• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,595 ↑
  CZK / CNY 3,186 ↑
  CZK / DKK 3,390 ↑
  CZK / EUR 25,290 ↑
  CZK / CAD 16,917 ↑
  CZK / PLN 5,887 ↑
  CZK / CHF 26,099 ↑
  CZK / USD 23,125 ↑
  CZK / GBP 30,128 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Červen 2014

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

  Změna klimatu a zruinovaní investoři

  Kolik fosilních paliv nakonec spálíme? To není jen otázka pro ty, kteří se zajímají o změnu klimatu. Zajímat by to mělo rovněž investory, a to i v případě, že se domnívají (podle mého názoru absurdně), že celé zkoumání klimatických změn je jen jeden velký podvod.

  celý článek »

  Sázky na pokles na Wall Street dále vzrostly

  V noci zveřejněná pravidelná statistická data burz ukazují na nárůst objemu krátkých pozic v první polovině tohoto měsíce. Na Nasdaq nárůst shortů trvá již třetí reportované období v řadě, navíc byl nyní vůbec nejsilnější za více než 2,5 roku.

  celý článek »

  Pražská burza oslabila pod tíhou bank a ČEZu

  Pražská burza oslabila v tomto týdnu již potřetí v řadě, když index PX ztratil 0,98 %. Západoevropské burzy rovněž v závěru oslabují, když dohánějí včerejší propad na Wall Street a optimismus nepřidala ani horší makrodata z USA.

  celý článek »

  Evropské burzy dnes ztrácí přibližně 1 %

  Západoevropské akciové indexy dnes padají zhruba o 1 % , když se na evropské burzy přelila špatná nálada ze zámořských trhů způsobená mimo jiné rostoucím násilím v Iráku. K tomu se odpoledne přidaly revidované údaje o americkém HDP za...

  celý článek »

  Koruna před zasedáním ČNB mírně posílila

  Koruna během středečního obchodování pokračovala v pomalém umazávání svých pondělních ztrát. Oproti svému úternímu závěru si česká měna připsala zhruba desetinu procenta, když se na mezibankovním trhu posunula směrem k úrovni 27,42 CZK/EUR.

  celý článek »

  Velké zklamání z propadu HDP v USA

  Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu v USA klesly o procento. Analytici oslovení společností Bloomberg očekávali pokles pouze o 0,2 %. Bez zahrnutí dopravních prostředků klesly objednávky o 0,1 %, čekal se 0,3 % růst.

  celý článek »

  Pražské služby, a.s. - Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti Pražské služby, a.s. konanou dne 17.7.2014

  Pražské služby , a.s.(IČ: 60194120) Povinně zveřejňovaná informace Společnost Pražské služby, a.s., se sídlem Praha 9, Pod Šancemi 444/1, IČ: 60194120, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 2432 (dále jen „Společnost“), zveřejňuje: Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti Pražské služby, a.

  celý článek »

  Evropu straší trio ekonomických problémů

  Autor: Petr Pozník Evropu v současné době straší trio ekonomických problémů, které ohrožují sociální stabilitu a prosperitu celého kontinentu. Všechny tři problémy se točí kolem pojmu jedno procento.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na středu 25.06.2014

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 24.6.Změna25.6. Americký dolar USD 1 20.1570 -0.04%20.1470...

  celý článek »

  České bankovnictví přestojí i krizi

  Na konci minulého týdne vydala americká agentura Moody’s zprávu, ve které drží negativní výhled na český bankovní sektor. Hlavním důvodem je prostředí nízkých úrokových sazeb, které pro banky znamená nízké příjmy z depozitních produktů.

  celý článek »

  JP Morgan zvyšuje doporučení na METRO

  Akcie Metra dnes posilují téměř o 2% a dostaly se těsně pod hranici 32 euro, což jsou nejvyšší hodnoty za poslední tři měsíce. Metro je tak dnes jedna z mála akcií, které se obchodují v Německu v plusových hodnotách.

  celý článek »

  Technika pro dnešní den: GBP/NZD, AUD/CAD, BOSSA USD

  Měnový pár GBP/NZD po výprodeji, který doprovázel libru v první polovině června, konsoliduje v trojúhelníkové formaci. Z technického hlediska je důležité sledovat a čekat na opuštění formace, přičemž směr prolomení trojúhelníku by měl indikovat...

  celý článek »

  EU prudce sníží cenové limity pro mobilní datový roaming

  Evropská unie od začátku července sníží cenové limity pro mobilní datový roaming o více než polovinu oproti loňskému létu. Používání map, sledování videa či procházení e-mailů v chytrých mobilních telefonech při cestování po EU tak ještě více zlevní.

  celý článek »

  Buffettovo tajemství úspěchu

  Hodně se toho napsalo o tom, že Warren Buffett v uplynulých pěti letech býčího trhu hned čtyřikrát prohrál se svým portfoliem souboj s širokým akciovým indexem S&P 500. Jak ve výroční zprávě svého fondu Berkshire Hathaway sám Buffett vypočítává, v...

  celý článek »

  Studentské půjčky - mohou odstartovat další kolo krize?

  O studentských půjčkách ve Spojených státech ne u nás nedávnou psalo, zejména v souvislosti s tím, že absolventi vstupují do života v průměru s dluhem 30 tisíc dolarů. Z individuálního hlediska vytváří každému základní problém při startu do života.

  celý článek »

  Britská síť nemocnic Spire se připravuje na IPO

  Druhý největší britský řetězec nemocnic dnes potvrdil, že se připravuje na červencové uvedení svých akcií na londýnskou burzu. Společnost Spire Healthcare chce v rámci IPO získat okolo 315 miliónů liber nového kapitálu, který hodlá použít na další...

  celý článek »

  Evropa čtvrtý den v řadě oslabuje; GDF Suez -3 %, Alstom +3 %

  Evropské akciové trhy oslabují již čtvrtým dnem v řadě a navazují tak na obdobný vývoj na burzách ve Spojených státech a v Asii. Napětí přetrvává ohledně situace v Iráku a na Ukrajině, ale pozornost míří rovněž na reportovaná makrodata, když odpoledne budou zveřejněny objednávky zboží dlouhodobé spotřeby nebo údaj o HDP ze Spojených států.

  celý článek »

  Fr. vláda prodá své akcie v GDF Suez

  Francouzská vláda hodlá odprodat svůj 3,1% podíl ve společnosti GDF Suez (75 mil. kusů). Získané peníze chce použít na koupi podílu ve strojírenské firmě Alstom. V případě zájmu je pak stát připraven odprodat až 3,6 % podílu.

  celý článek »

  Jak se zajistit před černou labutí?

  Autor: Lukáš Holan Investoři se hrnou do nových strategií, které by jim měly zajistit profit při dalším selhání trhů – tzv. Black swan událostí. Jedním z těchto produktů, který by měl zajišťovat ochranu před zmíněným rizikem, je Horizons Universa US...

  celý článek »

  Rozbřesk - Makroekonomická berlička

  Španělsko, Itálie, Anglie a velmi pravděpodobně i Portugalsko - vše velmi silné evropské týmy na mistrovství světa v Brazílii končí. Naopak postupující místa obsadila převážně mužstva z Latinské Ameriky.

  celý článek »

  Plosser (Fed): Růst sazeb se blíží

  Ekonomika podle něj pokračuje v zotavování, postupně a vytrvale. To vede k trvajícímu poklesu nezaměstnanosti. Fed by to podle něj měl zohlednit ve svém prohlášení po zasedání FOMC a měl by naznačit, že se ekonomika blíží k naplnění jeho cílů (a tedy k...

  celý článek »

  US trhy na konci kvartálu vybíraly zisky

  Zámořské trhy nedokázaly i přes solidní makrodata udržet růst z úvodu seance, sentiment negativně ovlivnilo opětovné vyhrocení situace v Iráku. Dle deníku Wall Street Journal zabilo syrské válečné letadlo na západě Iráku nejméně 50 lidí.

  celý článek »

  Euro bez výraznějšího trendu

  Během včerejšího obchodování kurz eura vůči dolaru nejprve posílil směrem k úrovni 1,363 EUR/USD, aby v odpoledních hodinách zamířil zpět k hladině 1.36 EUR/USD. V celodenní statistice tak evropská měna skončila beze změny.

  celý článek »

  Pražská burza odepsala 1,27 %, nejvíce od 8. dubna

  Pražská burza včera odepsala 1,27 %, což představuje největší propad od 8. dubna. Západoevropské burzy se po většinu dne pohybovaly v červených číslech, avšak po lepších makrodatech ze zámoří postupně obracely do zelených čísel.

  celý článek »

  Válka, která změnila vše

  Chladná čísla ukazují velkou část hrůz, které přinesla první světová válka. Zemřelo v ní více než 9 milionů lidí, zraněno jich bylo více než dvakrát tolik.

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí