• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,085 ↑
  CZK / CNY 3,149 ↑
  CZK / DKK 3,315 ↑
  CZK / EUR 24,730 ↑
  CZK / CAD 16,634 ↑
  CZK / PLN 5,812 ↑
  CZK / CHF 24,914 ↑
  CZK / USD 22,807 ↑
  CZK / GBP 29,013 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Leden 2016

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

  FED otočil Wall Street do ztráty

  Čekání na FED se ve středu americkým akciím moc nevydařilo. Nastavení měnové politiky zůstalo podle očekávání beze změny a v součtu lze konstatovat, že Fed sice svůj pohled na ekonomiku lehce změkčil, ale pokud by makroekonomická data zůstala silná, tak březnové zvýšení oficiálních úrokových sazeb v USA bude ve hře.

  celý článek »

  FED otočil Wall Street do ztráty

  Čekání na FED se ve středu americkým akciím moc nevydařilo. Nastavení měnové politiky zůstalo podle očekávání beze změny a v součtu lze konstatovat, že Fed sice svůj pohled na ekonomiku lehce změkčil, ale pokud by makroekonomická data zůstala silná, ta...

  celý článek »

  Jak obchodovala Amerika 27. 1. 2016

  Indexy dnes ztrácely více než jedno procento. Úvod středečního obchodování byl mírně ovlivněn povýsledkovými poklesy společností jako Apple nebo Boeing. Následovalo zveřejnění vývoje stavu zásob ropy, které byly oproti očekávání vyšší, přesto však ropa...

  celý článek »

  Evropa umazala ztráty, Novartis po výsledcích -4 %

  Evropské akciové trhy zakončily dnešní obchodní seanci v plusu, kdy tak v závěru dokázaly umazat ztráty z průběhu dne. Pozornost investorů je upřena k zasedání amerického Fedu, ale i probíhající výsledkové sezóně, kdy svá čísla představil Apple nebo Boeing.

  celý článek »

  Uprchlíci a chůze úzkou branou

  Uprchlická krize může ovlivnit jak poptávkovou, tak nabídkovou stranu každé ekonomiky, které se nějak týká. V první – poptávkové, oblasti dojde pravděpodobně v závislosti na počtu uprchlíků ke zvýšení vládních výdajů, což by mělo působit stimulačně (pokud tyto výdaje nebudou „sterilizovány“ jinými fiskálními kroky).

  celý článek »

  Novinky v používání portálu Patria Online

  V roce 2015 jsme se soustředili hlavně na sociální sítě jako je Twitter a Facebook. Kromě toho jsme se zaměřili na vylepšování administračního prostředí pro content managery tak, aby se články dostávaly na portál v co nejkratším čase.

  celý článek »

  Další oslabování eura a „nová“ globální krize

  Oslabování eura k dolaru, ke kterému dochází od roku 2008, má dobře známé příčiny. V době krizí dolar funguje jako bezpečný přístav, což se ukázalo v období 2008–2009, během krize na rozvíjejících se trzích v roce 2013 i během odlivu kapitálu z Číny, který nastal v roce 2014.

  celý článek »

  Dnes: zasedání Fedu a RBNZ, analýza EUR/USD

  Akcie na Wall Street se v úterý zotavily o více než 1 procento, taženy růstem cen ropy a silnými čtvrtletními výsledky společností 3M, Johnson & Johnson a Procter & Gamble. V černých číslech uzavřelo všech 10 hlavních sektorů z indexu...

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na středu 27.01.2016

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 26.1.Změna27.1. Americký dolar USD 1 24.9280 -0.43%24.8200...

  celý článek »

  Švýcarsko potřebuje více robotů ke snížení pracovních nákladů

  Švýcarské firmy prý ztrácejí globální konkurenceschopnost. Místní výrobci se totiž potýkají s vyššími náklady, které zaznamenali v důsledku posílení švýcarského franku za poslední rok poté, co švýcarská centrální banka v lednu 2015 doslova šokovala trhy, když rozhodla o zrušení „capu“ na švýcarském franku.

  celý článek »

  Twitter ztratí další uživatele na úkor Facebooku

  Technologický gigant Facebook obohatil svoji sociální síť o novou funkci s názvem Sports Stadium. V rámci tohoto projektu mohou fanoušci sledovat sportovní utkání a statistiky, číst odborné články sportovních novinářů, týmů a lig a přidávat komentáře.

  celý článek »

  Dodržte novoroční předsevzetí, hubněte s MatchaTea.

