• Úvod
 • Vize
 • Produkty
 • Forex akademie
 • Kontakt
 • Archiv novinek
 • Kurzovní lístek

  názevhodnota+ / -
  Kurzovní lístek se nepodařilo načíst.

  Archiv novinek ze světa financí

  Červen 2015

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

  Jak obchodovala Amerika 1. 6. 2015

  První obchodní den nového měsíce se nesl v pozitivním sentimentu a hlavní americké indexy zavíraly v zelených číslech následovně: DJIA (+0,16 %), S&P 500 (+0,21 %) a technologický NASDAQ (+0,25 %). Pár EUR/USD osciluje na hladině 1,0926.

  celý článek »

  Wall Street horko těžko udržela zisky

  Obchodování na amerických burzách se dnes neslo v duchu lepších makroekonomických údajů. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu rostl v měsíci květnu na hodnotu 52,8 bodů oproti minulé hodnotě 51,5 (očekávání trhu bylo 52 bodů).

  celý článek »

  10 důvodů, proč musíte dát výpověď

  Úspěšný podnikatel, investor a spisovatel James Altucher ve svém příspěvku na LinkedInu svým followerům působivě vysvětluje, proč v současnosti nedává smysl nechat se zotročovat v zaměstnání. 1.

  celý článek »

  Tak už se to blíží…

  Tento týden budou trhy, co se týče nových dat sledovat asi zejména vývoj v USA. Mimo jiné budou totiž zveřejněna čerstvá data týkající se vývoje na trhu práce (v pátek).

  celý článek »

  Evropa zakončila nerozhodně, Vestas po sníženém doporučení -5 %

  Volatilní obchodování dnes zaznamenaly evropské akciové indexy, které nakonec zakončily první seanci nového týdne nerozhodně. Sledovaná byla kromě vývoje situace v Řecku rovněž makrodata, přičemž indexy nákupních manažerů dosáhly přibližně na odhady analytiků a index ISM v průmyslu ze Spojených států naopak konsensus překonal.

  celý článek »

  Jak obchodovala Evropa 1.6. 2015

  Řecká vláda se v květnu nedokázala dohodnout s mezinárodními věřiteli, přestože to v minulém týdnu opakovaně slibovala. Dnes se první den po rozštěpení O2 obchodovaly její akcie na pražské burze.

  celý článek »

  Pražská burza na úvod týdne rostla

  Vývoj na pražské burze byl na úvod týdne pozitivně ovlivněn růstem hodnoty akcií ČEZ a také posílením titulu O2 ČR po jejím plánovaném rozdělní. Akcie ČEZ se v pátek ocitly pod lokálně významným prodejním tlakem, který srazil ocenění titulu téměř až k úrovni 620Kč/a.

  celý článek »

  Proč nebude Budweiser nadávat na organizaci FIFA?

  Autor: Bc. Stuchlík Aleš Budweiser je velkým zastáncem FIFA. Tohle přátelství započalo již v roce 1986 na světovém šampionátu v Mexiko City. Tato značka je tak úzce spjata s FIFA, že řídící orgán světové fotbalové asociace přinutil Brazílii, aby stáhli...

  celý článek »

  O2 - strop cenové nabídky PPF by měl být jasný

  Víkendové překvapivé vyjádření skupiny PPF, že dá akcionářům další možnost vystoupit ze společnosti O2 C.R., byl dnes novou živou vodou pro již rozdělenou společnost. Můžeme jen spekulovat, zda majoritního akcionáře k akci „donutilo“ dění různých...

  celý článek »

  Středoevropské měny na úvod týdne proti sobě

  Na středoevropských devizových trzích se na úvod týdne žádný společný trend neprosazoval. Tradičně nejklidnější vývoj panoval na české koruně. Ta měla vůči euru tendenci oslabovat. Zatímco první ranní kotace se nacházely u 27,40 CZK/EUR,...

  celý článek »

  Malaysia Airlines "technicky" zbankrotovaly

  Letecká společnost Malaysia Airlines oznámila, že "technicky zbankrotovala". Firmu postihly loni dvě katastrofy - v březnu se její letadlo s 239 lidmi na palubě ztratilo cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu, o čtyři měsíce později byl další její letoun s 298 pasažéry a členy posádky sestřelen nad Ukrajinou.

  celý článek »

  Akcie O2 dnes poprvé po rozštěpení na burze

  Dnes se první den po rozštěpení O2 obchodují její akcie na pražské burze. Oproti hypotetické hodnotě z minulého týdne se cena pohybuje na víc než dvojnásobku. Finanční skupina PPF včera oznámila, že všem akcionářům nabídne výkup akcií a že firmu nezatíží.

  celý článek »

  Kurzovní lístek ČNB na pondělí 01.06.2015

  Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 29.5.Změna1.6. Americký dolar USD 1 24.9780 +0.40%25.0780...

  celý článek »

  Tankery varují ropné býky

  Ropa se už čtvrtým měsícem zvedá z nejhlubšího cenového propadu za posledních šest let, trh s tankery ale vysílá signál, že ropná rally je ohrožena. Došlo totiž k prudkému růstu poptávky po přepravě ropy tankery a ceny této přepravy vzrostly během posledních dvou týdnů o celých 57 %.

  celý článek »

  Humana jedná o převzetí, akcie na historických maximech

  Závěr týdne se nesl na vlně negativního sentimentu, když hrubý domácí produkt USA klesl v prvním kvartálu letošního roku o 0,7 %. Ačkoliv byl propad v konečném výsledku menší, než se očekávalo, jedná se o nejhorší výkon americké ekonomiky od roku...

  celý článek »

  O2 - odkupy akcií za kolik ? Trocha kalkulací ...

  Oznámení o záměru PPF nabídnout odkup všem akcionářům CETIN a všem akcionářům O2‘ (tak značíme O2 po odštěpení CETINu) inspiruje k otázce: za kolik? V obou případech je odpověď jen velmi spekulativní, neboť data za oddělené společnosti nejsou k...

  celý článek »

  T. Vlk: Americká makrodata a jednání ECB (video)

  Začínající týden přinese důležitá data (nejen) z amerického trhu práce, která by mohla pomoci poodhalit termín zvýšení sazeb ze strany Fedu. V Evropě bude patřit mezi nejsledovanější událost zasedaní ECB, kde se však žádné výrazné změny v nastavení monetární politiky nečekají.

  celý článek »

  Euro osciluje blízko důležité 1,094

  Euro k dolaru ztrácí 0,7 % d/d na 1,091. Euro ve druhé polovině května ztratilo téměř 50 % zisků z jarních minim, růstový trend byl vážně poškozen. Mnoho na tom nezměnily ani smíšené ek. informace USA. Květnový firemní barometr Chicaga nečekaně...

  celý článek »

  Vezmou nám roboti místa, nebo nám je naopak vytvoří?

  Roboti budou hrát ve výrobním procesu stále důležitější roli. Často se objevují otázky, jaký dopad bude mít rostoucí automatizace na pracovní místa: Povede k vyšší produktivitě a růstu mezd, nebo spíše k destrukci pracovních míst s vyššími platy? Jinak řečeno, může se projevit Schumpeteriánský mechanismus, v jehož rámci by byla pracovní místa pro lidi s nižší kvalifikací nahrazena roboty a celkově by rostl počet pracovních míst s požadavky na vyšší kvalifikaci.

  celý článek »

  Bankám se v Česku daří, pomáhá jim rostoucí ekonomika

  Bankám v České republice se v prvním čtvrtletí roku 2015 mimořádně dařilo. Většině bank se totiž zisky zvyšují. Důvodem je zvyšující se zájem o úvěry, hypotéky i další produkty bank i rekordně rostoucí ekonomika. Vývoj hospodaření bank, které..

  celý článek »

  O2: Odkup PPF také pro akcie O2 a nejenom pro CETIN!

