• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,314 ↑
  CZK / CNY 3,191 ↑
  CZK / DKK 3,316 ↑
  CZK / EUR 24,740 ↑
  CZK / CAD 16,826 ↑
  CZK / PLN 5,654 ↑
  CZK / CHF 25,959 ↑
  CZK / USD 23,154 ↑
  CZK / GBP 29,386 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Červen 2014

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

  Zopakuje se v Číně hypotéční krize z USA?

  Obavy z propadu čínského trhu nemovitostí jsou mezi investory značně rozšířené a nepředstavují nic nového. Tento sektor roste prudkým tempem už od roku 1998, kdy bylo povoleno soukromé vlastnictví nemovitostí.

  celý článek »

  Dobývají Němci Evropu přes eurozónu?

  V posledních evropských volbách nabraly na popularitě euroskeptické strany, mnoho z nich tvrdí, že euro slouží pouze německým zájmům. Zároveň poukazují na německé obchodní přebytky, které země dosahuje vůči dalším členským zemím eurozóny.

  celý článek »

  Regionální měny před zasedáním ECB mírně posilují

  Středoevropské měny dnes zaznamenaly úspěšný den. Česká koruna přidala necelé tři haléře a výrazněji tak nereagovala na zveřejnění statistiky národních účtů včetně příznivé revize HDP. Nejúspěšnější měnou dneška byl polský zlotý, který...

  celý článek »

  Akciové burzy vyčkávají na zítřejší zasedání ECB

  Před zítřejším zasedáním ECB akciové indexy příliš velkých změn nedoznaly. Euro Stoxx 600 se nachází jen těsně pod svým včerejším závěrem. O méně záživném obchodním dni vypovídá i zobchodované množství, když celkový dnešní objem byl o 15 % nižší než.

  celý článek »

  Index VIX na předkrizových minimech

  Index VIX, který je ve světě finančních trhů nazýván indexem strachu, měří volatilitu na trzích, přesněji se jedná o index měřící implicitní volatilitu pro put a call opce na hlavní americký akciový index S&P 500, s nimiž se obchoduje na Chicago Board...

  celý článek »

  Co znamená „nový neutrál“ pro akcie?

  Tento cyklus už jiný je a pravděpodobně tomu tak bude i nadále. Pro akcie to přináší dobrou a špatnou zprávu. Klasický ekonomický cyklus probíhá tak, že během oživení dochází k postupnému růstu sazeb a kulminace cen na akciovém trhu, přechod do útlumu a popřípadě i recese sebou nese pokles sazeb i akciového trhu (korekce, či dokonce medvídě).

  celý článek »

  Obama vzkazuje Rusku: Přestaňte s tyranskými praktikami

  Americký prezident dnes na své zahraniční cestě do Polska vyslal směrem k Ruské federaci ostrý vzkaz. Na oslavách 25. výročí polské demokracie varoval východní velmoc, že svobodný svět je spojen proti jeho „temným taktikám“, jež vedou k ohrožování ukrajinské svrchovanosti.

  celý článek »

  Radovan Vítek ovládl Orco Germany

  Radovan Vítek získal přes svou firmu CPI Group akcie společnosti GSG Group, jež byla ještě donedávna součástí realitní skupiny Orco Group, pod názvem Orco Germany. Z pohledu pana Vítka lze transakci zajisté hodnotit jako podařený obchod, otázkou zůstává..

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na středu 04.06.2014

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 3.6.Změna4.6. Americký dolar USD 1 20.1310 +0.06%20.1440...

  celý článek »

  10letý T Note: index ISM služeb v centru pozornosti

  10letý T Note roste 0,1% d/d na 126,5. V minulých týdnech obchodování dluhopisů bylo a stále je bez nadsázky jedno z nejzajímavějších a nejpodivuhodnějších z finančních trhů a udržuje si maximální pozornost obchodníků. Je velmi zajímavé, že přes...

  celý článek »

  10 výzev pro budoucí miliardáře

  Na světě existuje spousta překážek a limitů jejichž překonávání zásadním způsobem zkvalitňuje náš život. Firmy co dokáží vymyslet technologii, která umí daný problém vyřešit, se pak mohou těšit na pohádkové bohatství.

  celý článek »

  Eurozóna - index výrobních cen v dubnu poklesl o 0,1%

  Index výrobních cen (PPI) v eurozóně a celé EU v dubnu podle Eurostatu meziměsíčně poklesl o 0,1%. V březnu PPI v obou sledovaných oblastech poklesl o 0,2%.V meziměsíčním srovnání ceny energií v eurozóně poklesly o 0,7% respektive o 0,5% v celé EU.

  celý článek »

  Pár minut poté ... videokomentář na zlato

  Další ze série videokomentářů, zaměřujících se na krátkodobé technické signály, nabízí bližší pohled na zlato. Informace uvedené ve videokomentáři nejsou investičním doporučením, jde o názor daného makléře na možný budoucí vývoj jím popisovaného aktiva.

  celý článek »

  Komoditní RSI: Co frčí a co ne

  Komoditní RSI: Co frčí a co ne Index relativní síly (Relative Strength Index, RSI) je indikátor technické dynamiky trhu, jehož účelem je určit, kdy se trh nachází ve stavu překoupenosti či naopak přeprodanosti. Trh považujeme za překoupený,...

  celý článek »

  Slovenské HDP zrychlilo o 2,4 % proti Q1 2013

  V prvním kvartále roku 2014 si slovenské HDP polepšilo o 2,4 % ve srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku. Růst zrychlil o 1,9 procentního bodu. Ve srovnání se 4Q 2013 po sezónním očistění vzrostlo o 0,6 %.

  celý článek »

  Komentáře k HDP - jasná tečka za krizí

  Ekonomice se v prvním čtvrtletí dařilo výrazně lépe, než byly první odhady. Zlepšení přišlo o půl procentního bodu směrem nahoru. Proto podle nových statistiky ekonomika za první čtvrtletí vzrostla meziročně o 2,5 %.

  celý článek »

  Austrálie - HDP v 1Q rostl více, než se čekalo

  Australská ekonomika v 1Q rostla nejrychlejším tempem za poslední 2 roky. HDP v 1Q rostl mezikvartálně o 1,1%, což překonalo odhady trhu nastavené v průměru na 0,9%. V meziročním srovnání HDP rostl o 3,5% oproti očekáváním trhu nastaveným na 3,2%.

  celý článek »

  Yandex míří na ruskou burzu

  Populární ruský internetový vyhledávač Yandex (YNDX) se začne kromě americké burzy obchodovat i v Moskvě. Cílem duální kotace je samozřejmě přiblížení se více domácím investorům, protože bude obchodovaný v rublech. Obchodování začne 4. června.

  celý článek »

  Yandex ode dneška také na moskevské burze

  Akcie Yandexu se ode dneška začnou vedle amerického NASDAQu obchodovat i na moskevské burze. Management včera při oficiálním uvedení firmy na moskevskou burzu uvedl, že plánuje od listopadu zvýšit zpětný odkup z 15 mil. na 18 mil. akcií.

  celý článek »

  Tržní pokyny jsou špatný nápad

  Vždy používejte limitní pokyny nebo můžete skončit s velkou ztrátou. Obecně můžeme považovat za dobrou věc, že se burzovně obchodované fondy ( ETF ) obchodují stejně jako akcie intradenně, což je ale podstatný rozdíl například v porovnání s podílovými...

  celý článek »

  VH CME v pondělí schválila všechny návrhy

  Řádná valná hromada CME konaná v pondělí schválila všechny předložené návrhy. V čele jedenáctičlenného představenstva byl potvrzen John K. Billock. Dodáváme, že nové financování bylo schváleno již na nedávné mimořádné valné hromadě.

  celý článek »

  Asie obchoduje nervózně, čeká se na zítřejší ECB ...

  Akciové trhy v Asii obchodují v polovině tohoto týdne opět nerozhodně s tím, jak se blíží klíčové události tohoto týdne. Tou hlavní bude zítřejší zasedání Evropské centrální banky, které se bude konat na pozadí informace, že inflace v Eurozóně poklesla v květnu letošního roku na čtyřleté minimum.

  celý článek »

  Úterní Wall Street v poklidu, čeká se na ECB

  Úterní obchodní seance proběhla na Wall Street v poklidném duchu, když investoři již čekají na čtvrteční zasedání ECB a také páteční měsíční data z trhu práce. Podle všeho se do těchto událostí nedočkáme výraznějšího pohybu na hlavních indexech.

  celý článek »

  Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách

  Praha Pražská burza pokračovala ve spanilé jízdě, když index PX včera přidal 0,35 %, a tak si připsal již devátý růst v řadě. Indexu PX pomohla k růstu především závěrečná aukce, kde se na denní maxima vyšplhaly akcie ČEZ a Komerční banky.

  celý článek »

  Obchodování na zámořských akciových trzích

  Americké burzy včera výraznějších změn nedoznaly a index S&P 500 uzavřel jen nepatrně pod svým historickým maximem. Dow Jones klesl o 0,1 % a technologický Nasdaq pak o necelou desetinu procenta. Obchodní aktivita byla velmi nízká, když...

  celý článek »

  Euro vyčkává na zasedání ECB

  Během včerejšího obchodování euro krátce oslabilo až pod hladinu 1,359 USD/EUR. Potom však pravděpodobně spíše na základě technických než fundamentálních faktorů začalo posilovat zpět směrem k úrovni 1,364 USD/EUR.

  celý článek »

  Postihne deflace nakonec i Čínu?

  V Číně zmírňuje růst spotřebitelských cen a index výrobních cen pokračuje v poklesu. V kontextu obav týkajících se růstu celé čínské ekonomiky to vše vyvolává otázky ohledně rizika deflace a prostoru pro monetární uvolnění v této významné globální ekonomice.

  celý článek »

  Sektor materiálů – zadarmo nic nebude

  Sektor „materiálů“ je z hlediska módnosti asi na opačném konci spektra k technologiím. A o relativní popelku jde i v relativním srovnání návratnosti: Technologie sice nejsou v samém čele výborně si vedoucích sektorů v pokrizových letech, ale relativně k celému trhu za posledních pět let připisují cca 20 % (viz předchozí článek ze série Zaostřeno na blue chips).

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  Ceny výrobců v průmyslu rostou méně, než se čekalo, v zemědělství nadále výrazně padají. ČNB proto nezmění svůj výhled ohledně snižování úrokových sazeb, ty tak letos klesnou na 4,5 procenta

  Ceny průmyslových výrobců v květnu meziročně vzrostly o jedno procento. Citelně tak zaostaly za očekáváním analytiků. Ti předpokládali vzestup o dvě procenta. Klesly totiž zejména ceny potravinářských výrobků, a to o 3,7 procenta.

  celý článek »

  Ceny v zemědělství i nadále klesají

  Čísla, která dnes zveřejnil ČSÚ, ukázala, že pokles cen zemědělských výrobců postupně zpomaluje. Ačkoliv ceny meziročně klesají již třináct měsíců v řadě, dvouciferné tempo, kterého se zpočátku držely, zřejmě brzy opustí.

  celý článek »

  Economist: Ve volbách zvítězí Trump

  Prognóza z dílny Economist stanovuje pravděpodobnost 2:3, že zvítězí Trump v prezidentských volbách, respektive, že získá většinu volitelů. Válka v Gaze rozděluje demokraty a spojuje republikány, odpuštění studentských půjček Bidenem byl krok k jeho...

  celý článek »

  UP World LNG Shipping Index: Dočasný pokles

  UP World LNG Shipping Index po řadě mírných pohybů udělal konečně pohyb větší, bohužel směrem dolů. Tentokrát tomu nezabránily ani dvě největší společnosti v indexu Nakilat a Golar LNG, protože až na jednu výjimku zůstaly osamocené. UPI se ale zastavilo p

  celý článek »

  Bitcoin (17.06.2024) - Graf dne

  Kryptoměny na začátku týdne rozšiřují poklesy. Bitcoin na začátku pondělní seance ztratil téměř 0,7 %, Ethereum téměř 1,5 % a Solana téměř 2,2 %. V pátek jsme zaznamenali další po sobě jdoucí čistý denní odliv téměř 190 milionů USD ze spotových ETF. Pr...

  celý článek »

  FED jako významný hráč na finančním trhu

  Ve světě financí, kde se naše pozornost často upírá k různým institucím a zkratkám, jedna z nich vyniká svým častým zmiňováním v analýzách i médiích všeho druhu. Mluvíme o FEDu, neboli americké centrální bance.

  celý článek »

  Oživení spotřeby podpořilo ekonomický růst (audio)

  Česká ekonomika v 1. čtvrtletí 2024 mírně mezičtvrtletně i meziročně vzrostla. Dál pokračovalo oživení spotřeby domácností, které bylo provázáno se zmírněním inflace cen a reálným posílením mezd. Meziročně i mezičtvrtletně klesala investiční aktivita

  celý článek »

  Finance v českých domácnostech

  Jaké jsou finanční příjmy v českých domácnostech a jak se vyvíjely v čase? Kolik lidí si nemůže dovolit nový nábytek nebo dovolenou? Kdo je nejvíc ohrožený příjmovou chudobou či materiální a sociální deprivací?

  celý článek »

  Proč Euro 2024 německé ekonomice nepomůže?

  Německá ekonomika dostává v posledních měsících často nálepku “nemocného muže” Evropy. I když toto přirovnání není vždy férové a nebere v potaz vyšší cykličnost německého hospodářství a zejména o poznání utaženější rozpočtovou politiku

  celý článek »

  Ranní shrnutí (17.06.2024)

  Páteční obchodování na Wall Street skončilo smíšeně. Technologický index Nasdaq byl jediným benchmarkem, který zaznamenal nějaké mezidenní zisky, nicméně ty nepřesáhly 0,15 %. Ostatní indexy klesaly, přičemž nejhůře si vedl index Russell 2000, který zt...

  celý článek »