  Dle výsledků klinických studií, 100% zelený čaj MatchaTea zrychluje metabolismus a má jednoznačně pozitivní vliv na redukci tělesného tuku. Díky tomu následně snižuje i tělesnou hmotnost. Pomoci tak může podle odborníků z Čajové květiny, s.r.o.

  celý článek »

  Dodržte novoroční předsevzetí, hubněte s MatchaTea

  Dle výsledků klinických studií, 100% zelený čaj MatchaTea zrychluje metabolismus a má jednoznačně pozitivní vliv na redukci tělesného tuku. Díky tomu následně snižuje i tělesnou hmotnost. Pomoci tak může podle odborníků z Čajové květiny, s.r.o.

  celý článek »

  Výsledky Biogenu za 4Q15 překonaly odhady

  Přední americká a světová farmaceutická společnost Biogen vykázala za 4Q loňského roku mírný růst hrubého zisku na 3,77 USD na akcii oproti loňským 3,74 USD. Bez započtení jednorázových položek dosáhl zisk úrovně 4,50 USD na akcii, což překonalo...

  celý článek »

  Čína klesá, ale nemá se čeho bát

  Čínské úřady zveřejnily 19. 1. 2016 nové údaje o růstu hrubého domácího produktu Číny. Celkový výsledek růstu, 6,8 % za celý rok 2015, je nejhorším výsledkem druhé největší ekonomiky světa za poslední čtvrtstoletí.

  celý článek »

  Ferratum plánuje získání německé Firmen-Credit Bank

  Společnost Ferratum, která patří mezi nejvýznamnější mezinárodní poskytovatele mobilních půjček přímým zákazníkům a malým firmám, plánuje akvizici Firmen-Credit Bank (FCB). Finální transakce proběhne po získání souhlasu ze strany Evropské centrální banky.

  celý článek »

  Podívejte se na akcie VW s chladnou hlavou

  Akcie Volkswagenu se po odhalení podvodů s emisemi prudce propadly, v posledních týdnech ale našly pevnou půdu pod nohama. Jakub Skryja z Verdi Capital na Investičním fóru vysvětlil, proč by akcie automobilky mohly být letos zajímavou příležitostí.

  celý článek »

  Výsledky Ericssonu ve 4Q zaostaly za odhady

  Ziskovost Ericssonu ve 4Q2015 poklesla pod odhady trhu. Ukazatel gross-margin dosáhl úrovně 36,6% oproti trhem očekávaným 37,6%. Za poklesem ziskovosti stál větší podíl prodejů méně lukrativních SW.Celkové tržby rostly o 8% na 73,6 mld. SEK = 8,6 mld.

  celý článek »

  Jen: Nejistota před Prodeji nových domů a Fedem

  Aktuální pohled a výhled: Jen k dolaru posiluje 0,1 % vůči konci úterního obchodování na 118,3. Trh se obchoduje stále blízko minim obchodovaných v závěru léta, kdy vrcholila nestabilita na akciových trzích. Momentální síla jenu vyplývá opět z...

  celý článek »

  Výsledky Novartis ve 4Q poklesly pod odhady

  Druhý největší evropský producent léčiv Novartis vykázal za 4Q loňského roku pokles čistého zisku meziročně o 5% na 2,71 mld. EUR, což zaostalo za odhady trhu nastavenými na 2,9 mld. EUR.Celkové tržby Novartisu poklesly o 4%.

  celý článek »

  Evropské indexy ztrácí, Ericsson po výsledcích -5 %

  Evropské akciové trhy se od počátku dnešního obchodování pohybují v záporném teritoriu, když oslabují o více než půl procenta. Sledovaný dnes bude výsledek zasedání amerického Fedu, ale i cena ropy, která opět směřuje dolů k úrovni 30 USD za barel.

  celý článek »

  USA: Fed, Prodeje nových domů (12 2015)

  16.00 SEČ USA: Prodeje nových domů (12 2015) Očekávání: 500 000 Předchozí: 490 000 Celkově trh domů pokračuje v decentním růstu v souladu se solidním růstem americké ekonomiky. Expanze trhu domů příznivě působí na spotřebu domácností a produkci...

  celý článek »

  Jaký bude Putinův další tah?

  Už řada lidí se spálila přitom, když se snažila predikovat, jaký bude další krok Vladimira Putina v oblasti zahraniční politiky. Je ale poměrně pravděpodobné, že prostě udělá přesně to, co kritizuje u Spojených států.

  celý článek »

  Výsledková sezóna v ČR - firemní kalendář pro 4Q15

  Se začátkem roku nového přichází tradiční publikování hospodářských výsledků za 4Q15 a celý rok 2015. S lednem tedy startuje další výsledková sezóna a firmy odkryjí, zda ve čtvrtém kvartále minulého roku hospodařily nad očekávání dobře a nebo se jim naopak tolik nedařilo.

  celý článek »

  Omluvy nic nezmění, ale všichni se pak cítí lépe

  Autor: Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank Dvouleté zisky zmizely během tří týdnů! Lidé si dělají příliš mnoho starostí kvůli Číně Pozornost by se měla zaměřit spíše na neshody centrálních bank Zotavení bude vyžadovat slabší dolar Podnik, který..

  celý článek »

  ČEZ: 1. blok JEDU bude spoštěn až 4.2.

  První blok jaderné elektrárny Dukovany bude spuštěn o den později (4. února). Jedná se o další odsunutí a prodloužení neplánované odstávky. Odložení o den nebude mít na ČEZ materiální dopad, ale připomínáme, že prodlužování neplánovaných odstávek...

  celý článek »

  Praha na zelené nule

  Pražská burza včerejší den odstartovala v červených číslech jako evropské trhy. Nakonec však index PX uzavřel výše +1,01 % na 892,81 b. Obecně se dá říct, že se dařilo sektoru finančních domů, jako je Erste Bank (+1,15 %; závěr 728 Kč) nebo Komerční banka (+2 %; závěr 4 950 Kč).

  celý článek »

  Rally z USA poslalo asijské akcie k ziskům

  Asijské kapitálové trhy následovaly rally amerických akcií a připisovaly zisky. MSCI Asia Pacific Index posílil o 0,9 procenta na 118,83 bodu. Podle analytiků se ovšem tento týden pozornost investorů soustředí na zasedání FED a Bank of Japan.

  celý článek »

  Z Číny v loňském roce odplul 1 bilion dolarů

  Úhrn kapitálového odlivu z Číny v loňském roce dosáhl 1 bilionu dolarů. Jen v prosinci z Číny odplulo téměř 160 miliard. Prosincový kapitálový odliv z čínské ekonomiky dosáhl bezmála 160 miliard dolarů a z hlediska celého roku 2015 tak podle...

  celý článek »

  Z Číny v loňském roce odplul 1 bilion dolarů

  Úhrn kapitálového odlivu z Číny v loňském roce dosáhl 1 bilionu dolarů. Jen v prosinci z Číny odplulo téměř 160 miliard. Prosincový kapitálový odliv z čínské ekonomiky dosáhl bezmála 160 miliard dolarů a z hlediska celého roku 2015 tak podle...

  celý článek »

  Norsko: Zatím žádná krize na obzoru kvůli levné ropě

  Norsko prý zatím není v natolik vážné situaci, aby muselo přijímat mimořádná opatření k povzbuzení ekonomiky. Norsko se zatím nedostalo do natolik vážné ekonomické situace, aby muselo přijímat jakákoli mimořádná ekonomická opatření ke stimulaci...

  celý článek »

  Norsko: Zatím žádná krize na obzoru kvůli levné ropě

  Norsko prý zatím není v natolik vážné situaci, aby muselo přijímat mimořádná opatření k povzbuzení ekonomiky. Norsko se zatím nedostalo do natolik vážné ekonomické situace, aby muselo přijímat jakákoli mimořádná ekonomická opatření ke stimulaci...

  celý článek »

  Denný výhľad na EURUSD 27.1.2016

  Akcie a euro v rovnakom smere Akciovým trhom v Európe ako aj v US sa včera podarilo rásť, no euro na tento vývoj nereagovalo stratami, ale naopak postupom. Mierne zisky eura pritom prišli aj po lepšom výsledku spotrebiteľskej dôvery podľa...

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  I dnes nás čeká tvorba bouřek, a to i silných

  I dnes nás čeká tvorba bouřek?, a to i silných. Už teď dopoledne postupují přeháňky a slabé bouřky přes Moravu i přes Čechy k severozápadu. Během dne se budou tvořit bouřky další, a to kdekoliv po republice. Budou mít podobu jednotlivých...

  celý článek »

  Trh EUR/GBP se propadl na zásadní support

  EUR/GBP byl na začátku měsíce sražen k 200dennímu jednoduchému klouzavému průměru (SMA), následně ztratil přibližně 1,0 % a dosáhl kritické pivotní zóny 0,8490-0,8500, která pár zachránila počtvrté od července 2023.

  celý článek »

  Graf dne - Ethereum (24.05.2024)

  Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ve čtvrtek schválila žádosti Nasdaqu, CBOE a newyorské burzy o registraci ETF navázaných na cenu Etherea, čímž potenciálně otevřela cestu k tomu, aby se s těmito produkty začalo obchodovat ještě letos

  celý článek »

  Desatero obrany před energošmejdy

  Nenechte se nutit Nenechte se nikým do ničeho nutit. Energošmejdi používají nátlakové metody, snaží se odvést vaši pozornost a přinutit vás k rychlému neuváženému podpisu. Nechte si čas na rozmyšlenou, nikdy nic nepodepisujte okamžitě a pod tlakem.

  celý článek »

  Vyšší sazby a silnější kurz? V Japonsku to neplatí

  Výsledek japonské inflace za duben potvrdil, že země vycházejícího slunce opravdu nemá inflační problém, jako měla Evropa nebo USA. Inflace na cíli s důrazem na jeho udržení na prognózovaném horizontu je pro Bank of Japan signálem pro první krůčky v „n...

  celý článek »

  Macron představil svou vizi pro Evropu

  Vize Macrona pro evropskou ekonomiku: zdvojnásobit výdaje na výzkum, deregulovat průmysl, uvolnil kapitálové trhy, zvýšit chuť Evropanů riskovat, přestat rozdělovat dotace podle toho, aby každá země dostala zpět víceméně tolik, kolik do nich vložila.

  celý článek »

  Colt CZ: Hlavni body z konferenčního hovoru k 1Q24

  Na konferenčním hovoru management řekl, že nízké marže v 1Q24 byly důsledkem agresivních cenových a marketingových aktivit na civilním trhu v USA s cílem oživit prodeje. Druhým důvodem byly problémy s kvalitou výroby u připravovaných nových modelů.

  celý článek »

  Pokles trhů kvůli obavám z inflace

  Americké indexy včera výrazněji klesaly, kdy S&P 500 odepsal 0,74 % a Nasdaq 0,39 %. Trh reagoval zejména na proinflační data z indexů nákupních manažerů, která překonala očekávání.

  celý článek »

  Ranní shrnutí (24.05.2024)

  Poslední seance týdne na trzích APAC přinesla pokles většiny hlavních indexů z tohoto regionu. Japonský Nikkei ztrácí téměř 1 %, Hang Seng klesá o 1,2 % a australský ASX 200 odečítá 1,1 %. Takto slabý sentiment je především důsledkem překyselení nálady...

  celý článek »

  Než otevře Wall Street: Apple, Workday

  Hlavní zámořské indexy včera po výsledcích Nvidie nedokázaly udržet pozitivní náladu a většina akcií v indexu oslabovala. Akcie ukázkově reagovaly na růst výnosů US dluhopisů, a tak akcie opačným směrem oslabovaly.

  celý článek »

  Perly týdne: Kapitulace medvědích scénářů

  V Morgan Stanley došlo k obratu a banka po dlouhé době nehovoří o tom, že americké akcie by měly klesnout. Proč došlo k takovému posunu? A jak dnes vidí pravděpodobnost recese trhy a Goldman Sachs? Přinášíme pravidelné Perly týdne.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pátek 24.05.2024

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 23.5.Změna24.5. Americký dolar USD 1 22.7950 +0.05%22.8070...

  celý článek »

  Oprava silnice I/20 v Karlových Varech

  Dne 27. 5. zahájíme opravu silnice I/20 na průtahu Karlovými Vary v části Doubí. Celková délka úseku je 0,7 km. Zhotovitelem je firma Silnice Topolany a. s. s cenou 10,59 mil. Kč (bez DPH). V rámci opravy provedeme rekonstrukci silnice I/20

  celý článek »

  Dezinflační proces v Maďarsku na začátku letošního roku výrazně zpomalil a v dubnu inflace po dlouhé době mírně vzrostla - Globální ekonomický výhled květen 2024 - Maďarsko

  Dezinflační proces v Maďarsku na začátku letošního roku výrazně zpomalil a v dubnu inflace po dlouhé době mírně vzrostla. Centrální banka (MNB) dle očekávání zpomalila tempo uvolňování měnové politiky a v dubnu snížila svou úrokovou sazbu „jen“ o 0,5 p.

  celý článek »

  HDP mezičtvrtletně klesl o 0,5 %, k čemuž vedle ochlazujících se vývozů i investic významně přispěly výdaje spotřebitelů - Globální ekonomický výhled květen 2024 - Japonsko

  Ekonomická aktivita se v prvním čtvrtletí snížila, když spotřeba prodloužila svůj tři čtvrtletí trvající pokles a navrátila se pod úroveň před příchodem pandemie covid-19. HDP mezičtvrtletně klesl o 0,5 %, k čemuž vedle ochlazujících se vývozů i investic&

  celý článek »

  Kapitulace medvědích scénářů (Perly týdne)

  V Morgan Stanley došlo k obratu a banka po dlouhé době nehovoří o tom, že americké akcie by měly klesnout. Proč došlo k takovému posunu? A jak dnes vidí pravděpodobnost recese trhy a Goldman Sachs? Obrat Morgan Stanley: Stratég Morgan Stanley Michael

  celý článek »

  Důvěry v českou ekonomiku vychládá

  „Důvěra v českou ekonomiku v květnu mírně ochladla. Indikátor důvěry, který sestavuje ČSÚ, se v květnu meziměsíčně snížil o 0,6 bodu na hodnotu 96,4. Jde však jen o mírný pokles a ve srovnání s loňským květnem je indikátor na vyšší hodnotě.

  celý článek »

  Varování před cestami do určitých oblastí (Arménie)

  MZV ČR varuje české občany před cestami do oblastí přiléhajících ke společné hranici Arménie a Ázerbájdžánu. V některých oblastech Arménie hrozí riziko zhoršení bezpečnostní situace a je třeba dbát zvýšené opatrnosti. MZV ČR varuje české občany před.

  celý článek »

  Hodnotové akcie hledejte v Evropě, ne v USA

  Evropa má mnohem větší zásobu akcií, které se v současné době obchodují na zajímavějších násobcích než jejich americké protějšky. Poselství tohoto týdne je jednoduché. Pokud hledáte hodnotové akcie, Evropa je nyní mnohem lepším lovištěm než USA.

  celý článek »

  US100 získává více než 1,2 %📈

  Dnešní obchodní seance přinesla výrazné oživení akciového trhu, které podpořil oslabující americký dolar. Vzestupný trend se zrychlil po 15:00 SEČ po zveřejnění konečného spotřebitelského sentimentu a inflačních očekávání Michiganské univerzity. Nálada...

  celý článek »