• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,595 ↑
  CZK / CNY 3,186 ↑
  CZK / DKK 3,390 ↑
  CZK / EUR 25,290 ↑
  CZK / CAD 16,917 ↑
  CZK / PLN 5,887 ↑
  CZK / CHF 26,099 ↑
  CZK / USD 23,125 ↑
  CZK / GBP 30,128 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Červen 2014

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

  M. Mobius: Čtvrtstoletí investování na emerging markets

  V určitou dobu svého vývoje může být každá země klasifikována jako „emerging“(rozvojová, rozvíjející se). Západní část Spojených Států byla v 18. století nazývána „new frontier“. Kupující tamních pozemků si uvědomovali, že na takovém drsném a divokém...

  celý článek »

  Sedí banky nečinně na likviditě?

  ECB ohlásila nové kroky, s jejichž pomocí chce vrátit inflaci zpět k cíli na 2 %. Předchozí strategie centrálních bank se setkala s určitou skepsí, protože neobsahovala kroky na zvýšení nabídky úvěrů pro soukromý sektor.

  celý článek »

  Dolaru před Fedem pomohla k ziskům vyšší inflace

  Americké měně se dnes podařilo připsat zisky vůči euru i jenu po vyšší než očekávané inflaci za květen. Celkový i jádrový index spotřebitelských cen rostl o trochu rychleji oproti odhadům a trh ovlivnil, přestože vyšší hodnoty už naznačil dříve PPI.

  celý článek »

  Regionální měny téměř beze změny

  Všechny regionální měny si dnes vybraly svůj oddechový čas. V průběhu obchodování se pohybovaly ve velmi úzkých pásmech, přičemž ve srovnání s přechozím dnem zůstaly téměř beze změny. Pohyb české koruny se opět odehrával v rámci jednoho až dvou...

  celý článek »

  Zájemci o koupi Alstomu navyšují nabídky

  Poté, co se francouzský prezident Francois Hollande setkal s šéfy Siemensu a Mitsubishi Heavy Industries, nepřímo vyzval obě firmy k navýšení nabídky za Alstom. Obě společnosti oznámily záměr vytvořit 2000 nových pracovních míst na francouzském území.

  celý článek »

  Trh ropy bojuje s nedostatečnou nabídkou

  Bude Saúdská Arábie dodávat na trh rekordní množství ropy? Ano, i když o to nijak nestojí, naopak. Bude to po ní požadováno, aby nahradila výpadek dodávek jiných zemí. Je to výrazná změna.

  celý článek »

  CETV - management získal zdarma přes 62 tis. akcií

  Dle v noci zveřejněných regulatorních hlášení několik členů managementu mediální CETV na přelomu týdne obdrželo zdarma akcie společnosti (třídy A). Stalo se tak ve většině případů na základě přiděleného motivačního programu z loňského června.

  celý článek »

  Futures reagují na slabší data amerického realitního trhu

  Futures na Wall Street mažou ranní zisky po slabších číslech z amerického realitního trhu. Započatá výstavba v květnu meziměsíčně poklesla o 6,5 %, zatímco analytici očekávali pokles o 3,9 %, a počet stavebních povolenek v minulém měsíci poklesl o 6,4 % při analytickém konsensu -0,9 %.

  celý článek »

  Americká inflace roste nad 2 procenta

  Spotřebitelské ceny se v USA za květen zvýšily o 0,4 procenta, zatímco trh počítal s 0,2procentním růstem. Meziroční inflace se pak dostává na 2,1 procenta a od února nepřetržitě zrychluje.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na úterý 17.06.2014

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 16.6.Změna17.6. Americký dolar USD 1 20.2730 -0.22%20.2270...

  celý článek »

  Komoditný výhľad na 25. týždeň

  Minulý týždeň sme na drahých kovoch očakávali rast aspoň po 50MA (pre zlato a striebro), tieto ciele boli dosiahnuté. Na rast sme špekulovali na základe kombinácie týchto faktorov: ECB ohlásila monetárne stimuly, Euro sa malo čiastočne odraziť nahor.

  celý článek »

  Akcie Maersk padají

  Kurz akcií dánského konglomerátu AP Moller-Maersk dnes prudce klesá v reakci na rozhodnutí čínských úřadů. Ty totiž neschválily plánovanou alianci mezi Maersk a dalšími dvěma námořními dopravci na některých hlavních obchodních trasách.

  celý článek »

  Magické dividendy

  „Najděte mi akcie, které mají vysoký dividendový výnos.“ Žádají mě investoři. „Nechtěl byste raději firmy, které mají vysokou návratnost na vlastní kapitál?“ Oponuji někdy, i když předem smířen s tím, že má námitka zůstane nevyslyšena.

  celý článek »

  Ropa: trh vybírá zisky

  Ropa WTI slábne 0,3% d/d na 106,2. Trh minulý týden kvůli hrozbám nabídky ropy posílil přes rezistence na maximum od loňského září v souvislosti s vyhrocením napětí v Iráku a pokračující nestabilitě na Ukrajině, svůj vliv má i blížící se...

  celý článek »

  UK - inflace v květnu nečekaně zpomalila

  Index spotřebitelských cen (CPI) ve Velké Británii v květnu rostl v meziročním srovnání o 1,5% oproti dubnovým 1,8% a oproti trhem očekávanému zpomalení k 1,7%. Dlouhodobý cíl BoE je na 2%.Květnový výsledek je nejnižší od října 2009.

  celý článek »

  Deutsche Lufthansa – nákupní příležitost?

  V posledním týdnu v německém indexu DAX 30 stálo za pozornost sledovat dramatický propad akcií mezinárodní letecké společnosti Deutsche Lufthansa (LHA 16,25 Euro). Vyhlášené snížení předpovědi provozního zisku pro rok 2014, v souvislosti se slabším...

  celý článek »

  Evropa koriguje včerejší ztráty, v čele automobilky (+1,3 %)

  Evropské akciové trhy se na počátku dnešní seance pohybují v zelených číslech a částečně tak korigují včerejší pokles. Očekávaná jsou především data z Německa, kde bude zveřejněn průzkum ekonomického sentimentu ZEW, který by měl podle odhadů analytiků poprvé v letošním roce vzrůst.

  celý článek »

  EURUSD - Denní a intradenní výhled: Možné posílení dolaru

  Měnový pár se obchoduje při úrovni denního pivotu na 1,3556 EURUSD, aktuálně na úrovni 1,3555 EURUSD. Index relativní síly RSI vstupuje do dolní poloviny neutrálního pásma na hodnotě 49, parabolický trendový indikátor SAR signalizuje začínající down-trend, ukazatel změny trendu Fractal indikuje up-trend.

  celý článek »

  US - průmysl v květnu rostl více, než se čekalo

  Americkému průmyslu se v květnu dařilo lépe, než se čekalo, proti dubnu vzrostl objem produkce o 0,6%. A to byl dubnový výsledek revidován směrem nahoru (z -0,6% na -0,3%). Růst šel napříč sektory, klíčový zpracovatelský si připsal stejný růst jako celý..

  celý článek »

  GSG Group začalo s akvizicí CPI

  GSG Group, bývalé Orco Germany, oznámilo provedení první části akvizice českého realitního investora CPI. Radovan Vítek vložil do GSG 1,8 mil. akcií CPI a obdržel za ně 577 mil. nových akcií GSG. Kupní cena akcií GSG je 0,47 EUR/akcie.

  celý článek »

  VH Pegasu schválila divi 1,1 EUR = cca 5% výnos

  Akcionáři společnosti Pegas Nonwovens schválili na včerejší valné hromadě dividendu ze zisku roku 2013 ve výši 1,1 EUR na jednu akcii, což znamená hrubý dividendový výnos 5 %. Rozhodným dnem je 17. října a výplata začíná 29. října.

  celý článek »

  Project Syndicate: Falešné přiznání MMF

  "Musím si před vámi kleknout?" zeptala se výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová reportéra BBC Andrewa Marra. Lagardeová se omlouvala za špatnou předpověď nedávné hospodářské výkonnosti Velké Británie ze strany MMF a především za dlouhodobější kritiku fiskálních úsporných opatření prosazovaných vládou premiéra Davida Camerona.

  celý článek »

  Euro na začátku týdne mírně silnější

  Euru se na začátku tohoto týdne dařilo, když posílilo o 0,2 %. Kurz USD/EUR se tak posunul z ranních úrovní okolo 1,3540 na 1,3565. Nejbližší významnější technická resistence se nachází na úrovni 1,3614/39, od které by se dle...

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí