• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,685 ↑
  CZK / CNY 3,201 ↑
  CZK / DKK 3,399 ↑
  CZK / EUR 25,360 ↑
  CZK / CAD 17,011 ↑
  CZK / PLN 5,941 ↑
  CZK / CHF 25,982 ↑
  CZK / USD 23,264 ↑
  CZK / GBP 30,176 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Září 2016

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

  Wall Street: Investory vyděsily vysoké preference Trumpa

  Americké trhy poklesly druhým dnem v řadě, když volební průzkumy odhalily větší podporu Donalda Trumpa, než se na Wall Street obecně očekávalo. Analytici dnešní den komentovali vesměs slovy, že investoři na Wall Street zřejmě považovali vítězství Hilla...

  celý článek »

  Wall Street Closing Bell & výhled na 27. 9. 16

  V úvodu týdne hlavní indexy ztrácely přibližně tři čtvrtě procenta.Téměř celý pokles proběhl v úvodu dne a dále se indexy vyvíjely spíše stranou. Úvodní pokles byl způsoben z velké části přelitím negativního sentimentu z Evropy.

  celý článek »

  Wall Street: Investory vyděsily vysoké preference Trumpa

  Americké trhy poklesly druhým dnem v řadě, když volební průzkumy odhalily větší podporu Donalda Trumpa, než se na Wall Street obecně očekávalo. Analytici dnešní den komentovali vesměs slovy, že investoři na Wall Street zřejmě považovali vítězství Hillary Clintonové za hotovou věc, ale jak se zdá, v tomto ohledu ještě není zdaleka rozhodnuto.

  celý článek »

  Summary: Deutsche Bank, Lanxess, Pfizer

  Evropa:Velice špatný začátek týdne má za sebou Deutsche Bank. Během víkendu se objevily zprávy, že Angela Merkelová se bude distancovat od problémů vlajkové lodě německého bankovnictví a rozhodně nebude banku zachraňovat.

  celý článek »

  Německý akciový diskont dosahuje extrémních hodnot. Známka obratu?

  Tento týden k nám mimo jiné dorazí řada nových dat z Německa (spotřebitelská důvěra, nezaměstnanost, maloobchodní tržby). Podle konsenzů a projekcí některých velkých bank se zdá, že německá ekonomika se stále nevydává jasně tím či oním směrem (i když poměrně optimistická Commerzbank hovoří o německém spotřebitelském boomu).

  celý článek »

  Summary: Deutsche Bank, Lanxess, Pfizer

  Evropa: Velice špatný začátek týdne má za sebou Deutsche Bank. Během víkendu se objevily zprávy, že Angela Merkelová se bude distancovat od problémů vlajkové lodě německého bankovnictví a rozhodně nebude banku zachraňovat.

  celý článek »

  Pravý důvod pro současnou politiku centrálních bank

  Steve Williamson z Federal Reserve Bank of St. Louis se už tři roky snaží přesvědčit ekonomy, aby zvážili jednu převratnou teorii: Politika centrálních bank nyní působí obráceně a nízké sazby vyvolávají nízkou inflaci namísto toho, aby proti ní bojov...

  celý článek »

  Pravý důvod pro současnou politiku centrálních bank

  Steve Williamson z Federal Reserve Bank of St. Louis se už tři roky snaží přesvědčit ekonomy, aby zvážili jednu převratnou teorii: Politika centrálních bank nyní působí obráceně a nízké sazby vyvolávají nízkou inflaci namísto toho, aby proti ní bojovaly.

  celý článek »

  Výnosy dividendových ETF

  Na trhu existuje celá řada dividendových ETF fondů, ujistěte se, že již jsou na trhu delší dobu a podrobně si přečtěte jejich podmínky. Mnozí investoři přijali ETF jako účinný nástroj k provádění dividendově orientované strategie investování.

  celý článek »

  Pfizer se nebude štěpit, není to potřeba

  Pfizer dnes oznámil, že upouští od úvah na štěpení a nadále hodlá zůstat jen jednou společností.Firma myšlenku na štěpení směrem k samostatným divizím starých a nových léků zvažoval několik posledních let.

  celý článek »

  76% šéfů firem v UK zvažuje přesun kvůli Brexitu

  Podle průzkumu poradenské firmy KPMG mezi stovkou šéfů britských firem s tržbami mezi 100 mil. GBP až více jak 1 mld. GBP na téma vlivu Brexitu plných 76% respondentů uvedlo, že v této souvislosti zvažují přesun celé firmy nebo jejich částí směrem do...

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pondělí 26.09.2016

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 23.9.Změna26.9. Americký dolar USD 1 24.0960 -0.43%23.9920...

  celý článek »

  Fed, ECB, OPEC... týdenní výhled

  V následujících dnech promluví celá řada zástupců Fedu, v jejichž prohlášeních bychom se měli dočkat potvrzení aktuálního postoje banky. Ta směřuje k utažení politiky, pokud nepřijdou nějaké nečekaně špatné zprávy.

  celý článek »

  Češi stále v dobré náladě

  Dobrá nálada české spotřebitele neopouští ani s odcházejícím létem. Ekonomický růst, který se odráží konečně i na jejich životní úrovni, podporuje optimismus a naopak tlumí strach z nezaměstnanosti. V průmyslu se sice v posledním měsíci očekávání...

  celý článek »

  Fed udržuje jestřábí postoj

  Trhy odpočítávaly minulou středu hodiny do rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách. Neočekávali jsme ještě začátek normalizace, zvlášť když Fed zatím nikdy nezvedl sazby, pokud pravděpodobnost trhu byla pod 60%. Před tímto rozhodnutím byla na 20%.

  celý článek »

  Češi stále v dobré náladě

  Dobrá nálada české spotřebitele neopouští ani s odcházejícím létem. Ekonomický růst, který se odráží konečně i na jejich životní úrovni, podporuje optimismus a naopak tlumí strach z nezaměstnanosti.

  celý článek »

  Češi stále v dobré náladě

  Dobrá nálada české spotřebitele neopouští ani s odcházejícím létem. Ekonomický růst, který se odráží konečně i na jejich životní úrovni, podporuje optimismus a naopak tlumí strach z nezaměstnanosti.

  celý článek »

  Ranní prezidentské kafe BH Securities 26.9.2016

  Akcie si v pátek po dvoudenní rally vybraly oddechový čas a investoři vybíraly část zisků z postFEDové rally. Ropa silně oslabovala před středečním zasedáním zemí ropných států. Očekáváme shodně s většinou investorů, že středeční neformální zasedání OPEC.

  celý článek »

  Wall Street 23.9. - propad ropy stáhl trhy

  Hlavní americké indexy prošly na závěr týdne mírnou korekcí. Akcie tlačila níže klesající ropa (WTI -4,0 %, 44,50 USD) a také akcie Apple (-1,7 %, 112,7 USD). Černé zlato otočilo svůj vývoj do mínusu po zprávě ze Saudské Arábie, že tento týden nedojde k..

  celý článek »

  Pondělní obchodní seance 26. 9. 2016

  Pondělí 26. 9. 2016 ---------------------------------------- USA: DJIA (-0,71 %), S&P500 (-0,57 %) a NASDAQ (-0,63 %). Evropa: DAX (-0,44 %), CAC40 (-0,47 %), FTSE 100 (-0,03 %). Asie: Nikkei 225 (-1,25 %), Shanghai Comp. (-1,00 %), CSI 300 (-0,88 %).

  celý článek »

  Konjunkturální průzkum - září 2016

  Celková důvěra v domácí ekonomiku se v září mírně zvýšila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený v bazickém indexu, se oproti srpnu mírně zvýšil o 0,3 bodu na hodnotu 97,1. Indikátor důvěry podnikatelů se...

  celý článek »

  ČEZ restartuje 3. blok JEDU o týden dříve

  ČEZ restartuje 3. blok jaderné elektrárny Dukovany dnes v noci. Původně měl být spuštěn 1. října. Informace přinesla agentura Bloomberg. Dřívější spuštění bloku je pozitivní informací, protože výroba elektřiny v jaderných elektrárnách je nejlevnější.

  celý článek »

  Praha otevře v mírně červených číslech

  Pražská burza navzdory oživení z minulého čtvrtka skončila v pátek v červených číslech. Index PX odepsal v závěru obchodování 0,21 % na 874,05 bodu. Dolů ho táhly mimo jiné akcie ČEZu a Erste Bank.

  celý článek »

  MMF k Portugalsku: Další reformy jsou potřebné

  Mezinárodní měnový fond ke stavu portugalské ekonomiky konstatuje, že strukturální reformy musí pokračovat. Hospodářský růst v zemi zpomaluje, investice jsou slabé. Hospodářské oživení v Portugalsku ztrácí na síle. Utlumení ekonomické aktivity...

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  Rozbřesk: Letní výprodej koruny: úrokový diferenciál znovu v akci. T. Holub vidí prostor pro zvolnění tempa poklesu sazeb na 25bps

  Českou korunu nezastihl začátek léta v dobré kondici – jen za poslední měsíc odepsala vůči euru 70 haléřů až k aktuální úrovni 25,30 EUR/CZK. Prodejní tlaky výrazně zesílily v reakci na sérii holubičích faktorů: 1) nad očekávání razantního poklesu úrokových sazeb v podání ČNB, 2) slabých květnových čísel z průmyslu a 3) překvapivě prudkého poklesu inflace v červnu.

  celý článek »

  Může Ethereum překonat Bitcoin?

  Klesající nabídka etheru, rostoucí aktivita stakingu a spuštění burzovně obchodovaných fondů (ETF) jsou předpoklady pro výrazný cenový růst etheru, který může překonat i růst bitcoinu.

  celý článek »

  Dluh na osobu stoupá: Jak Češi splácejí půjčky?

  Ne každá půjčka je špatná. Češi zjistili, že lze krátkodobé půjčky a odložené platby využívat ke snadnějšímu řízení osobních financí. I přesto, že většina z nich platí své závazky včas, objevuje se v poslední době trend, který naznačuje zhoršující se...

  celý článek »

  ČEZ: Vláda dnes bude jednat o energetice a jádru

  Vláda by na dnešním jednání mohla rozhodnout o vítězi jaderného tendru na nový blok v Dukovanech, případně o dalších blocích (až jeden další v Dukovanech a dva v Temelíně). Projednávat bude také návrh státní energetické koncepce, který údajně počítá...

  celý článek »

  USA jsou v režimu Fiskální Dominance!

  Ekonomika USA je znecitlivělá vůči vysokým úrokovým sazbám, tedy i jejich snížení nepovede k velkému stimulu. Období fiskální dominance s sebou obyčejně přináší vyšší inflaci a stagnaci ekonomického růstu tedy stagflaci.

  celý článek »

  Výrobní ceny se vyvíjejí poklidně

  Ceny tuzemských průmyslových výrobců v průběhu června meziměsíčně poklesly o 0,3 % , což meziročně odpovídá růstu o 1,0 % . Výsledek je tak prakticky přesně v souladu s tržním očekáváním a nepředstavuje tedy překvapení.

  celý článek »

  Bavorsko se stává evropským Space Valley

  K nejvýznamnějším odvětvím bavorské ekonomiky patří dlouhodobě automobilový průmysl a strojírenství. Méně známý je fakt, že Bavorsko také patří k evropským průkopníkům ve vesmírných technologiích.

  celý článek »

  Opravujeme most na dálnici D1 v km 226

  Začali jsme opravovat most na dálnici D1 v km 226, který je součástí nájezdové větve MÚK Brno-západ směr Brno › D1 Ostrava. Důvodem opravy je zatékání do konstrukce mostu. Nezbytná je sanace říms kvůli odpadávání krycí vrstvy betonu a výměna mostních

  celý článek »

  První klatovský most prošel zatěžovací zkouškou

  V pondělí proběhla na stavbě klatovského obchvatu zatěžovací zkouška na první mostní konstrukci, která se na budoucí nové silnici I/27 nachází. V čase mezi 7:00 a 14:00 tak byla prověřena provozuschopnost mostu přes železniční trať a silnici

  celý článek »

  Drobní investoři se obracejí k ESG zády

  46 % celosvětových drobných investorů o ESG nepřemýšlí, zatímco 22 % uvedlo, že o ESG uvažují vždy. Velmi podobný trend se odehrává i mezi českými drobnými investory, kdy 37 % z nich je zvažuje vždy, a 51 % nikoliv.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na středu 17.07.2024

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 16.7.Změna17.7. Americký dolar USD 1 23.2640 -0.59%23.

  celý článek »

  Elektromobilový průmysl: trajektorie se změnila

  Kalifornský výrobce elektromobilů (EV) Fisker vyhlásil 18. června bankrot a stal se tak vedle Lordstown, Proterra, Arrival a Arcimoto již pátou společností v tomto odvětví, která se nedokázala vyrovnat s konkurencí, výrobním cyklem, regulačními...

  celý článek »

  12 h - Evropa v minusech kvůli technologiím, kterým škodí Trumpovy komentáře k Tchajwanu, BCPP nejistá, ČEZ pod 900 Kč, dolar silně oslabuje, ropa v klidu, zlato vydýchává včerejší silné posílení

  Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne vesměs oslabují a pokračují v negativním sentimentu z minulé seance. Technologický sektor ztrácí téměř 3% v reakci na pokles akcií holandského výrobce čipů ASML o téměř 7% po zprávách o možném...

  celý článek »

  US 100 padá o 2 %

  Indexy Wall Street dnes dostávají hit, přičemž výprodeje tlačí technologický sektor. Nasdaq-100 (US100) se za den snížil o 2 % a klesl na nejnižší úroveň za 2 týdny. Důvodem zhoršení nálady jsou zprávy v médiích, které říkají, že Spojené státy varovaly...

  celý článek »

  Silnější euro koruně pomohlo (Komentář)

  Dnešek byl ve znamení oslabování amerického dolaru. Vedoucím měnovým párem, který dnes určoval dění na trzích, byl japonský jen vůči dolaru. Japonská měna posiluje v očekávání možné podpory ze strany tamních autorit. Z toho titulu slabší dolar se dnes ...

  celý článek »