• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,314 ↑
  CZK / CNY 3,191 ↑
  CZK / DKK 3,316 ↑
  CZK / EUR 24,740 ↑
  CZK / CAD 16,826 ↑
  CZK / PLN 5,654 ↑
  CZK / CHF 25,959 ↑
  CZK / USD 23,154 ↑
  CZK / GBP 29,386 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Červen 2014

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

  Evropa uzavřela týden se ziskem, v čele banky a telekomunikace

  V zelených číslech zakončily poslední obchodní den týdne evropské akciové trhy, když oporou byla důležitá data ze Spojených států. Nezaměstnanost i přes i přes odhadovaný růst na 6,4 % zůstala na 6,3 %, tedy na nejnižší úrovni za posledních šest let a zároveň bylo vytvořeno 217 tis.

  celý článek »

  Koruna v uplynulém týdnu marginálně posílila

  Česká koruna si během minulého týdne připsala marginální zisky, když vůči euru posílila o 0,1 % na 27,46. Ani volatilita nebyla vysoká, když se kurz CZK/EUR držel v pásmu 27,43-27,51. Výrazněji si polepšil polský zlotý, který přidal 0,9 %.

  celý článek »

  Akciové trhy končí týden v ziscích

  Závěr týdne se akciovým burzám v Evropě i Spojených státech povedl. Růst indexů má společného jmenovatele, čímž je kombinace měnového stimulu ECB a příznivých dat z amerického trhu práce. Evropský Stoxx 600 přidává zhruba šest desetin...

  celý článek »

  Amazon chce zatopit Applu a Samsungu vlastním smartphonem

  Americký Amazon, který je světovou jedničkou mezi internetovými zasilateli, oznámil, že později v průběhu června představí vlastní smartphone, kterým by chtěl vstoupit na lukrativní trh s chytrými telefony s ambicí konkurovat prodejům Applu či Samsungu.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pátek 06.06.2014

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 5.6.Změna6.6. Americký dolar USD 1 20.2360 -0.51%20.1320...

  celý článek »

  Bundesbank snížila odhady inflace

  Bundesbanka snížila své projekce pro vývoj inflace v největší unijní ekonomice. Německá centrální banka nově odhaduje letošní inflaci na 1,1% oproti prosincovým odhadům na úrovni 1,3%. V roce 2015 ceny porostou o 1,5% a o 1,9% v roce 2016.

  celý článek »

  Papírové peníze jsou už jen pozůstatkem minulosti

  Pokud bychom se zbavili peněz v jejich fyzické podobě a plně je nahradili penězi elektronickými, zabili bychom dvě mouchy jednou ranou. V první řadě bychom eliminovali problém snižování sazeb pod nulu, kterému po poslední krizi čelí řada centrálních bank.

  celý článek »

  Britská libra přidala na volatilitě

  Dnešní obchodování na měnovém páru GBP/CHF se neslo v duchu včerejšího závěru, kdy se kurz páru ustálil pod S/R úrovní 1,50. Cena páru GBP/CHF se v poslední době nevyznačuje přílišnou volatilitou a počátek obchodního týdne se nesl v duchu čekání na...

  celý článek »

  Zlato před zaměstnaností na týdenním maximu

  Zlato stagnuje d/d na 1254. Strnutí trhu souvisí s čekáním na zaměstnanost USA (březen květen). Čeká se sice zpomalení expanze, ta by ale měla být stále solidní. Trh uplynulý týden zkonsolidoval poklesy z konce května, silná úroveň podpor s...

  celý článek »

  Zlato před zaměstnaností na týdenním maximu

  Zlato stagnuje d/d na 1254. Strnutí trhu souvisí s čekáním na zaměstnanost USA (březen květen). Čeká se sice zpomalení expanze, ta by ale měla být stále solidní. Trh uplynulý týden zkonsolidoval poklesy z konce května, silná úroveň podpor s...

  celý článek »

  Německý index DAX překonal hranici 10.000 bodů!

  5.6.2014 je datum, které se zapíše do dějin akciových indexů jako den, kdy německý index DAX poprvé ve své historii překonal hranici 10.000 bodů. Stalo se tomu v návaznosti na oznámený balík opatření ECB. Index se nakonec zastavil na maximální hodnotě 10.

  celý článek »

  D. Marek: Platební bilance ČR v 1. čtvrtletí - Historický obrat vnější (ne)rovnováhy

  Posledních 20 let byla jednou ze základních charakteristik české ekonomiky vnější nerovnováha ve smyslu deficitu běžného účtu platební bilance. V roce 1996 dosáhl schodek 6,4 procenta HDP a tento rozsah vnější nerovnováhy byl jednou z příčin měnové krize v roce 2007, při níž byl tlak na oslabení kurzu koruny tak velký, že ČNB musela opustit režim pevného kurzu koruny.

  celý článek »

  Vyhlášení ECB a dopad na měnový trh

  Včerejší obchodní seance byla primárně zaměřená na vyhlašování evropské centrální banky. ECB snížila depozitní sazbu do záporných hodnot, která přišla s balíkem pro uvolnění měnové politiky.

  celý článek »

  U poctivé české firmy víte, zač platíte…

  Když si kupujete náplně do svých tiskáren, ať už tonery do laserových tiskáren či inkoustové náplně do inkoustových tiskáren, víte, zač platíte? Mnozí spotřebitelé (nejen firemní, ale i domácí uživatelé) se snadno nechají zlákat nezvykle nízkou cenou.

  celý článek »

  Po zasedání ECB, před NFP, přehled událostí

  Hlavními událostmi dnešního dne mají být zprávy z trhu práce z USA. Očekává se, že Spojené státy vytvořily v květnu mimo zemědělský sektor více než 200 000 nových pracovních míst. Potvrdí-li se takovéto číslo, bude to podle všeho dalším pozitivním...

  celý článek »

  Bundesbank zvýšila projekci hospodářského růstu

  Německá centrální banka ve svém jarním reportu nově odhaduje, že německé hospodářství poroste v tomto roce o 1,9 %. To je více než prosincový odhad, který činil 1,7 %. Pro rok 2015 pak Bundesbank odhaduje růst HDP o 2 % a v roce 2016 o 1,8 %.

  celý článek »

  Pražská burza dnes zahájila obchodní seanci mírným růstem 0,16 %

  Pražská burza zahajuje poslední obchodní seanci tohoto týdne mírným růstem, index PX připisuje 0,16 %. Ostatní trhy ve středoevropském regionu obchodují podobně – německý DAX získává 0,05 %, rakouský ATX obchoduje výše o 0,14 %, polský WIG roste o 0,20 % a maďarský BUX obchoduje níže o 0,26 %.

  celý článek »

  NWR: Konferenční hovor k restrukturalizaci

  Management NWR na včerejším konferenčním hovoru k plánované finanční restrukturalizaci řekl, že nemá flexibilitu plán případně upravit a v případě jeho neschválení by musel přejít na alternativní plán (tím je zjevně insolvence).

  celý článek »

  ČR - stavebnictví v dubnu rostlo o 8%

  Stavební produkce v dubnu 2014 vzrostla meziročně reálně o 8,0 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 5,7 % stavebních povolení méně a jejich orientační hodnota klesla o 10,2 %. Bylo zahájeno meziročně o 18,5 % bytů méně. Dokončeno bylo o 23,7 % bytů méně.

  celý článek »

  Deutsche B. zveřejila podrobnosti k navýšení jmění

  Deutsche Bank zveřejnila informace k navýšení kapitálu. Současní akcionáři mají právo upsat 5 akcií za každých 18, které drží. Cena nových akcií byla stanovena na 22,5 EUR. Termín pro uplatnění práva úpisu je od 6. do 24. června, přičemž od 6. do 20.

  celý článek »

  Unipetrol oznámil modelové marže za květen

  Unipetrol oznámil modelové marže za květen tohoto roku. Modelová rafinační marže klesla z dubnových 2,4 USD/b do záporného teritoria -0,1 USD/b (0,8 USD/b před rokem). Rozdíl Brent- Ural se naopak zlepšil na 2,0 USD/b (1,1 USD/b v dubnu a 0,5 USD/b před..

  celý článek »

  Průmyslová výroba i export v Německu rostou

  Výroba v německém průmyslu v dubnu po březnovém propadu oživila, růst však zaostal za očekáváním. Německé ministerstvo hospodářství dnes oznámilo, že průmyslová výroba se v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšila o 0,2 procenta, když v březnu naopak o 0,6 procenta klesla.

  celý článek »

  Obchodování na zámořských akciových trzích

  Americký indexy přes velmi pozvolný rozjezd do čtvrteční seance si nakonec připsaly slušné zisky v reakci na zasedání Evropské centrální banky. S&P 500 vzrostl o 0,7 %, Dow Jones o 0,6 % a technologický Nasdaq dokonce o více jak jedno procento.

  celý článek »

  Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách

  Praha Pražská burza včera zakončila poměrně volatilní obchodní seanci růstem, když index PX připsal 0,36 %. Finanční sektor se včera obchodoval smíšeně – Erste bank vylétla o 1,69 % na 708,80 Kč, když během obchodní seance obchodovala i u 720 Kč.

  celý článek »

  Pražská burza by měla otevřít růstem

  Pražská burza včera zakončila poměrně volatilní obchodní seanci růstem, když index PX připsal 0,36 %. Finanční sektor se včera obchodoval smíšeně – Erste bank vylétla o 1,69 % na 708,80 Kč, když během obchodní seance obchodovala i u 720 Kč.

  celý článek »

  Euro v reakci na snížení sazeb posílilo

  Společná evropská měna v celkovém pohledu posílila, a to i přes snížení úrokových sazeb vyhlášených Evropskou centrální bankou. Samotná proinflační opatření nebyla takového rázu jaký trhy očekávaly.

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  Ceny výrobců v průmyslu rostou méně, než se čekalo, v zemědělství nadále výrazně padají. ČNB proto nezmění svůj výhled ohledně snižování úrokových sazeb, ty tak letos klesnou na 4,5 procenta

  Ceny průmyslových výrobců v květnu meziročně vzrostly o jedno procento. Citelně tak zaostaly za očekáváním analytiků. Ti předpokládali vzestup o dvě procenta. Klesly totiž zejména ceny potravinářských výrobků, a to o 3,7 procenta.

  celý článek »

  Ceny v zemědělství i nadále klesají

  Čísla, která dnes zveřejnil ČSÚ, ukázala, že pokles cen zemědělských výrobců postupně zpomaluje. Ačkoliv ceny meziročně klesají již třináct měsíců v řadě, dvouciferné tempo, kterého se zpočátku držely, zřejmě brzy opustí.

  celý článek »

  Economist: Ve volbách zvítězí Trump

  Prognóza z dílny Economist stanovuje pravděpodobnost 2:3, že zvítězí Trump v prezidentských volbách, respektive, že získá většinu volitelů. Válka v Gaze rozděluje demokraty a spojuje republikány, odpuštění studentských půjček Bidenem byl krok k jeho...

  celý článek »

  UP World LNG Shipping Index: Dočasný pokles

  UP World LNG Shipping Index po řadě mírných pohybů udělal konečně pohyb větší, bohužel směrem dolů. Tentokrát tomu nezabránily ani dvě největší společnosti v indexu Nakilat a Golar LNG, protože až na jednu výjimku zůstaly osamocené. UPI se ale zastavilo p

  celý článek »

  Bitcoin (17.06.2024) - Graf dne

  Kryptoměny na začátku týdne rozšiřují poklesy. Bitcoin na začátku pondělní seance ztratil téměř 0,7 %, Ethereum téměř 1,5 % a Solana téměř 2,2 %. V pátek jsme zaznamenali další po sobě jdoucí čistý denní odliv téměř 190 milionů USD ze spotových ETF. Pr...

  celý článek »

  FED jako významný hráč na finančním trhu

  Ve světě financí, kde se naše pozornost často upírá k různým institucím a zkratkám, jedna z nich vyniká svým častým zmiňováním v analýzách i médiích všeho druhu. Mluvíme o FEDu, neboli americké centrální bance.

  celý článek »

  Oživení spotřeby podpořilo ekonomický růst (audio)

  Česká ekonomika v 1. čtvrtletí 2024 mírně mezičtvrtletně i meziročně vzrostla. Dál pokračovalo oživení spotřeby domácností, které bylo provázáno se zmírněním inflace cen a reálným posílením mezd. Meziročně i mezičtvrtletně klesala investiční aktivita

  celý článek »

  Finance v českých domácnostech

  Jaké jsou finanční příjmy v českých domácnostech a jak se vyvíjely v čase? Kolik lidí si nemůže dovolit nový nábytek nebo dovolenou? Kdo je nejvíc ohrožený příjmovou chudobou či materiální a sociální deprivací?

  celý článek »

  Proč Euro 2024 německé ekonomice nepomůže?

  Německá ekonomika dostává v posledních měsících často nálepku “nemocného muže” Evropy. I když toto přirovnání není vždy férové a nebere v potaz vyšší cykličnost německého hospodářství a zejména o poznání utaženější rozpočtovou politiku

  celý článek »

  Ranní shrnutí (17.06.2024)

  Páteční obchodování na Wall Street skončilo smíšeně. Technologický index Nasdaq byl jediným benchmarkem, který zaznamenal nějaké mezidenní zisky, nicméně ty nepřesáhly 0,15 %. Ostatní indexy klesaly, přičemž nejhůře si vedl index Russell 2000, který zt...

  celý článek »