• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,595 ↑
  CZK / CNY 3,186 ↑
  CZK / DKK 3,390 ↑
  CZK / EUR 25,290 ↑
  CZK / CAD 16,917 ↑
  CZK / PLN 5,887 ↑
  CZK / CHF 26,099 ↑
  CZK / USD 23,125 ↑
  CZK / GBP 30,128 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Červen 2014

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

  Jak obchodovala Amerika 18. 6. 2014

  Středa byla očekávaným dnem, kdy ve večerních hodinách končilo dvoudenní zasedání FEDu. Indexy se během dne, před vystoupením Yellen, vyvíjely nevýrazně a v mírné ztrátě. Po zveřejnění závěrů FEDu se však indexy vydaly na sever a den končily s více než...

  celý článek »

  Najděte, co je na obrázku špatně ...

  Většina z nás se asi setkala s hrami typu „najdi tři rozdíly mezi obrázky“, nebo „najdi, co na obrázek nepatří“. Vybavily se mi při pohledu na jeden z grafů uvedených v čtvrtletníku od JPMorgan (57,28 USD, -0,25%).

  celý článek »

  Přešlapování na místě

  Nízká volatilita, mírný optimismus a vyčkávání - to vše jsou charakteristiky dnešního obchodního dne v Evropě. Německý index DAX dnes krátce po začátku obchodování projevoval touhu dotknout se magické hranice 10.000 bodů, ovšem na úrovni 9.

  celý článek »

  Summers: Při krizi nelze sázet jen na záchranu bank

  Zdá se, že kniha House of Debt, kterou napsali Atif Mian a Amir Sufi, bude nejvýznamnější ekonomickou knihou letošního roku. Možná, že to dokonce bude nejdůležitější kniha z titulů, které pojednávají o poslední finanční krizi a recesi.

  celý článek »

  BMW chce ušetřit ročně 3-4 mld. EUR

  Podle agenturních zpráv chce německá automobilka BMW v rámci nového úsporného plánu snížit své roční výdaje o 3-4 mld. EUR. Vedení je údajně nespokojené se strukturou nákladů v rámci britské značky Mini a také u menších modelů domácího BMW.

  celý článek »

  Rozhodnutie FOMC a vplyv na pár EURUSD

  Zasadnutia FOMC patria medzi najdôležitejšie udalosti na finančnom trhu. Po tom, čo začal mať Fed okrem zverejnenia vyhlásenia o menovej politike aj tlačovú konferenciu, sú štyri zasadnutia do roka ešte dôležitejšie. Túto novú stratégiu začal ešte...

  celý článek »

  Koruna se vrátila k hodnotám ze začátku měsíce

  Všechny středoevropské měny se dnes obchodovaly ve velmi úzkých pásmech. Netradičně byl největší pohyb kurzu koruny, která se z ranní úrovně 27,43 CZK/EUR po poledni přiblížila kurzu 27,50. Své oslabení však česká měna stihla ještě mírně...

  celý článek »

  Singer (ČNB): Spotřebitelé i firmy začínají utrácet

  V debatě o měnové politice, naší i třeba kolegů ve Fedu, BoE či ECB, se stále opakuje pochybnost o tom, zda spotřebitelé i firmy skutečně v podmínkách cenového poklesu a velmi nízkých či nulových úrokových měr odkládají či zdržují spotřebu a investice.

  celý článek »

  M. Singer: Spotřebitelé i firmy začínají utrácet

  V debatě o měnové politice, naší i třeba kolegů ve Fedu, BoE či ECB, se stále opakuje pochybnost o tom, zda spotřebitelé i firmy skutečně v podmínkách cenového poklesu a velmi nízkých či nulových úrokových měr odkládají či zdržují spotřebu a investice.

  celý článek »

  Zápisnica BoE: sadzby môžu rásť už v roku 2014

  Bank of England (BoE) dnes zverejnila zápisnicu zo zasadania, ktoré sa konalo 4. a 5. júna 2014. Prinášame sumarizáciu názorov Monetary Policy Committee (MPC) na finančný trh, ekonomiku a menovú politiku. Finančný trh BoE vníma, že trh započítal...

  celý článek »

  ČEZ chce letos snížit náklady o 2,2 mld. Kč

  Skupina ČEZ chce letos snížit své náklady celkově o 2,2 mld. Kč. V minulém týdnu firma oznámila, že hodlá v příštích dvou letech snížit své náklady cca o 16%, který se bude týkat také propouštění části zaměstnanců.

  celý článek »

  Kurz libry se tlačí na dvouletá maxima

  Po proražení silné S/R úrovně na hodnotě 1,50, se kurz měnového páru GBP/CHF dostal k hodnotám těsně pod 1,53. Tady to v současné chvíli vypadá přinejmenším na stagnaci a možná i nějakou větší korekci.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na středu 18.06.2014

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 17.6.Změna18.6. Americký dolar USD 1 20.2270 +0.18%20.2650...

  celý článek »

  ČEZ chce letos snížit provozní náklady o 2,2 mld. korun

  Energetická společnost ČEZ ještě letos zahájí sérii dalších úsporných opatření, které sníží stálé provozní náklady firmy o 2,2 miliardy korun. V červnovém vydání firemního časopisu zaměstnanců Skupiny ČEZ to napsal generální ředitel firmy Daniel Beneš.

  celý článek »

  10letý T Note před Fedem mírně roste

  10letý T Note roste 0,1% d/d na 124,0. Obchodování poslední týden bylo charakterizováno konsolidací kolem klíčové podpůrné úrovně 124,2. Trh tradičně strnul vzhledem k tomu, že Fed vydá rozhodnutí monetární politiky včetně ek. projekcí (20.00 SEČ) a.

  celý článek »

  Akcie německých energetik útočí na roční maxima.

