonomický výhled květen 2024 - Maďarsko

  Dezinflační proces v Maďarsku na začátku letošního roku výrazně zpomalil a v dubnu inflace po dlouhé době mírně vzrostla. Centrální banka (MNB) dle očekávání zpomalila tempo uvolňování měnové politiky a v dubnu snížila svou úrokovou sazbu „jen“ o 0,5 p.

  celý článek »

  HDP mezičtvrtletně klesl o 0,5 %, k čemuž vedle ochlazujících se vývozů i investic významně přispěly výdaje spotřebitelů - Globální ekonomický výhled květen 2024 - Japonsko

  Ekonomická aktivita se v prvním čtvrtletí snížila, když spotřeba prodloužila svůj tři čtvrtletí trvající pokles a navrátila se pod úroveň před příchodem pandemie covid-19. HDP mezičtvrtletně klesl o 0,5 %, k čemuž vedle ochlazujících se vývozů i investic&

  celý článek »

  Kapitulace medvědích scénářů (Perly týdne)

  V Morgan Stanley došlo k obratu a banka po dlouhé době nehovoří o tom, že americké akcie by měly klesnout. Proč došlo k takovému posunu? A jak dnes vidí pravděpodobnost recese trhy a Goldman Sachs? Obrat Morgan Stanley: Stratég Morgan Stanley Michael

  celý článek »

  Důvěry v českou ekonomiku vychládá

  „Důvěra v českou ekonomiku v květnu mírně ochladla. Indikátor důvěry, který sestavuje ČSÚ, se v květnu meziměsíčně snížil o 0,6 bodu na hodnotu 96,4. Jde však jen o mírný pokles a ve srovnání s loňským květnem je indikátor na vyšší hodnotě.

  celý článek »

  Varování před cestami do určitých oblastí (Arménie)

  MZV ČR varuje české občany před cestami do oblastí přiléhajících ke společné hranici Arménie a Ázerbájdžánu. V některých oblastech Arménie hrozí riziko zhoršení bezpečnostní situace a je třeba dbát zvýšené opatrnosti. MZV ČR varuje české občany před.

  celý článek »

  Hodnotové akcie hledejte v Evropě, ne v USA

  Evropa má mnohem větší zásobu akcií, které se v současné době obchodují na zajímavějších násobcích než jejich americké protějšky. Poselství tohoto týdne je jednoduché. Pokud hledáte hodnotové akcie, Evropa je nyní mnohem lepším lovištěm než USA.

  celý článek »

  US100 získává více než 1,2 %📈

  Dnešní obchodní seance přinesla výrazné oživení akciového trhu, které podpořil oslabující americký dolar. Vzestupný trend se zrychlil po 15:00 SEČ po zveřejnění konečného spotřebitelského sentimentu a inflačních očekávání Michiganské univerzity. Nálada...

  celý článek »