• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,314 ↑
  CZK / CNY 3,191 ↑
  CZK / DKK 3,316 ↑
  CZK / EUR 24,740 ↑
  CZK / CAD 16,826 ↑
  CZK / PLN 5,654 ↑
  CZK / CHF 25,959 ↑
  CZK / USD 23,154 ↑
  CZK / GBP 29,386 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Červen 2014

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

  Jak obchodovala Amerika 13. 6. 2014

  Trhy v pátek stagnovaly a z týdenního pohledu se jednalo, po třech týdnech růstu, o první týden ztrátový. Denní objemy však zatím byly v průběhu týdne slabé a zdá se, že investoři spíše vybírají zisky při nedostatku pozitivních zpráv, které by měly sílu..

  celý článek »

  Evropa v závěru umazala většinu ztrát, v plusu zakončily ropné společnosti (+1,2 %)

  V blízkosti včerejšího závěru dnes opět zakončily evropské akciové trhy, které tak dokázaly zkorigovat většinu ztrát z průběhu obchodování. Nervozita panovala především z možné eskalace konfliktu v Iráku, když nepříznivě vyzněla i data ze Spojených států, kde index spotřebitelské důvěry Univerzity Michigan v červnu dosáhl 81,2 b.

  celý článek »

  Pražská burza v závěru týdne oslabila pod tíhou akcií VIG

  Pražská burza v závěru týdne oslabila o 0,45 %, když za celý týden odepsala 0,4 %, a tak si přerušila sérii tří týdenních růstů v řadě. Index PX následoval v poklesu západoevropské burzy, které v závěru oslabují v návaznosti na obavy z eskalujícího konfliktu v Íráku.

  celý článek »

  Koruna v týdnu nejsilnější od konce května

  Česká měna v průběhu týdne otestovala hladinu 27,40 CZK/EUR a dosáhla tak nejsilnější úrovně za poslední tři týdny. Během páteční seance však své zisky mírně zkorigovala oslabením k úrovni 27,45 CZK/EUR.

  celý článek »

  BOE vyhnala GBP/USD k pětiletému maximu

  Autor: Jan Budík Včerejší pohyb na měnovém páru GBP/USD vyplnil očekávání z průběhu tohoto obchodního týdne, kdy se předpovídalo další zaútočení na pětileté maximum na hodnotě 1,7000.

  celý článek »

  US - index výrobních cen v květnu nečekaně poklesl

  Index výrobních cen (PPI) v USA v květnu poklesl o 0,2% oproti dubnovému růstu o 0,6% a oproti trhem očekávanému růstu o 0,1% při celkovém rozpětí odhadů od -0,3 do +0,5%.V meziročním srovnání PPI zpomalil růst na 2% oproti dubnovým 2,1%.Tzv.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pátek 13.06.2014

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 12.6.Změna13.6. Americký dolar USD 1 20.2690 +0.04%20.2780...

  celý článek »

  Plyn prudce vzrostl

  Cena plynu ve čtvrtek (12.6.2014) zaznamenala nejvyšší jednodenní procentuální růst od letošního února. Futures kontrakt na zemní plyn s expirací v červenci vzrostl o 5,6 procenta. Růst přišel po aktualizaci zásob zemního plynu ve Spojených státech.

  celý článek »

  Akciové trhy korigují třetí den v řadě.

  Sílící nepokoje v Iráku spojené s indexy na historických maximech jsou spouštěčem korekce na akciových trzích. Evropské indexy dnes ztrácejí asi 0,75 % a korigují tak již třetím dnem v řadě. O nějaké výrazné panice však nemůže být řeč.

  celý článek »

  Technika pro dnešní den: GBP/JPY, FCOPPER, USD/CAD

  Měnový pár GBP/JPY se díky Carneyho slovům o možnosti dřívějšího zvýšení úrokových sazeb vymanil z dlouhodobé konsolidující trojúhelníkové formace. Proražení útvaru směrem nahoru indikuje další posilování libry vůči jenu a testování předchozích...

  celý článek »

  Bohatí jsou jiní než my ...

  Příjmová nerovnost se stává hlavním bodem debat o ekonomické politice. Dochází k prudkému růstu podílu, který má na celkovém bohatství a příjmech nejbohatší 1 % populace, 0,1 i 0,01 % populace.

  celý článek »

  Zlato před PPI zpět u hlavních rezistencí

  Zlato stagnuje d/d na 1273 blízko dlouhodobých rezistencí. Trh uplynulý týden zkonsolidoval poklesy z konce května, silná úroveň podpor s uvolněním trhu po čtvrtečním zasedání ECB monetární politiky pak vedla trh růstu na multitýdenní maximum. Trh...

  celý článek »

  Zlato před PPI zpět u hlavních rezistencí

  Zlato stagnuje d/d na 1273 blízko dlouhodobých rezistencí. Trh uplynulý týden zkonsolidoval poklesy z konce května, silná úroveň podpor s uvolněním trhu po čtvrtečním zasedání ECB monetární politiky pak vedla trh růstu na multitýdenní maximum. Trh...

  celý článek »

  Nové nástroje k predikci ceny akcií!

  Který indikátor dokáže nejlépe vysvětlit cenové pohyby akciových titulů? Nedávno realizovaný výzkum Jeffa Higginse identifikoval ukazatele lidského kapitálu jakožto nejspolehlivější a nejpřesnější indikátory pro odhad budoucího vývoje burzovních titulů.

  celý článek »

  Pár minut poté ... videokomentář na ropu

  Další ze série videokomentářů, zaměřujících se na technické signály, nabízí bližší pohled na ropu. Informace uvedené ve videokomentáři nejsou investičním doporučením, jde o názor daného makléře na možný budoucí vývoj jím popisovaného aktiva.

  celý článek »

  Pozor na pojištění zdarma v autobazarech

  Na začátku roku se rozhodl Zdeněk pro koupi vozu. Na nový neměl, a tak si vybral ojetinu. Po kratším hledání si v jednom z pražských autobazarů vybral Ford Focus starý pět let za cenu 155 000...

  celý článek »

  NWR: (Ne)čistá sázka na ceny uhlí

  Společnost NWR oznámila detaily restrukturalizace, kterou ale ještě musejí schválit akcionáři. Spekuluje se, že ji nepodpoří a de facto nechají firmu zkrachovat. Sázka na NWR je tak na jedné straně spekulací na její přežití, a na druhé straně vírou v...

  celý článek »

  Evropské trhy v závěru týdne ztrácí, Deutsche Lufthansa díky sníženému doporučení -3 %

  S přibližně půlprocentní ztrátou se na konci týdne pohybují evropské akciové trhy, když investoři kromě vývoje v Iráku sledují reportovaná makrodata. Před začátkem seance byla zveřejněna čísla z Číny, kde průmyslová výroba v květnu vzrostla v souladu s očekáváním o 8,8 % a maloobchodní tržby se zvýšily o 12,5 %, při tržním konsensu na úrovni 12,1 %.

  celý článek »

  Pražská burza v úvodu poslední seance týdne klesá

  Pražská burza v úvodu poslední obchodní seance tohoto týdne klesá, index PX ztrácí 0,25 %. Ostatní trhy v regionu také obchodují v červeném – německý DAX ztrácí 0,45 %, rakouský ATX obchoduje níže o 0,38 %, polský WIG klesá o 0,05 % a maďarský BUX odepisuje 0,38 %.

  celý článek »

  Inflace v Německu klesla na 0,9 %, minimum za čtyři roky

  Meziroční míra inflace v Německu klesla v květnu na 0,9 procenta z dubnové úrovně 1,3 procenta a sestoupila na nejnižší úroveň za téměř čtyři roky. Spotřebitelské ceny klesly proti předešlému měsíci o 0,1 procenta po dubnovém poklesu o 0,2 procenta.

  celý článek »

  Čínský průmysl a maloobchod akcelerují

  Průmyslová produkce v druhé největší ekonomice světa v květnu meziročně vzrostla o 8,8 % a mírně tak akcelerovala oproti dubnovému 8,7% růstu. Dnes zveřejněná data jsou v souladu s konsensem analytiků a nepředstavují pro trhy žádné překvapení.

  celý článek »

  Euro ve čtvrtek zastavilo svůj pokles

  Euro včera na trhu s dolarem zastavilo svůj pokles, když mu prospěly lepší makroekonomické údaje v EMU a horší v USA. Společná evropská měna si tak nakonec připsala mírné zisky 0,1 %, když na mezibankovním trhu uzavřela na úrovni 1,355 USD/EUR.

  celý článek »

  Investiční hvězdy z Goldman Sachs dopadly tvrdě na zem

  Tradeři z Goldman Sachs se těšili až mýtickému postavení. Byli schopni vydělávat svému zaměstnavateli i sami sobě obrovské částky. Celou párty ukončila poslední krize a nová regulace, která bankám v podstatě znemožňuje, aby se na trzích pouštěly do spekulací financovaných vlastním kapitálem.

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  Ceny výrobců v průmyslu rostou méně, než se čekalo, v zemědělství nadále výrazně padají. ČNB proto nezmění svůj výhled ohledně snižování úrokových sazeb, ty tak letos klesnou na 4,5 procenta

  Ceny průmyslových výrobců v květnu meziročně vzrostly o jedno procento. Citelně tak zaostaly za očekáváním analytiků. Ti předpokládali vzestup o dvě procenta. Klesly totiž zejména ceny potravinářských výrobků, a to o 3,7 procenta.

  celý článek »

  Ceny v zemědělství i nadále klesají

  Čísla, která dnes zveřejnil ČSÚ, ukázala, že pokles cen zemědělských výrobců postupně zpomaluje. Ačkoliv ceny meziročně klesají již třináct měsíců v řadě, dvouciferné tempo, kterého se zpočátku držely, zřejmě brzy opustí.

  celý článek »

  Economist: Ve volbách zvítězí Trump

  Prognóza z dílny Economist stanovuje pravděpodobnost 2:3, že zvítězí Trump v prezidentských volbách, respektive, že získá většinu volitelů. Válka v Gaze rozděluje demokraty a spojuje republikány, odpuštění studentských půjček Bidenem byl krok k jeho...

  celý článek »

  UP World LNG Shipping Index: Dočasný pokles

  UP World LNG Shipping Index po řadě mírných pohybů udělal konečně pohyb větší, bohužel směrem dolů. Tentokrát tomu nezabránily ani dvě největší společnosti v indexu Nakilat a Golar LNG, protože až na jednu výjimku zůstaly osamocené. UPI se ale zastavilo p

  celý článek »

  Bitcoin (17.06.2024) - Graf dne

  Kryptoměny na začátku týdne rozšiřují poklesy. Bitcoin na začátku pondělní seance ztratil téměř 0,7 %, Ethereum téměř 1,5 % a Solana téměř 2,2 %. V pátek jsme zaznamenali další po sobě jdoucí čistý denní odliv téměř 190 milionů USD ze spotových ETF. Pr...

  celý článek »

  FED jako významný hráč na finančním trhu

  Ve světě financí, kde se naše pozornost často upírá k různým institucím a zkratkám, jedna z nich vyniká svým častým zmiňováním v analýzách i médiích všeho druhu. Mluvíme o FEDu, neboli americké centrální bance.

  celý článek »

  Oživení spotřeby podpořilo ekonomický růst (audio)

  Česká ekonomika v 1. čtvrtletí 2024 mírně mezičtvrtletně i meziročně vzrostla. Dál pokračovalo oživení spotřeby domácností, které bylo provázáno se zmírněním inflace cen a reálným posílením mezd. Meziročně i mezičtvrtletně klesala investiční aktivita

  celý článek »

  Finance v českých domácnostech

  Jaké jsou finanční příjmy v českých domácnostech a jak se vyvíjely v čase? Kolik lidí si nemůže dovolit nový nábytek nebo dovolenou? Kdo je nejvíc ohrožený příjmovou chudobou či materiální a sociální deprivací?

  celý článek »

  Proč Euro 2024 německé ekonomice nepomůže?

  Německá ekonomika dostává v posledních měsících často nálepku “nemocného muže” Evropy. I když toto přirovnání není vždy férové a nebere v potaz vyšší cykličnost německého hospodářství a zejména o poznání utaženější rozpočtovou politiku

  celý článek »

  Ranní shrnutí (17.06.2024)

  Páteční obchodování na Wall Street skončilo smíšeně. Technologický index Nasdaq byl jediným benchmarkem, který zaznamenal nějaké mezidenní zisky, nicméně ty nepřesáhly 0,15 %. Ostatní indexy klesaly, přičemž nejhůře si vedl index Russell 2000, který zt...

  celý článek »