  Oba dva energetičtí giganti obchodovaní na německé burze, tj. společnosti E.ON (14,55 Euro, +0,87 %) a RWE (30,13 Euro, +2,31 %), momentálně atakují svoje více než roční maxima. Děje se tomu i přes fakt, že cena silové elektřiny na světových trzích se...

  celý článek »

  Indie vedená Módím představuje investiční lákadlo

  Kisan Ratilal Choksey byl od doby, kdy v roce 1979 založil stejnojmennou investiční společnost, svědkem přetočení více než 20 býčích trhů v Indii do medvědích. V rámci interview v sídle společnosti Kisan Ratilal Choksey Shares & Securities v indické...

  celý článek »

  Boje v Iráku dále zdražují cenu ropy

  Pokračování násilností v Iráku vede ke zvyšování ceny ropy a obavám o stabilitu dodávek této strategické suroviny. Dnes byly zveřejněny (další) informace o útoku sunnitských radikálů na největší rafinerii v Iráku.

  celý článek »

  J.Korb: Čekání na FED, tlak na bankovní tituly v ČR (video)

  Akcie bankovních společností se dostávají pod tlak. Trhy jinak přešlapují na místě a čekají na večerní zasedání amerického FEDu. VideoPlayer('d486021a-80e9-4cc0-baf3-95242e9b8c09','-1' ,'28241'); Uvedený videokomentář vyjadřuje názor makléře Patria Direct a nelze jej považovat za jednotné stanovisko společnosti Patria.

  celý článek »

  Hovězí vzrostlo na historický rekord

  Cena hovězího masa během včerejšího obchodování (17.6.2014) na burze Chicago Mercantile Exchange (CME) vzrostla na nové historické maximum v úrovni 147,75 centů za libru. Překonalo tak cenu z dubna roku 2011, která činila 147,625.

  celý článek »

  Indexy důvěry ZEW již pod vlivem ECB

  Včerejší přehled červnových indexů důvěry německého institutu ZEW ukázal velmi uspokojivé hodnocení současného stavu v Německu a relativně dobré vnímání v rámci eurozóny. Ekonomická očekávání na období příštích šesti měsíců mají zrcadlový charakter a...

  celý článek »

  Kurzové pohyby měn a jejich vliv na akciové ETF

  Měnové riziko může výrazně ovlivnit výkonnost akciových ETF. Mnoho investorů investujících na zahraničních trzích nebere v potaz kurzové změny měn, skutečnost je ale taková, že tyto pohyby jsou jedním z faktorů, které ovlivňují realizované výnosy na...

  celý článek »

  Oči investorů se dnes upírají směrem k Fedu

  Oči investorů se dnes budou soustředit na Fed, který rozhodne o nastavení tempa programu kvantitativního uvolňování (QE; očekává se snížení z 45 na 35 mld. $ měsíčně) i o úrokových sazbách (zde se ale změna ještě nějakou dobu nečeká).

  celý článek »

  Výsledky Adobe za 2Q překonaly odhady

  Adobe za 2Q tohoto roku vykázala EPS 37c vs očekávání 30c. Tržby byly v souladu s odhady. Firmě se daří lákat zákazníky na jejich cloudové služby. Společnost na výsledky po trhu reagovala růstem 10 %.

  celý článek »

  GE chce odlišit svou nabídku na Alstom od Siemensu

  GE jedná s francouzskou vládou o zachování míst, investicích a dalších podrobnostech obchodu. Chtějí si tak zlepšit vyjednávací podmínky ve snaze koupit Alstom, o který se přetahují se Siemensem. Jejich záměrem je odlišit svoji nabídku od té od Siemensu.

  celý článek »

  Dolar své včerejší zisky ráno lehce koriguje

  Dolar včera posílil, s blížícím se výsledkem jednání Fedu ale dnes dopoledne lehce ztrácí a aktuálně se jeho kurz k euru nachází na 1,3555. Spolu s tím vidíme také lehkou korekci na amerických výnosech, které včera stouply.

  celý článek »

  US trhy v úterý lehce rostly

  Americké akciové trhy si během úterní obchodní seance připsaly mírné zisky, když investoři očekávají záznam ze zasedání FOMC a následně tiskovou konferenci Yellenové. Trhy po zklamání z inflace, která se mírně zvýšila, otočily do zelených čísel hlavně...

  celý článek »

  Euro před zasedáním americké centrální banky ztrácí

  V průběhu včerejšího dne si euro odepsalo 0,2 %, když oslabilo na úroveň 1,3542 USD/EUR. Směrem dolů se Euro vydalo především před zveřejněním dat ve Spojených státech. Přestože data z trhu nemovitostí přinesla zklamání, inflace v květnu rostla...

  celý článek »

  Pražská burza by měla otevřít na nízkých objemech

  Pražská burza ukončila pondělní obchodní seanci na červené nule, když index PX ztratil 0,04 %.Elektrárenská společnost ČEZ (600 CZK, 0,00%) ztratila 0,7 % na 600 Kč a v červeném zakončil i těžař NWR (9,65 CZK, 0,00%), který klesnul o 0,5 % na 9,65 Kč.

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí