• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,175 ↑
  CZK / CNY 3,154 ↑
  CZK / DKK 3,312 ↑
  CZK / EUR 24,710 ↑
  CZK / CAD 16,712 ↑
  CZK / PLN 5,795 ↑
  CZK / CHF 25,074 ↑
  CZK / USD 22,791 ↑
  CZK / GBP 28,835 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Leden 2016

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

  Jak obchodovala Amerika 15. 1. 2016

  Páteční obchodování trhy nešetřilo a hlavní indexy odepsaly přibližně dvě procenta. Pokles trhu byl vyvolán slabým výsledkem nových úvěrů v Číně a dále pak také slabším výsledkem US maloobchodních tržeb. Zaostalo i využití kapacit a průmyslová produkce.

  celý článek »

  Týden na měnách: Dolar zklamala nová data

  Čína bezpochyby zůstává mezi tématy, která finanční trhy pozorně sledují. Její dopad ale tento týden už nebyl tak výrazný jako hned zkraje roku. Tamní akcie sice zůstaly volatilní a střídaly směry, ale jüan byl díky centrální bance celkem stabilní, což globální trhy uvítaly.

  celý článek »

  Změny na portále Patria Online v roce 2015

  Rok 2015 byl pro náš portál rokem malých změn, které by měly být předzvěstí dalších větších úprav, které se chystají do roku 2016. Rok 2015 byl i relativně abnormálním rokem z pohledu vývoje návštěvnosti Vás – našich čtenářů.

  celý článek »

  Pražská krvavá lázeň: PX letos -8 %, ČEZ poprvé od 2005 pod 400 Kč

  Pražská burza se i dnes svezla na vlně výprodejů a negativního sentimentu který panoval na globálních akciových trzích. Hlavní čínský akciový index Shanghai Composite v pátek zaznamenal více než 3procentní ztrátu a čínské akcie tak dneškem po pádu z prosincového vrcholu o více než 20 procent vstoupily na medvědí trh.

  celý článek »

  Sumár dňa: 15.1.2016

  Po včerajšej miernej stabilizácií sa dnes akciové trhy dostali opäť pod silný predajný tlak. Čínske akcie zatvárali obchodovanie na ázijskom kontinente s viac než 3.5%-nou stratou a hlavný čínsky akciový index Shanghai Composite tak oficiálne...

  celý článek »

  ENERGOCHEMICA SE - pozvánka na řádnou valnou hromadu

  ENERGOCHEMICA SE - pozvánka na řádnou valnou hromadu a informace podle § 120a odst. 3 zákona č. 256/2004 Sb. Společnost ENERGOCHEMICA SE, Prosecká 851/64, Prosek, 190 00 Praha 9, Česká republika, IČ: 241 98 099 (dále jen „Společnost“) ve smyslu zákona č.

  celý článek »

  Předznamenává IPO Aramca konec Doby ropné?

  Byly tu doby kamenné, bronzové, ledové a železné. Podmnožinou posledně jmenované by mohla být mimo jiné také Doba ropná.Nedávno avizovaná možnost IPO části Saudi Arabian Oil Co. (Aramco) podle některých komentářů naznačuje blížící se konec této dějepisné.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pátek 15.01.2016

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 14.1.Změna15.1. Americký dolar USD 1 24.8040 -0.19%24.7560...

  celý článek »

  Domácí jízda: posuvné a zasouvací dveře

  Člověk je od přírody tvor líný a zároveň vynalézavý. Neustále se snaží, aby si vše co nejvíce ulehčil. A posuvná řešení v interiéru jsou jedním z výsledků těchto snah. Umožňují snadnou manipulaci s vynaložením minimální námahy a pohyb v místnostech je...

  celý článek »

  UBS: Začal globální medvědí trh na akciových trzích

  Technický analytik Michael Riesner z UBS zveřejnil před několika dny zprávu, která tvrdí, že globální akciové trhy už vstoupily do medvědího trhu. Existuje sice pár „zbývajících vojáků, kteří ještě nepadli“, vstup do medvědího trhu zůstává ale i u nich jen otázkou času.

  celý článek »

  Noví portfolio manažeři Fidelity International nejdříve řídí pilotní fondy, aby si mohli otestovat své nápady s vlastními penězi firmy, říká Adam Lessing

  Ve druhém dílu exkluzivního rozhovoru Patria Online s Adamem Lessingem, ředitelem Fidelity International pro Rakousko a východní Evropu, přinášíme informace o fungování investiční skupiny Fidelity International, výběru aktiv do fondů skupiny a informace o tom, jak Fidelity International funguje.

  celý článek »

  Problémové země OPEC

  Řada lidí, když slyší „OPEC‘“, si představí Saúdskou Arábii a maximálně pár zemí kolem. To ale není úplně pravda. Členy OPEC jsou i jiné země, a právě tyto čtyři země (+ Irák) mohou hodně ovlivnit světový trh s ropou. Vše jsem shrnul do jedné tabulky.

  celý článek »

  ČEZ pod 400 Kč - vrací se do května 2005

  Akcie ČEZ klesají pod hranici 400 Kč, kde se naposledy pohybovaly v polovině května 2005. Detail · Vývoj cen a obchodů · Historie, graf a kurzy · Emise · Vztahy · Sledovanost Diskuze (128) · Monitor (50) · Zprávy (40) · Berlín · Temelín · Bulharsko..

  celý článek »

  Jednoduchá pravidla pro odhad dalších kroků Fedu

  Poté, co Fed v prosinci roku 2015 zvýšil sazby o 25 bazických bodů, se pozornost investorů obrátila na rok 2016 a celý cyklus zvedání sazeb. Co by měli investoři čekat? Pimco souhlasí s názorem trhů, který říká, že tempo zvyšování sazeb bude obecně pomalé a celkově nedosáhne nijak vysoko.

  celý článek »

  USA: Maloobchodní tržby, Index Fedu NY, PPI

  14.30 SEČ - USA: Maloobchodní tržby (12 2015,m/m) 14.30 SEČ - USA: Maloobchodní tržby bez aut (12 2015,m/m) Očekávání: 0,0% Očekávání: 0,2% Předchozí: 0,2 % Předchozí: 0,4 % Maloobchodní tržby začátkem roku překvapivě opakovaně propadly. Pokles byl..

  celý článek »

  Prodeje aut v Evropě prudce rostou

  Tři roky růstu prodejů a současně nejvyšší prodeje za posledních šest let. Takový byl pro výrobce osobních automobilů výsledek na evropském trhu s osobními automobily v roce 2015.

  celý článek »

  Reforma zákona o zbraních v USA?

  Autor: Bc. Petr Matějek V USA se vyostřuje otázka držení zbraní. Barack Obama je zastáncem zpřísnění podmínek držení zbraní a nebude prý podporovat žádného kandidáta na prezidenta, který by nebyl stejného názoru.

  celý článek »

  Výsledky Intelu za 4Q15 překonaly odhady

  Intel včera zveřejnil výsledky za 4Q15, které překonaly odhady. Nicméně výhled pro začátek roku 2016 je velmi opatrný s rizikem vnímaným především v Číně. Intel má 80 % tržeb mimo USA, a tudíž je velmi vystaven i kurzovému riziku.

  celý článek »

  Pegas už zrealizoval plánovaného 95% odkupu

  Pegas Nonwovens reportoval, že v uplynulém týdnu (7. 1. 2016 - 13. 1. 2016) nakoupil 5363 ks vlastních akcií za průměrných 729,95 Kč. Tento objem odpovídá téměř 13 % týdenního objemu Pegasu na pražské burze.

  celý článek »

  Francouzský řetězec Carrefour SA oznámil tržby

  Francouzský řetězec Carrefour SA v pátek oznámil, že tržby byly v souladu s očekáváním analytiků za 4Q jeho výkon se zvedl na klíčových evropských trzích, včetně Francie a Itálie, i když příjmy poklesly v Latinské Americe a Číně.

  celý článek »

  Kapitálové trhy půjdou pod vodu jako Titanic

  Slavný investor a známý prognostik katastrof Marc Faber opět volá po zhroucení finančních trhů, které jsou podle jeho názoru dlouhodobě v extrémní bublině. Vyjde mu konečně po mohutné několikaleté akciové rally medvědí sázka? Zdroj: Bloomberg Co...

  celý článek »

  Denný výhľad na EURUSD 15.1.2016

  Zápisnica ECB bez reakcie, hýbateľom Bullard a akcie Počas včerajšieho dňa bola zverejnená zápisnica ECB z posledného zasadnutia, ktoré sa konalo 2-3 decembra 2015. Neboli však zverejnené žiadne zásadné informácie, ktoré by trh prekvapili a preto aj.

  celý článek »

  Bank of England: počkáme a uvidíme

  Bank of England, centrální banka Velké Británie ponechala svou hlavní sazbu beze změny, díky horšímu výhledu růstu inflace i HDP. Výbor pro monetární politiku v rámci britské centrální banky Bank of England včera rozhodl poměrem hlasů 8 ku 1 ve...

  celý článek »

  Bank of England: počkáme a uvidíme

  Bank of England, centrální banka Velké Británie ponechala svou hlavní sazbu beze změny, díky horšímu výhledu růstu inflace i HDP. Výbor pro monetární politiku v rámci britské centrální banky Bank of England včera rozhodl poměrem hlasů 8 ku 1 ve...

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí