• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,085 ↑
  CZK / CNY 3,149 ↑
  CZK / DKK 3,315 ↑
  CZK / EUR 24,730 ↑
  CZK / CAD 16,634 ↑
  CZK / PLN 5,812 ↑
  CZK / CHF 24,914 ↑
  CZK / USD 22,807 ↑
  CZK / GBP 29,013 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Červenec 2016

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

  Wall Street Closing Bell & výhled na 5. 7. 16

  V závěru týdne trhy ubraly z růstové intenzity, i zobchodované objemy byly slabší, i přesto se jim však dařilo posílit. Index SPX přidával přibližně dvě desetiny. Dařilo se sektoru základních materiálů, který podpořil přibližně jedno a půl procentní růst.

  celý článek »

  S&P 500 dotahuje úrovně před Brexitem

  Akciové trhy v zámoří pokračovaly v zotavení z šoku způsobeného výsledkem britského referenda minulý pátek. Index S&P 500 už se dnes dostával na úroveň 5 bodů pod zavírací hodnotou z minulého čtvrtka.

  celý článek »

  Největší investoři do fyzického stříbra v roce 2015

  Stříbro má v tomto roce velmi pravděpodobně namířeno k překonání dosavadních rekordů a potvrzení své významné role ve světě investic. Celosvětová poptávka po tomto kovu neustále narůstá a těžba se dál zvyšuje. Dokazují to i nové informace z trhu.

  celý článek »

  Brexit nadále oslabuje korunu

  Koruna na závěr týdne opět ztratila. Zatímco během včerejšího večera se česká měna posunula vůči euru až na 27,06 CZK/EUR, dnes opět oslabila až k úrovni 27,12 CZK/EUR. Podobný pohyb zaznamenaly i ostatní středoevropské měny, zlotý a forint. Do...

  celý článek »

  Akciové trhy vstoupily do druhého pololetí růstem

  Západoevropské akciové indexy dnes přidávají 0,5-1 %. Hlavní indexy mají totiž co dohánět, protože v prvním pololetí spadly přibližně o 10 %. Dnešní pohyb vzhůru ale zároveň znamená, že západoevropské burzy rostou již počtvrté v řadě a umazaly tak...

  celý článek »

  Souhrn 1.7. - Evropa vstoupila do 3Q a ukorkové sezóny pozitivně díky centr. bankám, pomohl i Bullard, euro posiluje, ropa mírně v plusu, BCPP silně pod vlivm ČEZ a Monety

  Pražská burza v průběhu dneška vstoupila do července, do okurkové sezóny a do 3Q ve finále s nadprůměrnou likviditou a silnějším růstem. Evropské akciové trhy vstoupily do všech již zmíněných časových úseků sice poměrně opatrně, ale ve finále růstově.

  celý článek »

  Ropní “břidlicáři” vstávají z mrtvých, těžba v USA ale bude ještě klesat

  Přebytek na trhu s ropou byl v prvním pololetí nakonec menší, než se původně zdálo, takže tlak na nižší cenu ropy byl logicky nižší. Vzhledem k tomu, že korekci na straně nabídky obstarává především propad produkce v USA, tak se s návratem cen ropy nad 50 USD za barel pochopitelně objevuje otázka, zdali se američtí těžaři nevrátí ke svým břidlicovým vrtům a produkce ropy nezačne opět růst.

  celý článek »

  Svět aut bez řidiče má novou alianci - BMW, Intel a Mobileye

  Německá automobilka Bayerische Motoren Werke (BMW) uzavřela partnerství s Intelem a Mobileye kvůli vývoji technologií pro auta bez řidiče. Podle agentury Reuters poslední aliance BMW odpovídá snaze firmy být v čele aktivit, spojených s výrobou aut bez řidiče a nezaostávat v segmentu, ve kterém se konkurence firem rychle rozvíjí.

  celý článek »

  Brexit versus česká ekonomika

  Může mít BREXIT přímé dopady na českou ekonomiku? Ano, může. Takové jsou závěry analýzy poradenské společnosti Bisnode. Z databází poradenské společnosti Bisnode vyplývá: 4 540 českých firem má vlastníka z Velké Británie, počet českých firem s vlastníkem.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pátek 01.07.2016

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 30.6.Změna1.7. Americký dolar USD 1 24.4330 -0.40%24.3350...

  celý článek »

  Evropa na konci týdne hledá směr, daří se automobilkám

  Evropské akciové trhy se na konci týden pohybují nerozhodně v těsné blízkosti včerejšího závěru a hledají tak směr pro svůj další vývoj. Sledovaná byla data v podobě indexů nákupních manažerů, když v Německu dosáhl na odhady analytiků a za celou eurozónu konsensus překonal.

  celý článek »

  Růst mezd snižuje ziskovost podniků

  ČSÚ dnes potvrdil předchozí odhad tempa HDP v prvních třech měsících roku. Ekonomika vzrostla o 3,0 % meziročně, což oproti předchozím kvartálům znamená poměrně prudké zpomalení. To jde na úkor především nižším vládním investicím kvůli konci...

  celý článek »

  Mondelez nabízí za Hershey 23 mld. USD

  Společnost Mondelez, výrobce mimojiné slavných Oreo sušenek, podala nabídku na převzetí společnosti Hershey, přední severoamerickou čokoládovnu. Nabídka je údajně ve výši 23 mld dolarů (tj.

  celý článek »

  Výsledky Micronu za 3QFY smíšené

  Výrobce pamětí Micron vykázal za 3Q 2015/16 tržby 2,9 mld. USD, pod odhadem trhu 2,96 mld. Čistá ztráta činila 8 centů na akcii, mírně lepší než odhad trhu 10 centů. Nicméně firma zklamala výhledem: tržby mají ve 4Q činit 2,9 – 3,2 mld.

  celý článek »

  Výsledky TMR za 1H s růstem ve všech směrech

  TMR oznámilo výsledky za 1H16. Všechny ukazatele v meziročním srovnání vzrostly. Tržby za 1H16 dosáhly 46,8 mil. EUR, což je o +15,6 % více proti stejnému období loňského roku. Výsledek byl pozitivně ovlivněn vyšší návštěvností v horských střediscích...

  celý článek »

  Unipetrol má zajištěny dodávky z Ruska v plné výši

  Unipetrol včera oznámil, že byly podepsány smlouvy mezi Unipetrolem a PKN o dodávkách ruské ropy ze společností Rosněft (do 30.6.2019) a Tatněft (do 30.6.2017). Podepsanými dohodami si Unipetrol zajistil dodávky ruské ropy na další období v plné...

  celý článek »

  ČEZ prodlužuje budoucí odstávku JEDU 4 o týden

  ČEZ dnes uvedl, že prodlužuje nedávno oznámené odstávky Dukovan 4 v příštím roce. Nově by se doba odstávky měla prodloužit o jeden týden na období 21.4.-1.7. 2017. Původně bylo ukončení odstávky naplánováno na 21.6. 2017.

  celý článek »

  Společnost Wüstenrot v Česku již nikoho nepojistí

  Společnost Wüstenrot v Česku již nikoho nepojistí. Pojišťovací část skupiny Wüstenrot zaniká fúzí s Allianz pojišťovnou. Změna se týká tisíce lidí, kteří teď budou mít nového pojistitele, dosavadní klienty Wüstenrotu převezme Allianz...

  celý článek »

  Scénář finanční krize z roku 2008 je vyloučený

  Autor: Christopher Dembik, ekonom, Saxo Bank Začátkem týdne došlo na finančních trzích k prudkému poklesu a zdá se, že paniku už máme za námi. Rychlá a efektivní intervence několika centrálních bank, zejména Bank of England a Swiss National Bank,...

  celý článek »

  Čtvrtletní sektorové účty - 1. čtvrtletí 2016

  V 1. čtvrtletí roku 2016 byl zaznamenán rychlejší růst mzdových nákladů, což mělo za následek snížení ziskovosti podniků na 49,3 %. Reálná spotřeba domácností na obyvatele se meziročně zvýšila o 2,8 %, to je o 1 p.b. vyšší tempo ve srovnání s růstem.

  celý článek »

  Praha otevře v zelených číslech

  Index pražské burzy PX zakončil čtvrteční obchodní seanci se ziskem 1,08 % na úrovni 816,9 bodu. Mezi hlavní tahouny patřily cenné papíry ČEZu a dvou zástupců bankovního sektoru – Komerční banky (+1,7 %) a Monety (+2,2 %).

  celý článek »

  Páteční obchodní seance 1. 7. 2016

  Pátek 1. 7. 2016 ---------------------------------------- USA: DJIA (+1,33 %), S&P500 (+1,36 %) a NASDAQ (+1,33 %). Evropa: DAX (+0,71 %), CAC40 (+1,00 %), FTSE 100 (+2,27 %). Asie: Nikkei 225 (+0,68 %), Shanghai Comp. (+0,21 %), CSI 300 (+0,10 %).

  celý článek »

  Brexit je jen zahřívací kolo

  Spojené království se hlasy svých občanů vyslovilo pro odchod z EU. Šok pro trhy, ještě zvýrazněný předchozím očekáváním, že volba dopadne opačně. Následné zemětřesení na trhu s librou překonalo i tu nejhorší fázi globální finanční krize v roce 1992, kdy.

  celý článek »

  PPL se brání pokutě: Nejsme pošta a chceme peníze zpět

  Společnost PPL se správní žalobou brání proti pokutě 4,2 milionu korun, kterou jí za údajně neoprávněné podnikání v oblasti poštovních služeb uložil Český telekomunikační úřad (ČTU). PPL tvrdí, že poštovní služby ve smyslu zákona neposkytuje. Právě..

  celý článek »

  PPL se brání pokutě: Nejsme pošta a chceme peníze zpět

  Společnost PPL se správní žalobou brání proti pokutě 4,2 milionu korun, kterou jí za údajně neoprávněné podnikání v oblasti poštovních služeb uložil Český telekomunikační úřad (ČTU). PPL tvrdí, že poštovní služby ve smyslu zákona neposkytuje. Právě..

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  I dnes nás čeká tvorba bouřek, a to i silných

  I dnes nás čeká tvorba bouřek?, a to i silných. Už teď dopoledne postupují přeháňky a slabé bouřky přes Moravu i přes Čechy k severozápadu. Během dne se budou tvořit bouřky další, a to kdekoliv po republice. Budou mít podobu jednotlivých...

  celý článek »

  Trh EUR/GBP se propadl na zásadní support

  EUR/GBP byl na začátku měsíce sražen k 200dennímu jednoduchému klouzavému průměru (SMA), následně ztratil přibližně 1,0 % a dosáhl kritické pivotní zóny 0,8490-0,8500, která pár zachránila počtvrté od července 2023.

  celý článek »

  Graf dne - Ethereum (24.05.2024)

  Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ve čtvrtek schválila žádosti Nasdaqu, CBOE a newyorské burzy o registraci ETF navázaných na cenu Etherea, čímž potenciálně otevřela cestu k tomu, aby se s těmito produkty začalo obchodovat ještě letos

  celý článek »

  Desatero obrany před energošmejdy

  Nenechte se nutit Nenechte se nikým do ničeho nutit. Energošmejdi používají nátlakové metody, snaží se odvést vaši pozornost a přinutit vás k rychlému neuváženému podpisu. Nechte si čas na rozmyšlenou, nikdy nic nepodepisujte okamžitě a pod tlakem.

  celý článek »

  Vyšší sazby a silnější kurz? V Japonsku to neplatí

  Výsledek japonské inflace za duben potvrdil, že země vycházejícího slunce opravdu nemá inflační problém, jako měla Evropa nebo USA. Inflace na cíli s důrazem na jeho udržení na prognózovaném horizontu je pro Bank of Japan signálem pro první krůčky v „n...

  celý článek »

  Macron představil svou vizi pro Evropu

  Vize Macrona pro evropskou ekonomiku: zdvojnásobit výdaje na výzkum, deregulovat průmysl, uvolnil kapitálové trhy, zvýšit chuť Evropanů riskovat, přestat rozdělovat dotace podle toho, aby každá země dostala zpět víceméně tolik, kolik do nich vložila.

  celý článek »

  Colt CZ: Hlavni body z konferenčního hovoru k 1Q24

  Na konferenčním hovoru management řekl, že nízké marže v 1Q24 byly důsledkem agresivních cenových a marketingových aktivit na civilním trhu v USA s cílem oživit prodeje. Druhým důvodem byly problémy s kvalitou výroby u připravovaných nových modelů.

  celý článek »

  Pokles trhů kvůli obavám z inflace

  Americké indexy včera výrazněji klesaly, kdy S&P 500 odepsal 0,74 % a Nasdaq 0,39 %. Trh reagoval zejména na proinflační data z indexů nákupních manažerů, která překonala očekávání.

  celý článek »

  Ranní shrnutí (24.05.2024)

  Poslední seance týdne na trzích APAC přinesla pokles většiny hlavních indexů z tohoto regionu. Japonský Nikkei ztrácí téměř 1 %, Hang Seng klesá o 1,2 % a australský ASX 200 odečítá 1,1 %. Takto slabý sentiment je především důsledkem překyselení nálady...

  celý článek »

  Než otevře Wall Street: Apple, Workday

  Hlavní zámořské indexy včera po výsledcích Nvidie nedokázaly udržet pozitivní náladu a většina akcií v indexu oslabovala. Akcie ukázkově reagovaly na růst výnosů US dluhopisů, a tak akcie opačným směrem oslabovaly.

  celý článek »

  Perly týdne: Kapitulace medvědích scénářů

  V Morgan Stanley došlo k obratu a banka po dlouhé době nehovoří o tom, že americké akcie by měly klesnout. Proč došlo k takovému posunu? A jak dnes vidí pravděpodobnost recese trhy a Goldman Sachs? Přinášíme pravidelné Perly týdne.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pátek 24.05.2024

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 23.5.Změna24.5. Americký dolar USD 1 22.7950 +0.05%22.8070...

  celý článek »

  Oprava silnice I/20 v Karlových Varech

  Dne 27. 5. zahájíme opravu silnice I/20 na průtahu Karlovými Vary v části Doubí. Celková délka úseku je 0,7 km. Zhotovitelem je firma Silnice Topolany a. s. s cenou 10,59 mil. Kč (bez DPH). V rámci opravy provedeme rekonstrukci silnice I/20

  celý článek »

  Dezinflační proces v Maďarsku na začátku letošního roku výrazně zpomalil a v dubnu inflace po dlouhé době mírně vzrostla - Globální ekonomický výhled květen 2024 - Maďarsko

  Dezinflační proces v Maďarsku na začátku letošního roku výrazně zpomalil a v dubnu inflace po dlouhé době mírně vzrostla. Centrální banka (MNB) dle očekávání zpomalila tempo uvolňování měnové politiky a v dubnu snížila svou úrokovou sazbu „jen“ o 0,5 p.

  celý článek »

  HDP mezičtvrtletně klesl o 0,5 %, k čemuž vedle ochlazujících se vývozů i investic významně přispěly výdaje spotřebitelů - Globální ekonomický výhled květen 2024 - Japonsko

  Ekonomická aktivita se v prvním čtvrtletí snížila, když spotřeba prodloužila svůj tři čtvrtletí trvající pokles a navrátila se pod úroveň před příchodem pandemie covid-19. HDP mezičtvrtletně klesl o 0,5 %, k čemuž vedle ochlazujících se vývozů i investic&

  celý článek »

  Kapitulace medvědích scénářů (Perly týdne)

  V Morgan Stanley došlo k obratu a banka po dlouhé době nehovoří o tom, že americké akcie by měly klesnout. Proč došlo k takovému posunu? A jak dnes vidí pravděpodobnost recese trhy a Goldman Sachs? Obrat Morgan Stanley: Stratég Morgan Stanley Michael

  celý článek »

  Důvěry v českou ekonomiku vychládá

  „Důvěra v českou ekonomiku v květnu mírně ochladla. Indikátor důvěry, který sestavuje ČSÚ, se v květnu meziměsíčně snížil o 0,6 bodu na hodnotu 96,4. Jde však jen o mírný pokles a ve srovnání s loňským květnem je indikátor na vyšší hodnotě.

  celý článek »

  Varování před cestami do určitých oblastí (Arménie)

  MZV ČR varuje české občany před cestami do oblastí přiléhajících ke společné hranici Arménie a Ázerbájdžánu. V některých oblastech Arménie hrozí riziko zhoršení bezpečnostní situace a je třeba dbát zvýšené opatrnosti. MZV ČR varuje české občany před.

  celý článek »

  Hodnotové akcie hledejte v Evropě, ne v USA

  Evropa má mnohem větší zásobu akcií, které se v současné době obchodují na zajímavějších násobcích než jejich americké protějšky. Poselství tohoto týdne je jednoduché. Pokud hledáte hodnotové akcie, Evropa je nyní mnohem lepším lovištěm než USA.

  celý článek »

  US100 získává více než 1,2 %📈

  Dnešní obchodní seance přinesla výrazné oživení akciového trhu, které podpořil oslabující americký dolar. Vzestupný trend se zrychlil po 15:00 SEČ po zveřejnění konečného spotřebitelského sentimentu a inflačních očekávání Michiganské univerzity. Nálada...

  celý článek »