  Majoritní akcionář PPF uvedl, že během června vyhlásí odkup akcií pro CETIN i pro pokračující O2 CR a současně požádá o finanční asistenci 32,2 mld. Kč jen společnost CETIN. PPF v průběhu června vyhlásí odkup akcií pro všechny akcionáře CETIN, který bude.

  celý článek »

  Evropa zahájila týden v plusu, daří se farmaceutickým společnostem

  Evropské akciové trhy vstoupily do nového týdne v plusových hodnotách, kdy tak posilují poprvé za poslední tři dny. Pozornost v úvodu zamířila na zveřejňovaná makrodata, a to konkrétně indexy nákupních manažerů v průmyslu z Francie, Německa a eurozóny, které dosáhly přibližně na odhady analytiků.

  celý článek »

  Český tygr pod drobnohledem - zásoby vyhnaly HDP na 4%

  Růst HDP v prvním čtvrtletí na 4,2% meziročně zahřeje. ČSÚ totiž zvýšil svůj první odhad. Hlavním zdrojem tak vysokého čísla jsou zásoby, které vysvětlují polovinu růstu. A jak je vidět z grafů, v minulosti průměrný příspěvek zásob je cca nula.

  celý článek »

  NWR: CFO Jelínek rezignoval

  Finanční ředitel NWR Marek Jelínek rezignoval. Nahradí ho Boudewijn Wentink. Změny ve vrcholném managementu společností nevnímají obvykle investoři dobře. Jelínek byl z našeho pohledu tváří NWR a provedl společnost restrukturalizací.

  celý článek »

  VIG: Divi schválena na 1,4 EUR na akcii

  Valná hromada akcionářů VIG, která se konala v pátek, schválila navrhovanou dividendu ze zisku roku 2014 ve výši 1,4 EUR na akcii. Poslední obchodní den s nárokem na dividendu je úterý 2. června.

  celý článek »

  Diversifikace ETF fondu - hloubka a rovnováha

  Existuje celá řada měřítek, které se zaměřují na diverzifikaci. Vezměte je na vědomí všechny. Při pokusu zjistit, jak diverzifikované je konkrétní ETF, existuje celá řada měření, které můžeme vzít v úvahu.

  celý článek »

  Pražská burza dnes otevře s velkým zájmem

  Pražská burza během poslední obchodní seance minulého týdne klesala, index PX ztratil 0,4 %.Elektrárenská společnost ČEZ v pátek prožila poměrně bouřlivý den, když titul odepsal 1,7 % na 621,80 Kč s denním maximem až na 635,80 Kč.

  celý článek »

  Souhrn pátečního vývoje na světových burzách

  ČRElektrárenská společnost ČEZ v pátek prožila poměrně bouřlivý den, když titul odepsal 1,7 % na 621,80 Kč s denním maximem až na 635,80 Kč. Díky rebalancingu jsme v závěrečné aukci byly svědky velmi solidního objemu, když bylo zobchodováno 517 tis.

  celý článek »

  MasterCard zavádí v rámci Android Pay mobilní platby

  Google představil službu Android Pay, která umožní držitelům karet MasterCard používat mobilní telefony s operačním systémem Android k nákupům v obchodech. Tato novinka poskytuje držitelům karet MasterCard ještě více možností, jak platit i v pohybu.

  celý článek »

  Euro pokračovalo v poklesu především kvůli Řecku

  Euro pokračovalo minulý týden v oslabování na trhu s dolarem. Společná evropská měna si v celotýdenním hodnocení odepsala zhruba půl procenta, když se kurz ustálil pevně pod 1,10 USD/EUR. Ve středu se přitom euro propadlo dokonce na měsíční minimum.

  celý článek »

  10 akcií, které nečeká hezké léto

  Tým opčních stratégů Goldman Sachs doporučuje klientům vsadit na pokles cen akcií, které před tradiční slabou letní obchodní sezónou působí mimořádně zranitelně. Analytici zkoumali historii a odhalili akcie, které nebyly od Goldman Sachs doporučovány ke..

  celý článek »

  CzechInvest ocenil investory, cenu si odnesl Armin Delong

  CzechInvest rozdal ceny za investorské projekty, cenu za celoživotní příspěvek ke vzniku investičního prostředí v Česku dostal profesor Armin Delong. Agentura CzechInvest spolu se Sdružením pro zahraniční investice – AFI udělili ceny třinácti...

  celý článek »

  CzechInvest ocenil investory, cenu si odnesl Armin Delong

  CzechInvest rozdal ceny za investorské projekty, cenu za celoživotní příspěvek ke vzniku investičního prostředí v Česku dostal profesor Armin Delong. Agentura CzechInvest spolu se Sdružením pro zahraniční investice – AFI udělili ceny třinácti...

  celý článek »

  Řecko už víc neunese

  Pokud někdo sleduje vývoj na rozvíjejících se trzích, musí mu být od počátku jasné, že řecká ekonomika není už delší čas schopná snížit poměr dluhu k HDP.

  celý článek »

  Změny v zákoně o veřejných zakázkách (I. část): Co má usnadnit život zadavatelům?

  Začátkem března letošního roku nabyla účinnosti další novela zákona o veřejných zakázkách. Přestože ji její tvůrci označovali jako „technickou novelu“, ve skutečnosti přinesla celou řadu podstatných změn. Mezi nejdůležitější z nich patři bezesporu konec povinnosti zrušit zadávací řízení v případech „jedné nabídky“, jednodušší zadávání víceprací a změny související s přezkumným řízením u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

  celý článek »

  Aktuálně ze světa financí

  18.06.2018 Indexy cen vývozu a dovozu - duben 2018

  Kód: 013014-18 Informace o produktu Kód: 013014-18 Periodicita: Měsíční Název produktu: Indexy cen vývozu a dovozu Poznámka: Data za leden jsou posunuta o 10 dní z důvodu revize indexu; data za únor, březen, květen a srpen vyjdou o 1 až 2 dny...

  celý článek »

  18.06.2018 Indexy cen vývozu a dovozu - duben 2018

  Kód: 013014-18 Informace o produktu Kód: 013014-18 Periodicita: Měsíční Název produktu: Indexy cen vývozu a dovozu Poznámka: Data za leden jsou posunuta o 10 dní z důvodu revize indexu; data za únor, březen, květen a srpen vyjdou o 1 až 2 dny...

  celý článek »

  18.06.2018 Indexy cen výrobců - květen 2018

  Kód: 011047-18 Informace o produktu Kód: 011047-18 Periodicita: Měsíční Název produktu: Indexy cen výrobců Poznámka: Data za leden: +12 dnů; březen: + 1 den; duben, červen: + 2 dny. Publikované údaje, mimo indexů cen stavebních prací, jsou...

  celý článek »

  18.06.2018 Indexy cen výrobců - květen 2018

  Kód: 011047-18 Informace o produktu Kód: 011047-18 Periodicita: Měsíční Název produktu: Indexy cen výrobců Poznámka: Data za leden: +12 dnů; březen: + 1 den; duben, červen: + 2 dny. Publikované údaje, mimo indexů cen stavebních prací, jsou...

  celý článek »

  Proč ženy pracují stále více a muži méně?

  Nezaměstnanost se v USA dostala na 3,8 % a jde o nejnižší úroveň za mnoho let. Podle známého ekonoma Gregoryho Mankiwa ale „toto číslo skrývá jednu anomálii a tou je soustavný růst podílu mužů, kteří nepracují a zaměstnání ani nehledají“.

  celý článek »

  Vývoj na devizovém trhu – ranní zprávy 19.6.2018

  Klíčové události • ČR: Ceny průmyslových výrobců v květnu vzrostly o 1,0 % m/m a o 1,5 % r/r. V zahraničním obchodu se v dubnu vývozní ceny snížily o 3,9 % r/r a dovozní ceny o 5,3 % r/r. • Polsko: Mzdy v podnikatelském sektoru v květnu vzrostly v prů...

  celý článek »

  Proč ženy pracují stále více a muži méně?

  Nezaměstnanost se v USA dostala na 3,8 % a jde o nejnižší úroveň za mnoho let. Podle známého ekonoma Gregoryho Mankiwa ale „toto číslo skrývá jednu anomálii a tou je soustavný růst podílu mužů, kteří nepracují a zaměstnání ani nehledají“.

  celý článek »

  Trump chce ustanovit "Space Force"

  Americký prezident Donald Trump včera mimo jiné uvedl, že pověřil ministerstvo obrany a Pentagon, aby se okamžitou platností začalo pracovat na ustanovení Space Force coby šesté složky amerických ozbrojených sil.

  celý článek »

  Trump chce ustanovit "Space Force"

  Americký prezident Donald Trump včera mimo jiné uvedl, že pověřil ministerstvo obrany a Pentagon, aby se okamžitou platností začalo pracovat na ustanovení Space Force coby šesté složky amerických ozbrojených sil.

  celý článek »

  UNHCR: Ve světě bylo loni 68,5 miliónu uprchlíků

  Podle statistik a odhadů Úřadu vysokého komisaře OSN (UNHCR) bylo ve světě v loňském roce 68,5 miliónů uprchlíků oproti 65,6 miliónu v roce 2016. To by znamenalo, že každý 110. obyvatel planety je uprchlík, vnitřní přesídlenec nebo žadatel o azyl.

  celý článek »

  UNHCR: Ve světě bylo loni 68,5 miliónu uprchlíků

  Podle statistik a odhadů Úřadu vysokého komisaře OSN (UNHCR) bylo ve světě v loňském roce 68,5 miliónů uprchlíků oproti 65,6 miliónu v roce 2016. To by znamenalo, že každý 110. obyvatel planety je uprchlík, vnitřní přesídlenec nebo žadatel o azyl.

  celý článek »

  Co investoři do ETF chtějí

  Tuto otázku si ve svém průzkumu položila americká banka a makléřská společnost Charles Schwab. A pak se rovnou zeptala. Možná nepřekvapí, že investorům do ETF hodně záleží na nákladech.

  celý článek »

  Co investoři do ETF chtějí

  Tuto otázku si ve svém průzkumu položila americká banka a makléřská společnost Charles Schwab. A pak se rovnou zeptala. Možná nepřekvapí, že investorům do ETF hodně záleží na nákladech.

  celý článek »

  Počet státních zaměstnanců roste

  „V případě snížení počtu státních zaměstnanců je možné výrazně navýšit platy. Celkové výdaje na státní zaměstnance se přitom nemusí výrazně navyšovat. Propuštění zaměstnanci by vzhledem k napjaté situaci na trhu práce velmi rychle našli uplatnění v...

  celý článek »

  Blockchain ETF čekají na svůj okamžik

  Autor: Zuzana Janková Před rokem 2018 nebyl na trhu burzovně obchodovaný fond (ETF) založený na technologii blokchain k dispozici, nyní si investoři mohou vybírat z celkem čtyř specializovaných blockchain ETF, ačkoliv Komise pro cenné papíry a burzu...

  celý článek »

  Čeká velké farmaceutické firmy nový útes?

  Před několika lety se ohledně velkých farmaceutických společností hodně hovořilo o takzvaném patentovém útesu. Tedy „útesu“, z kterého by spadly jejich tržby a zisky kvůli vypršení řady patentů na jejich léky a následné konkurenci ze strany jiných, zejména generických firem.

  celý článek »