• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,175 ↑
  CZK / CNY 3,154 ↑
  CZK / DKK 3,312 ↑
  CZK / EUR 24,710 ↑
  CZK / CAD 16,712 ↑
  CZK / PLN 5,795 ↑
  CZK / CHF 25,074 ↑
  CZK / USD 22,791 ↑
  CZK / GBP 28,835 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Leden 2016

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

  Ropa vyřešila otázku odrazu akciových trhů

  Poklesy na komoditách dnes na Wall Street navodily negativní atmosféru, která se do konce obchodní seance stupňovala. Dnešní den bez důležitých makroekonomických dat byl poznamenám dalším výprodejem na ropě.

  celý článek »

  Ropa vyřešila otázku odrazu akciových trhů

  Poklesy na komoditách dnes na Wall Street navodily negativní atmosféru, která se do konce obchodní seance stupňovala. Dnešní den bez důležitých makroekonomických dat byl poznamenám dalším výprodejem na ropě.

  celý článek »

  Jak obchodovala Amerika 25. 1. 2016

  V úvodu nového týdne zahajovaly indexy mírným poklesem, který byl opět navázán na vývoj ceny ropy, která v úvodu obchodování klesala z ceny téměř 33 USD za barel. V průběhu dne se indexy pokusily o návrat blíže k nulové lince, nicméně v závěru dne, opět..

  celý článek »

  Ekonomický růst vyvolává dobrou náladu

  Svaz průmyslu a dopravy krátce komentuje zveřejněná data o důvěře v českou ekonomiku. Ekonomický růst vyvolává dobrou náladu. Minimálně v následujících měsících lze mezi tuzemskými podniky očekávat optimistickou náladu, což potvrzuje jejich...

  celý článek »

  3 kritické chyby pro vaše portfolio

  Každý investor čelí problémům při správě portfolia. Patří mezi ně nejen rozhodování kdy nakoupit, ale také kdy prodat. Zejména v těchto dvou okamžicích je potřeba klást na rozhodnutí důraz - jde o minimalizaci ztrát a maximalizaci zisků.

  celý článek »

  Evropa v novém týdnu ztratila, pod tlakem banky

  Evropské akciové trhy uzavřely první obchodní den nového týdne v záporných hodnotách, když odepsaly téměř procento. Po dvou růstových dnech tak indexy své předchozí zisky zkorigovaly, přičemž stejným směrem se vydala i ropa, která se opět přiblížila k úrovni 30 USD za barel.

  celý článek »

  Míří trhy k Pyrrhovu vítězství?

  Hned na začátku roku se v globální ekonomice objevuje anomálie, která může být předním kandidátem na anomálii roku. Jak upozorňuje třeba Gavyn Davies (viz Globální ekonomika popírá pesimismus, objevila se anomálie mezi USA a Evropou), eurozóně se nyní v oblasti ekonomického růstu pravděpodobně daří mnohem lépe, než Spojeným státům.

  celý článek »

  Summary: McDonald´s, Halliburton

  USA: Solidní hospodářská čísla za poslední čtvrtletí letošního roku dnes představil řetězec rychlého občerstvení McDonald´s. Tržby vyšplhaly na 6,34 mld.

  celý článek »

  Negativní nálada trvá, ropa padá a rublu rostou ztráty

  Po začátku evropského obchodování se na trzích ustavila negativní nálada, na které se ani v průběhu dne nic neměnilo. Dál však negraduje. Data o zahraničním obchodu Japonska lze hodnotit spíše negativně a to samé platí pro dopolední čísla z německého průzkumu Ifo.

  celý článek »

  Sumár dňa: 25.1.2016

  Makroekonomický kalendár na začiatku nového týždňa bol takmer úplne prázdny. Doobeda boli zverejnené iba dáta januárového prieskumu podnikateľskej klímy v Nemecku podľa indexu IFO. Výsledok sklamal, keďže dosiahol úroveň len 107.3, pričom podľa...

  celý článek »

  Hotelový byznys má novou značku - Hilton Tru

  Globální hotelová kategorie „midscale“ bude větší o novou značku. Společnost Hilton Worldwide Holdings Inc. totiž spustí novou síť hotelů pod názvem „Tru“, která mí cílit na mladší a technologicky vyspělejší zákazníky.

  celý článek »

  Přirozená péče o každý typ pleti

  Kosmetika, která má svůj původ v přírodě, je mezi lidmi stále oblíbenější. „Zelený“ životní styl nás vede nejen k recyklaci odpadků a šetření zdroji, ale i používání osvědčených a přírodních produktů. Konopná kosmetika mezi takovou bezpochyby patří.

  celý článek »

  ČS začíná pokrývat akcie Kofoly s doporučením kupovat

  Analytici z České spořitelny začali nově pokrývat akcie nápojářské skupiny Kofola ČeskoSlovensko, s nimiž se v polovině prosince začalo obchodovat na pražské burze. Petr Bártek a Renáta Ďurčová doporučují akcie Kofoly kupovat s cílovou cenou 603 korun.

  celý článek »

  Investiční výhled Patria na rok 2016: Akcie

  Investiční výhled pro letošní rok uzavíráme zveřejněním pohledu našeho research oddělení na akcie a dluhopisy. Ekonomický výhled nahrává akciím exponovaným na domácí spotřebu vyspělých zemí Růst hlavních ekonomik by měl letos zůstat stabilní nebo se zlepšit, což vytváří prostor pro zvyšování firemních zisků.

  celý článek »

  Konec klidné koruny?

  Exportérům se v roce 2015 dýchalo velice dobře. Rostly zakázky z Evropy, na trhu práce ještě nebylo příliš horko a neprobíhala dravá přetahovaná o zaměstnance.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pondělí 25.01.2016

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 22.1.Změna25.1. Americký dolar USD 1 25.0020 -0.08%24.9800...

  celý článek »

  Výsledky McDonald´s za 4Q překonaly odhady, akcie rostou

  Světová jednička mezi řetězci rychlého občerstvení, společnost McDonald´s, oznámila, že za 4Q 2015 vykázala růst čistého zisku o cca 10% na 1,21 mld. USD = 1,31 USD na akcii. Trh očekával výsledek kolem 1,23 USD.Celkové tržby dosáhly úrovně 6,34 mld.

  celý článek »

  Levná ropa dopadá také na Halliburton: výsledky hospodaření v 4Q15

  Druhý největší světový poskytovatel služeb a technologií pro těžbu – společnost Halliburton (HAL) dnes ohlásila své kvartální výsledky za 4Q15. Upravený zisk na akcii (ukazatel EPS) ve sledovaném období činil 31 centů a překonal tak tržní konsensus (agentura Bloomberg) nastavený na částku 0,24 dolaru.

  celý článek »

  Euro po Ifu a před Draghim v nejistotě

  Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování slábne 0,3 % na 1,082. Obavám z přenosu slabosti čínské resp. světové ekonomiky dnes přisadil lednový Index Ifo. Index klesl citelně víc, než se čekalo. Důvodem byl hlavně silný pokles...

  celý článek »

  Patria On Air/Investice ZET – ECB má prostor pro „přiostření“ měnové politiky

  Dnes jsme v pořadu Investice ZET, jehož je Patria Finance od počátku letošního roku obsahovým partnerem, hledali odpověď na otázku, zda letošní vysoká volatilita na trzích finančních aktiv může přimět hlavní centrální banky k „akci“ – například formou zpomalení dynamiky růstu úrokových sazeb nebo restartem programu kvantitativního uvolňování.

  celý článek »

  EMU: Ifo, Draghi, CPI, USA: HDP, ECI, Fed

  Eurozóna: Poslední lednový týden odstartoval lednový Index Ifo Německa, který klesl citelně víc, než se čekalo. Důvodem byl hlavně silný pokles očekávání, zejména v průmyslu a ve stavebnictví. Prudce taky oslabil Index Ifo služeb (nejvíce od dubna...

  celý článek »

  Německo sundává nohu z plynu, a to kvůli Číně

  Poslední německá čísla ukazují, že nervozita na akciových trzích a strach z čínské nákazy se nakonec zakously i do optimismu německých podnikatelů. Ostře sledovaný index německé podnikatelské nálady Ifo (na úrovni 107,3) sice stále ukazuje na solidní...

  celý článek »

  Německo kvůli Číně sundavá nohu z plynu

  Poslední německá čísla ukazují, že nervozita na akciových trzích a strach z čínské nákazy se nakonec zakously i do optimismu německých podnikatelů. Ostře sledovaný index německé podnikatelské nálady Ifo (na úrovni 107,3) sice stále ukazuje na solidní růst ekonomiky.

  celý článek »

  Ruská makrodata naznačují prodloužení recese

  Na začátku posledního lednového týdne zveřejnil ruský statistický úřad sadu makročísel za prosinec loňského roku. Publikována byla data o průmyslové produkci, reálných mzdách, HDP, výrobní inflaci, maloobchodu, investicích a míře nezaměstnanosti.

  celý článek »

  Co hledat v ziscích Applu

  Autor: Jakub Švábenský Akcie Applu spadly o 11 % od poslední zprávy o ziscích v říjnu z důvodu obav klesajících prodejů iPhonů. Očekávané výsledky v úterý poskytne investorům bližší informace o tom, zda byl propad odůvodněný nebo se jedná o dlouho...

  celý článek »

  Německo: Ifo, EMU: Vystoupení Draghiho

  10.00 SEČ - Německo: Index IFO (01 2016) Očekávání: 108,5Předchozí: 108,7 Trhy čekají menší pokles indexu, při poklesu podindexů současné situace a očekávání. Index Ifo a jeho subindexy současné situace a očekávání setrvávají blízko více než ročního.

  celý článek »

  Rozbřesk – Jak se Fed popere s tržní volatilitou?

  Prudký pokles průmyslové produkce, podnikových zisků a akciových trhů - trojlístek symptomů blížící se recese, jako by byl v USA vidět i dnes. Je situace skutečně tak vážná anebo jde jen o dočasný efekt překvapivě prudkého propadu cen ropy a přehnaného strachu o osud rozvíjejících se ekonomik (zejména pak Číny)? Na tuto otázku hledá na trzích odpověď kde kdo.

  celý článek »

  Daimler ve Francii na koberečku kvůli emisím

  Podle francouzského tisku bude Daimler ve čtvrtek u slyšení francouzské vlády týkajícího se neplnění emisních limitů. Ze zpráv už dříve vyplynulo, že automobilky ve Francii nejsou podezírány z úmyslné instalace manipulativního softwaru, ale pouze z...

  celý článek »

  Konjunkturální průzkum - leden 2016

  Celková důvěra v domácí ekonomiku se v lednu zvýšila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený v bazickém indexu, se oproti prosinci zvýšil o 1,9 bodu na hodnotu 98,4. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně...

  celý článek »

  Osevní plochy ozimých plodin pro sklizeň v roce 2016

  25. ledna 2016 Ozimé obiloviny byly podle stavu k 30. listopadu 2015 vysety na 978 tis. ha, řepka na 381 tis. ha. Meziročně jde u plochy ozimých obilovin o přírůstek 31 tis. ha (+3,3 %), u řepky ozimé o 15 tis. ha (+4,2 %). Ozimé obiloviny pro...

  celý článek »

  ČEZ: 1. blok JEDU bude spoštěn 3.2.

  První blok jaderné elektrárny Dukovany bude spuštěn 3. února. Předchozí plán byl na uvedení do provozu 1. února. Jedná se o malé zpoždění a nečekáme dopad na hospodaření společnosti.

  celý článek »

  Praha otevře na červené nule

  Pražská burza ve svém posledním dni minulého týdne solidně zabrala po vzoru ostatních světových trhů. Na podprůměrném objemu se index vytáhl o +3,13 % na 886,77 b.

  celý článek »

  Asie: Akcie v regionu následovaly globální rallye

  Poslední lednový týden roku 2016 otevřely asijské akcie pokračováním růstové rallye, která započala na konci předchozího týdne. Nárůst akcií v regionu tak zaznamenal díky globální rallye největší ziskovou hodnotu za 3,5 roku.

  celý článek »

  Tři důvody, proč může Rusko ekonomicky zkrachovat

  Rusko zažívá pořádnou ekonomickou depresi. A lépe nebude, ekonomice může hrozit krach. CNN odhadla, že v loňském roce dosáhla inflace v zemi dokonce 12,5 % s tím, že se hrubý domácí produkt propadl o 3,9 %. A další vývoj taktéž nebude příliš...

  celý článek »

  Tři důvody, proč může Rusko ekonomicky zkrachovat

  Rusko zažívá pořádnou ekonomickou depresi. A lépe nebude, ekonomice může hrozit krach. CNN odhadla, že v loňském roce dosáhla inflace v zemi dokonce 12,5 % s tím, že se hrubý domácí produkt propadl o 3,9 %. A další vývoj taktéž nebude příliš...

  celý článek »

  Denný výhľad na EURUSD 25.1.2016

  Draghi len sľúbil to, čo trh už dlho chcel Štvrtkové holubičie vyjadrenia prezidenta ECB Draghiho sa v piatok prejavili na finančných trhoch silným rastom akciových trhov. Polepšila si dokonca aj ropa, ktorá vzrástla o úctyhodných 10%. Za rastom je..

  celý článek »

  Izraelský kyberprůmysl vstoupil do kritické fáze

  Přibližně jen polovina izraelských firem v kyberbezpečnostním průmyslu generuje zisk. Jen jedna z jedenácti má roční tržby přes 10 milionů dolarů. Podle izraelského IVC výzkumného centra, které se zaměřuje na oblast high-tech průmyslu, existovalo v..

  celý článek »

  Izraelský kyberprůmysl vstoupil do kritické fáze

  Přibližně jen polovina izraelských firem v kyberbezpečnostním průmyslu generuje zisk. Jen jedna z jedenácti má roční tržby přes 10 milionů dolarů. Podle izraelského IVC výzkumného centra, které se zaměřuje na oblast high-tech průmyslu, existovalo v..

  celý článek »

  Čína omezuje kapacitu produkce uhlí i oceli

  Čína má v plánu omezit výrobní kapacity u produkce oceli, ale i uhlí. Je to kvůli zpomalení druhého největšího hospodářství světa. Čínská ekonomika vyslala další signál zpomalení. Podle agentury Bloomberg se chystá omezit výrobní kapacitu v...

  celý článek »

  Čína omezuje kapacitu produkce uhlí i oceli

  Čína má v plánu omezit výrobní kapacity u produkce oceli, ale i uhlí. Je to kvůli zpomalení druhého největšího hospodářství světa. Čínská ekonomika vyslala další signál zpomalení. Podle agentury Bloomberg se chystá omezit výrobní kapacitu v...

  celý článek »

  Kdy je právní jednání mařící exekuci absolutně neplatné a v jakých případech je naopak třeba neplatnost aktivně namítat?

  Exekuční řád rozlišuje mezi právním jednáním dlužníka po doručení vyrozumění o zahájení exekuce a právním jednáním po doručení exekučního příkazu postihujícího konkrétní majetek dlužníka. I když to v praxi nemusí být laikům zřejmé, s každým z těchto jednání jsou spojeny rozdílné právní následky.

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  O víkendu vrcholí festival Open House Praha (video)

  O víkendu vrcholí festival Open House Praha. Desátý ročník veřejnosti zpřístupňuje přes stovku veřejných i soukromých budov a spolu s tím nabízí i pestrou přehlídku moderních architektonických stylů – brutalismu, kubismu i funkcionalismu....

  celý článek »