• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  CZK / AUD 15,685 ↑
  CZK / CNY 3,201 ↑
  CZK / DKK 3,399 ↑
  CZK / EUR 25,360 ↑
  CZK / CAD 17,011 ↑
  CZK / PLN 5,941 ↑
  CZK / CHF 25,982 ↑
  CZK / USD 23,264 ↑
  CZK / GBP 30,176 ↑

  Archiv novinek ze světa financí

  Červen 2014

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

  Energetika jako hit letošního roku

  Energetickým firmám na americkém trhu dominuje Exxon, za ním je v pořadí podle současné kapitalizace Royal Dutch Shell, Chevron Corporation, PetroChina Company, Total, BP, Schlumberger Limited, China Petroleum & Chemical Corp, Petroleo Brasileiro Petrobras, ConocoPhillips, Statoil a Eni.

  celý článek »

  Mírná technická korekce

  Evropské akcie se dnes během dne pohybovaly v bočním trendu bez výrazných změn. Asijské indexy v noci dorovnávaly americké zisky z předešlého dne. V 14:30 přišly z USA žádosti o podporu. Reportovaná čísla byla v souladu s odhady.

  celý článek »

  M. Mobius: Nigérie – africký gigant

  Jsem fanouškem frontier markets již nějakou dobu obzvláště pokud jde o Afriku, a částečně také o investování v Nigerii. Sedmého až devátého května, hlavní město Nigérie Abuja, mělo čest hostovat Světové Ekonomické Fórum pro Afriku, které Jižní Afrika...

  celý článek »

  Diverzifikace: Pojistka pro případ krachu

  V každé knize pro začínající investory narazíte na poučku „Nedávej všechna vejce do jednoho košíku!“. Ke snížení rizika ztráty velké části peněz je třeba rozložit investované prostředky mezi více cenných papírů.

  celý článek »

  Akciové indexy dnes bez velkých změn

  Západoevropské akciové indexy dnes nepatrně rostou , když posiluje většina sektorů kromě např. finančních a potravinářských společností. Kvůli zprávě o falšování marketingových materiálů totiž padají o více než 7 % akcie britské banky Barclays.

  celý článek »

  Akciové indexy dnes bez velkých změn (26.6.2014)

  Západoevropské akciové indexy dnes nepatrně rostou , když posiluje většina sektorů kromě např. finančních a potravinářských společností. Kvůli zprávě o falšování marketingových materiálů totiž padají o více než 7 % akcie britské banky Barclays.

  celý článek »

  Co o Vlkovi z Wall Streetu nevíte

  Autor: Zuzana Koňaříková Sotva 170 cm vysoký muž s obrovským egem, bývalý burzovní makléř, současný motivační řečník. To je Jordan Belfort, který se narodil v roce 9.7.1962 v Bronxu. Během tří minut byl schopen vydělat dvanáct miliard dolarů.

  celý článek »

  Selský rozum při investování: Poučte se z cizích chyb

  Chyby jsou nedílnou součástí učení. K zařazení se mezi úspěšné investory stačí někdy běžný selský rozum. Jak zkušení, tak začínající investoři přitom tvrdí, že jim právě rozum někdy chyběl, a proto se dopustili jedné z řady běžných chyb.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na čtvrtek 26.06.2014

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 25.6.Změna26.6. Americký dolar USD 1 20.1470 +0.15%20.1790...

  celý článek »

  4 klíče k tomu, aby GoPro uspělo

  Nadšenci do extrémních sportů používají GoPro stejně tak jako blázni co vyskočí z letadla s prknem v několika kilometrech. V mnoha směrech IPO výrobce kamer dává mnoha investorům podobný šok.

  celý článek »

  Mistrovství světa akciím Adidasu nepomáhá

  Výrobce sportovního zboží, německá firma Adidas (ADS) se aktuálně nachází pod svým ročním minimem. Ještě koncem ledna se akcie obchodovala za 93 euro, dnes už pouze za 73 euro. Hodně investorů věří, že právě probíhající mistrovství světa ve fotbale firmě.

  celý článek »

  ČNB nechala sazby i ostatní nástroje beze změn

  Česká národní banka ponechala všechny své nástroje tak, jak je měla nastavené už dříve. Naplnily se předpoklady a očekávání trhu, že k velkým změnám nedojde. Proto i pro další období platí, že úrokové sazby jsou na technickém minimu, a devizové...

  celý článek »

  GoPro dnes vstoupí na Nasdaq

  Dle očekávání došlo v noci ke stanovení ceny u primární emise (IPO) společnosti GoPro . Pro prodávaných 17,8 mil. akcií byl určen kurz 24 USD, tj. na horní straně pásma 21-24 USD uvedeného v prospektu emise. Objem transakce tedy dosáhl 427,2 mil.

  celý článek »

  Technika pro dnešní den: AUD/JPY, EUR/AUD, EUR/JPY

  Měnový pár AUD/JPY opustil před dvěma dny nahoru mířící trendový kanál na 4 hodinovém grafu, k němuž se opět vrací na další testování. Ideální by bylo odmítnutí trendové linie (oranžově) a následovní pokles AUD alespoň k Fibonacciho hladině 38,20....

  celý článek »

  Dow Jones začíná odpočítávat katastrofu

  Trh načasovat nejde, ale všechno v trhu má svůj čas“ Samozřejmě jsme všichni slyšeli onen stále se opakující refrén z úst televizních komentátorů, kteří se tváří jako experti. Někteří jdou ještě dále se svými tvrzeními o tom, že čas v trhu nic neznamená.

  celý článek »

  Jak se mají investoři bránit proti bublině?

  Podle mého názoru jsou současné obavy z bubliny založené na pohledu na PE přehnané. Ale váš názor může být jiný. Otázkou pak je, co dělat v případě, že se domníváme, že bublina se na trhu už skutečně utvořila.

  celý článek »

  Mírné oživení na polském trhu práce

  Dnes dopoledne byla statistickým úřadem zveřejněna polská míra nezaměstnanosti. V květnu bylo bez práce 12,5 % ekonomicky aktivních obyvatel, což je údaj, který je zcela v souladu s konsensem trhu (agentura Bloomberg).

  celý článek »

  Praha se vzpamatovává ze ztrát a roste, NWR pod prodejním tlakem

  Pražská burza v úvodu čtvrteční obchodní seance mírně roste, index PX získává 0,12 %. Další trhy ve středoevropském regionu také obchodují výše – německý DAX připisuje 0,27 %, rakouský ATX obchoduje výše o 0,05 %, polský WIG roste o 0,44 % a pouze maďarský BUX klesá o 1,95 %.

  celý článek »

  Weidmann (ECB) je proti odkupům ABS

  Šéf Bundesbanky a člen ECB Jens Weidmann včera zmínil své výhrady k odkupu cenných papírů zajištěných úvěry (ABS), jakožto jednoho z nástrojů, pomocí kterého by ECB mohla přistoupit k dalšímu uvolnění měnových podmínek.

  celý článek »

  Rozbřesk - Americký HDP, zasedání ČNB a důvěra pro Tuska

  Ještě horší než byste čekali - tak vypadá v pořadí již druhá revize amerického HDP za první kvartál tohoto roku. Zatímco podle prvního zveřejněného čísla americká ekonomika ještě nepatrně rostla, tak včerejší revize výsledku za první čtvrtletí hlásí pokles o téměř 3 % (mezikvartálně-anualizovaně).

  celý článek »

  Orco restrukturalizovalo úvěry u několika svých aktiv

  Orco včera oznámilo restrukturalizaci úvěrů u několika aktiv v ČR a v zahraničí. V důsledku toho převedlo Orco vlastnická práva na projekt Dunaj v Bratislavě a výrobní zařízení Hlubocký u Olomouce na banku Crédit Agricole CIB, která je financovala.

  celý článek »

  US trhy rostly díky horším makro datům

  Americké akciové trhy po dvou dnech poklesu rostly, když k optimizmu mezi investory paradoxně dopomohla horší makro data. Hrubý domácí produkt za Q1 byl revidován na -2,9 % což je mnohem horší výsledek, než očekávali analytici a nejhorší výsledek od roku.

  celý článek »

  Portfolio konce světa

  Autor: Michal Chalupský Sice jsme se v roce 2012 vyhnuli předpovídanému konci dle starých Mayů, sem tam ale na predikce konce světa můžeme narazit i nadále. Investoři by tak měli přemýšlet o tom, jak by v krizových časech uchránili své investice proti...

  celý článek »

  Souhrn včerejšího vývoje na světových burzách

  ČR Pražská burza včera oslabila v tomto týdnu již potřetí v řadě, když index PX ztratil 0,98 %. Středoevropské burzy rovněž procházely výběrem zisků, když v závěru maďarský BUX ztratil 0,8 %, polský WIG 20 odepsal 1,5 % a rakouský ATX odevzdal 1,2 %.

  celý článek »

  Zklamání z amerických dat pomohlo euru

  Společná evropská měna si včera proti dolaru připsala čtyři desetiny procenta, když posílila na své dvoutýdenní maximum 1,364 USD/EUR. Euro posílilo především v reakci na zveřejnění revize amerického HDP v Q1 14 a dalších údajů v USA, indikátory...

  celý článek »

  O plných mocích členům statutárního orgánu po holandsku

  Téma plných mocí udělených členům statutárního orgánu zůstává i po rekodifikaci živým tématem českého korporačního práva. Nejedná se však o ryze český problém, jak by se mohlo zdát. V následujícím článku bychom tedy rádi přiblížili, jak se k danému problému postavila holandská praxe a následné rozhodnutí holandského soudu.

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  Rozbřesk: Letní výprodej koruny: úrokový diferenciál znovu v akci. T. Holub vidí prostor pro zvolnění tempa poklesu sazeb na 25bps

  Českou korunu nezastihl začátek léta v dobré kondici – jen za poslední měsíc odepsala vůči euru 70 haléřů až k aktuální úrovni 25,30 EUR/CZK. Prodejní tlaky výrazně zesílily v reakci na sérii holubičích faktorů: 1) nad očekávání razantního poklesu úrokových sazeb v podání ČNB, 2) slabých květnových čísel z průmyslu a 3) překvapivě prudkého poklesu inflace v červnu.

  celý článek »

  Může Ethereum překonat Bitcoin?

  Klesající nabídka etheru, rostoucí aktivita stakingu a spuštění burzovně obchodovaných fondů (ETF) jsou předpoklady pro výrazný cenový růst etheru, který může překonat i růst bitcoinu.

  celý článek »

  Dluh na osobu stoupá: Jak Češi splácejí půjčky?

  Ne každá půjčka je špatná. Češi zjistili, že lze krátkodobé půjčky a odložené platby využívat ke snadnějšímu řízení osobních financí. I přesto, že většina z nich platí své závazky včas, objevuje se v poslední době trend, který naznačuje zhoršující se...

  celý článek »

  ČEZ: Vláda dnes bude jednat o energetice a jádru

  Vláda by na dnešním jednání mohla rozhodnout o vítězi jaderného tendru na nový blok v Dukovanech, případně o dalších blocích (až jeden další v Dukovanech a dva v Temelíně). Projednávat bude také návrh státní energetické koncepce, který údajně počítá...

  celý článek »

  USA jsou v režimu Fiskální Dominance!

  Ekonomika USA je znecitlivělá vůči vysokým úrokovým sazbám, tedy i jejich snížení nepovede k velkému stimulu. Období fiskální dominance s sebou obyčejně přináší vyšší inflaci a stagnaci ekonomického růstu tedy stagflaci.

  celý článek »

  Výrobní ceny se vyvíjejí poklidně

  Ceny tuzemských průmyslových výrobců v průběhu června meziměsíčně poklesly o 0,3 % , což meziročně odpovídá růstu o 1,0 % . Výsledek je tak prakticky přesně v souladu s tržním očekáváním a nepředstavuje tedy překvapení.

  celý článek »

  Bavorsko se stává evropským Space Valley

  K nejvýznamnějším odvětvím bavorské ekonomiky patří dlouhodobě automobilový průmysl a strojírenství. Méně známý je fakt, že Bavorsko také patří k evropským průkopníkům ve vesmírných technologiích.

  celý článek »

  Opravujeme most na dálnici D1 v km 226

  Začali jsme opravovat most na dálnici D1 v km 226, který je součástí nájezdové větve MÚK Brno-západ směr Brno › D1 Ostrava. Důvodem opravy je zatékání do konstrukce mostu. Nezbytná je sanace říms kvůli odpadávání krycí vrstvy betonu a výměna mostních

  celý článek »

  První klatovský most prošel zatěžovací zkouškou

  V pondělí proběhla na stavbě klatovského obchvatu zatěžovací zkouška na první mostní konstrukci, která se na budoucí nové silnici I/27 nachází. V čase mezi 7:00 a 14:00 tak byla prověřena provozuschopnost mostu přes železniční trať a silnici

  celý článek »

  Drobní investoři se obracejí k ESG zády

  46 % celosvětových drobných investorů o ESG nepřemýšlí, zatímco 22 % uvedlo, že o ESG uvažují vždy. Velmi podobný trend se odehrává i mezi českými drobnými investory, kdy 37 % z nich je zvažuje vždy, a 51 % nikoliv.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na středu 17.07.2024

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 16.7.Změna17.7. Americký dolar USD 1 23.2640 -0.59%23.

  celý článek »

  Elektromobilový průmysl: trajektorie se změnila

  Kalifornský výrobce elektromobilů (EV) Fisker vyhlásil 18. června bankrot a stal se tak vedle Lordstown, Proterra, Arrival a Arcimoto již pátou společností v tomto odvětví, která se nedokázala vyrovnat s konkurencí, výrobním cyklem, regulačními...

  celý článek »

  12 h - Evropa v minusech kvůli technologiím, kterým škodí Trumpovy komentáře k Tchajwanu, BCPP nejistá, ČEZ pod 900 Kč, dolar silně oslabuje, ropa v klidu, zlato vydýchává včerejší silné posílení

  Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne vesměs oslabují a pokračují v negativním sentimentu z minulé seance. Technologický sektor ztrácí téměř 3% v reakci na pokles akcií holandského výrobce čipů ASML o téměř 7% po zprávách o možném...

  celý článek »

  US 100 padá o 2 %

  Indexy Wall Street dnes dostávají hit, přičemž výprodeje tlačí technologický sektor. Nasdaq-100 (US100) se za den snížil o 2 % a klesl na nejnižší úroveň za 2 týdny. Důvodem zhoršení nálady jsou zprávy v médiích, které říkají, že Spojené státy varovaly...

  celý článek »

  Silnější euro koruně pomohlo (Komentář)

  Dnešek byl ve znamení oslabování amerického dolaru. Vedoucím měnovým párem, který dnes určoval dění na trzích, byl japonský jen vůči dolaru. Japonská měna posiluje v očekávání možné podpory ze strany tamních autorit. Z toho titulu slabší dolar se dnes ...

  celý článek »