• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,595 ↑
  CZK / CNY 3,186 ↑
  CZK / DKK 3,390 ↑
  CZK / EUR 25,290 ↑
  CZK / CAD 16,917 ↑
  CZK / PLN 5,887 ↑
  CZK / CHF 26,099 ↑
  CZK / USD 23,125 ↑
  CZK / GBP 30,128 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Září 2016

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

  Wall Street Closing Bell & výhled na 19. 9. 16

  Závěr týdne přinesl na trhy lehký pokles, kdy hlavní indexy ztrácely tři desetiny procenta.Pozornost byla dnes upřena na inflační makrodata v podobě indexů spotřebitelských cen. Ta přinesla silnější růst, než se očekávalo a výraznou roli tak dnes hrál...

  celý článek »

  Optimismus na trhu je extrémně vysoko. Čas prodávat?

  Různé ukazatele sentimentu nejsou zrovna mým šálkem čaje, jsem si ale vědom toho, že u řady investorů je tomu jinak. Zejména pro ně bych dnes rád poukázal na čerstvou analýzu od Goldman Sachs, která pracuje s indikátorem sentimentu amerického trhu odvo...

  celý článek »

  Optimismus na trhu je extrémně vysoko. Čas prodávat?

  Různé ukazatele sentimentu nejsou zrovna mým šálkem čaje, jsem si ale vědom toho, že u řady investorů je tomu jinak. Zejména pro ně bych dnes rád poukázal na čerstvou analýzu od Goldman Sachs, která pracuje s indikátorem sentimentu amerického trhu odvozeného od vývoje na trhu s futures.

  celý článek »

  Týden na měnách: BoE libru nezaskočila

  Týden na měnách: BoE libru nezaskočila• Bankéři z Fedu korigují jestřábí rétoriku• BoE dál mluví o uvolňování politiky• Americký maloobchod zaostáváBritská centrální banka už rozhodla.

  celý článek »

  Týden na měnách: BoE libru nezaskočila

  Týden na měnách: BoE libru nezaskočila • Bankéři z Fedu korigují jestřábí rétoriku • BoE dál mluví o uvolňování politiky • Americký maloobchod zaostává Britská centrální banka už rozhodla.

  celý článek »

  Zátěžové testy Fedu jsou nelegální, tvrdí americká neziskovka

  Americký Fed nepostupoval podle zákonů při tzv. „stress testech“, tedy zátěžových testech amerického bankovního sektoru. Tvrdí to alespoň studie neziskové organizace Committee on Capital Markets Regulation, jejímiž členy jsou akademici, ale také vedoucí manažeři předních amerických bankovních domů jako Goldman Sachs, JPMorgan, Citigroup a Wells Fargo.

  celý článek »

  Ropná produkce UK roste i přes nízké ceny

  Ropná produkce Velké Británie v Severním moři měla být jednou z prvních obětí nízkých cen ropy na trhu. Šelfová těžba patří mezi nejnákladnější a proto se očekávalo, že bude první na ráně.

  celý článek »

  Ruská centrální banka snižuje úroky na rovných 10 %

  Ruská centrální banka (CBR) v souladu s tržními očekáváními snížila svoji hlavní úrokovou sazbu o 50 bazických bodů, tedy na rovných 10 %. Cyklus snižování úrokových sazeb však v Rusku nekončí, neboť sama centrální banka uvádí, že by mohla na dnešní ...

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pátek 16.09.2016

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 15.9.Změna16.9. Americký dolar USD 1 24.0170 +0.23%24.0730...

  celý článek »

  Project Syndicate: Světová banka a recept na bezvýznamnost

  Nominace prezidenta Světové banky Jima Yong Kima do druhého funkčního období neúprosně pokračuje s neprůhledností, která už se stala typickou. Mnozí pozorovatelé znovu skřípou zuby nad přetrvávajícím monopolem Spojených států na nejvyšší funkci, přestože předchozí američtí kandidáti podávali slabé výkony.

  celý článek »

  Proč vznikla hypotéční a finanční krize, díl I.

  Co stálo v pozadí kolapsu hypotéčního trhu a následných turbulencí na finančních trzích na podzim loňského roku a jaké mechanizmy vedly k ekonomické destabilizaci? Jako každá dokonalá bouře i finanční krize byla vznikla souběhem několika faktorů,...

  celý článek »

  Ruská centrální banka snižuje úroky na rovných 10 %

  Ruská centrální banka (CBR) v souladu s tržními očekáváními snížila svoji hlavní úrokovou sazbu o 50 bazických bodů, tedy na rovných 10 %. Cyklus snižování úrokových sazeb však v Rusku nekončí, neboť sama centrální banka uvádí, že by mohla na dnešní krok navázat v první polovině příštího roku.

  celý článek »

  Commerzbank přijde s návrhy na restrukturalizaci

  Commerzbank, která je aktuálně německou bankovní dvojkou, by měla do konce září představit plány na svou restrukturalizaci. Očekává se, že oznámí štěpení divize Mittelstandsbank na menší entity a zmenší svou investiční divizi.

  celý článek »

  11.h - Evropa na konci týdne ztrácí, Deustche B. -7 %

  Evropské akciové trhy v úvodu posledního obchodního dne týdne oslabují a směřují tak k týdenní ztrátě ve výši přibližně dvou procent. Z makrodat zamíří pozornost čísla do Spojených států, kde budou zveřejněny údaje o inflaci a později pak index spotře...

  celý článek »

  11.h - Evropa na konci týdne ztrácí, Deutsche B. -7 %

  Evropské akciové trhy v úvodu posledního obchodního dne týdne oslabují a směřují tak k týdenní ztrátě ve výši přibližně dvou procent. Z makrodat zamíří pozornost čísla do Spojených států, kde budou zveřejněny údaje o inflaci a později pak index spotře...

  celý článek »

  Evropa na konci týdne ztrácí, Deustche Bank -7 %

  Evropské akciové trhy v úvodu posledního obchodního dne týdne oslabují a směřují tak k týdenní ztrátě ve výši přibližně dvou procent. Z makrodat zamíří pozornost čísla do Spojených států, kde budou zveřejněny údaje o inflaci a později pak index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity.

  celý článek »

  Proběhla první zkouška zpracování výsledků voleb

  16. září 2016 Český statistický úřad úspěšně uskutečnil první ze tří plánovaných zkoušek zpracování výsledků voleb do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu. Volby se budou konat 7. a 8. října. Druhé kolo voleb do Senátu proběhne 14. a 15. října..

  celý článek »

  USA: Včerejší data ve směru stability sazeb

  Týdenní nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti dosáhly v minulém týdnu 260tis (týden předtím 259tis) a i nadále se tak pohybují pod hranicí 300tis. V tomto ohledu žádná změna a pro FED odsud neplynou rizika potenciálního zhoršení vývoje ekonomiky.

  celý článek »

  Fondy reagující na volatilitu

  Fondy reagující na volatilitu můžou pomoci ochránit Vaše portfolio před náhlými prudkými výkyvy a majetkovými ztrátami. Například Direxion nyní nabízí sadu ETF reagujících na volatilitu, které přizpůsobují přidělování do skupin cílových aktiv (jako jsou..

  celý článek »

  Vliv měnové politiky FED na vývoj ceny zlata a indexu S&P

  Dnes již nemáme tak dobře v paměti skutečnost, že FED operoval na počátku tohoto tisíciletí se sazbami, které nebyly příliš vzdálené těm dnešním. Na probíhající “dotcom” krizi, vyvolanou překotným růstem a následným pádem cen akcií internetových...

  celý článek »

  Unipetrol se sloučí s Českou rafinérskou

  Podle denního tisku se Česká rafinérská (ČR) a Unipetrol RPA sloučí. Nástupnickou organizací bude Unipetrol RPA. Tento krok musí schválit valné hromady obou společností. Potom, co Unipetrol ovládl celou ČR, se tento krok dal očekávat. Zpráva je neutrální.

  celý článek »

  Indexy cen vývozu a dovozu - červenec 2016

  V červenci 2016 se vývozní ceny meziměsíčně nezměnily, dovozní ceny rostly o 0,2 %, směnné relace dosáhly hodnoty 99,8 %. Meziročně se vývozní ceny snížily o 3,2 %, dovozní ceny o 4,5 %, směnné relace dosáhly hodnoty 101,4 %. Meziměsíční srovnání:...

  celý článek »

  ČR - indexy cen výrobců v srpnu klesly nebo stagnovaly

  Meziměsíčně klesly ceny zemědělských výrobců o 0,5 % a průmyslových výrobců o 0,2 %, ceny stavebních prací a tržních služeb stagnovaly. Meziročně byly nižší ceny zemědělských výrobců o 6,9 % a průmyslových výrobců o 3,4 %. Ceny stavebních prací byly.

  celý článek »

  ČEZ zavádí nový zákaznický systém

  ČEZ zavádí nový zákaznický systém. To může znamenat odložení splatnosti faktur. To by mohlo ovlivnit cash flow, kdy 300-400 mil. Kč dostane ČEZ asi s měsíčním zpožděním. Nečekáme, že by zpráva měla mít na společnost vliv.

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí